بلاگ

استخرهای کشاورزی Chia (چیا)

استخر chia

استخرهای استخراج ارز یکی از اجزای شبکه استخراج چیا هستند. ازنواع این استخرها می‌توان به استخرچینی Hpool  و Uupool اشاره کرد.مقدار Chia که یک کشاورز می‌تواند به دست آورد متناسب با درصد شبکه‌ای است که مالک آن است. به‌عنوان‌مثال، یک کشاورز که 0.25٪ از کل فضای شبکه را در اختیار دارد، می‌تواند انتظار داشته باشد که 0.25٪ بلوک‌ها را به دست آورد.

چرا باید به استخر Chia(چیا) پیوست؟

با رشد اندازه کل شبکه، کسب Chia به‌عنوان یک کشاورز انفرادی دشوارتر می‌شود. وقتی فضای شبکه به 1 EB برسد، یک کشاورز با 10 ترابایت فضای 0.00001٪ شبکه را در اختیار خواهد داشت و باید بیش از 20 روز صبر کند تا یک بلوک را به دست آورد.

 اگر بدشانس باشید ممکن است این زمان تا چند ماه نیز به طول انجامد. با فضای کمتر از 10 ترابایت ممکن است مدت‌زمان بیشتری منتظر بمانید.با پیوستن به استخر، یک کشاورز می‌تواند مقدار کمی Chia را خیلی سریع‌تر به دست آورد زیرا فضای کل استخر شانس برنده شدن در یک بلوک را تعیین می‌کند.

استخر Chia (چیا)

Chia Explorer با PoolChia همکاری کرده است که هزینه‌های کاملاً اختیاری را برای همیشه ارائه می‌دهد. این استخر توسط یک تیم برتر شامل دو مشاور آمازون AWS ، یک متخصص Crypto pool / De-Fi ، یک مشاور معتبر OPSEC و یک گروه توسعه بلاک‌چین ساخته شده است.

استخر استخراج ارز دیجیتال

برای پیوستن به استخرچیا و شروع فرآیند استخراج کلیک نمایید.

شبکه غیرمتمرکزChia(چیا)

شبکه غیرمتمرکز با شمارش کلیدهای عمومی منحصربه‌فرد استخر اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این شماره بالاتر باشد بهتر است. در تصویرروند پیشرفت را به‌جای عدد مطلق در نظر بگیرید.

سکه‌های Chia (چیا)

در Chia می‌توان از دو طریق یکی به‌عنوان پاداش برای کشاورزان، و دیگری به‌عنوان نتیجه یک معامله سکه ایجاد کرد.

 جوایز Chia (چیا)

پاداش اصلی کشاورزان در حال حاضر مقدار ثابت 2 XCH در هر بلوک است که هر 5 دقیقه در حدود 16 بلوک پیش‌بینی می‌شود. مبلغ پاداش coinbase هر 3 سال نصف می‌شود. مبلغ سکه کارمزد در حال نوسان است، زیرا حاوی یک مقدار پایه به‌علاوه مجموع تمام هزینه‌های معامله برای بلوک است.

روند معاملات Chia(چیا)

سکه‌ها توسط یک پازل قفل می‌شوند، برنامه‌ای که یک راه‌حل ورودی را می‌گیرد و اگر راه‌حل مناسبی برای پازل ارائه دهید می‌توانید سکه را خرج کنید. وقتی سکه خرج می‌شود، از بین می‌رود و ارزش آن به سکه‌های جدید منتقل می‌شود.

داشتن مالکیت یک سکه به طور معمول به این معنی است که شما یک کلید خصوصی را کنترل می‌کنید که به شما امکان می‌دهد معمایی که سکه را قفل می‌کند حل کنید. برای انتقال سکه به شخص دیگر شما با کلید خصوصی خود معما را حل می‌کنید و یک سکه جدید ایجاد می‌کنید که دارای یک معما است که فقط با کلید خصوصی گیرنده قابل‌حل است. اگر در حال ارسال و دریافت Chia با استفاده از کیف پول هستید، این کیف پول به طور خودکار برای شما کنترل می‌شود.

همچنین ایجاد معاملات هوشمند که همان برنامه‌هایی هستند که قبل از ایجاد سکه جدید کار پیچیده‌تری انجام می‌دهند، امکان‌پذیر است. در Chia معاملات هوشمند با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی به نام Chialisp created ایجاد می‌شود.

سکه در بلاک‌چین Chia

همه سکه‌ها دارای مقدار، یک هش پازل و اطلاعات سکه والدین هستند. سکه‌های Coinbase نیز دارای امضا هستند.

مقدار 🙁Amount)مشخص می‌کند که سکه Chia (چیا) چقدر ارزش دارد.

هش پازل  :(Puzzle hash)هش از پازل موجود در سکه برای صرف سکه باید معما را فاش کرده و راه‌حل صحیحی ارائه دهید.

اطلاعات سکه والدین 🙁Parent coin info) برای سکه های پایه  این عدد حدود هگزاکس رشد دارد. برای سکه‌های کارمزد معامله، این المان دوبرابر ارتفاع بلوک است.

امضا  🙁Signature)می‌تواند برای اثبات اصالت سکه مورداستفاده قرار گیرد.

پلاتینگ Chia(چیا)

پلاتینگ روند ایجاد پرونده‌هایی است که بعداً به‌عنوان بخشی از روند کشاورزی Chia برداشت می‌شود.

فضای موقت

رسم نمودار به مقداری فضا نیاز دارد که بیشتر از پرونده رسم خروجی نهایی است و به‌عنوان فضای موقتی شناخته می‌شود. مقدار فضای موردنیاز بسته به‌اندازه k که در حال طراحی آن هستید تغییر می‌کند. به‌عنوان‌مثال یک طرح k32 حدود 100 گیگابایت است اما برای ایجاد آن به حدود 356 گیگابایت فضای موقتی احتیاج دارد.

موقعیت مکانی موقتی تصمیم مهمی هنگام پلاتینگ است. شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید فضای موقت در یک محیط ذخیره‌سازی قرار دارد در سریع‌ترین زمان ممکن عمل کند. ذخیره‌سازی مبتنی بر NVMe اغلب توصیه می‌شود. امکان ذخیره پلات با سرعت کمتری مانند چرخاندن دیسک وجود دارد اما مدت‌زمان بیشتری لازم است.

 سرعت پایین چرخش دیسک را می‌توان با طراحی هم‌زمان بسیاری از درایوها جبران کرد. بااین‌حال، اگر شما در حال چرخش دادن روی دیسک در حال چرخش هستید، ایده خوبی نیست که روی یک دیسک هم‌زمان بیش از یک‌بار پلات ایجاد کنید.

مقصد Chia(چیا)

در پایان روند پلاتینگ، محتویات پرونده‌های موقت فشرده شده و به پرونده طرح مقصد منتقل می‌شوند. نیاز شما برای مقصد به این بستگی دارد که در چه مکانی قصد دارید کشاورزی کنید. اگر نمی‌خواهید بلافاصله از این مکان به مزرعه بروید پرونده را به اطراف منتقل می‌کنید، بهتر است بسته به نوع نیاز خود، ذخیره سریع‌تر شکل یا حتی NAS را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =