بلاگ

بررسی اجمالی سیستم سرور HPE ProLiant DL380 Gen10

سرور جی 10

سرور HPE DL380 Gen10 همراه با ظاهری به‌روز و طراحی حاشیه جدید، از پردازنده‌های جدید مقیاس‌پذیر اینتل برای ارائه حتی بیشتر هسته‌ها برای عملکرد، قابلیت توسعه و مقیاس‌پذیری بیشتر برخوردار است.

این سیستم‌عامل کاملاً متنوع است و از چندین پیکربندی مختلف شاسی برخوردار است و دارای انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی در ذخیره‌سازی برای پشتیبانی از کارهای متنوع از جمله، کانتینرها، ابر، مجازی‌سازی و برنامه‌های داده بزرگ است. همچنین گزینه‌هایی برای افزایش حافظه پایدار و ظرفیت ذخیره‌سازی مداوم وجود دارد که به طور قابل‌توجهی عملکرد را برای برنامه‌های پایگاه‌داده و حافظه مانند SAP HANA و Oracle افزایش می‌دهد.

کارایی سرورهای جی 10

پردازنده‌های Xeon E5 اینتل در این سیستم‌عامل پشتیبانی نمی‌شوند. در عوض، HPE DL380 Gen10 مجهز به چیپست جدید اینتل C621 است که از پردازنده‌های خانواده مقیاس‌پذیر جدید اینتل پشتیبانی می‌کند، از جمله: سری Platinum 8100 ، دورنگ طلا، سری 6100 و 5100 سری، سری 4100 نقره‌ای و پردازنده‌های سری Bronze 3100 بسته به نیاز شما به هسته، فضای ذخیره‌سازی یا هر دو، پردازنده‌های جدید 4 تا 28 هسته را ارائه می‌دهند. تعداد هسته بالاتر، قدرت پردازش بیشتر و ظروف یا ماشین‌های مجازی بیشتری را برای پشتیبانی از بارهای مختلف در همان شاسی فراهم می‌کند.

منبع تغذیه اسلات فلکس به کاربران امکان می‌دهد PSUها را برای پیکربندی‌های خاص سرور “در اندازه مناسب” قرار دهند و باتوجه‌به تعداد پیکربندی‌های ممکن، این یک جنبه مهم برای کاهش مصرف برق است. نسل جدید PSU نیز به ترتیب با پشتیبانی از کارایی 94 و 96 درصد به‌روز شده‌اند. خنک‌سازی توسط یک بانک متشکل از چهار فن برای استقرار یک پردازنده، شش فن برای پردازنده‌های دوتایی و شش فن با عملکرد بالا در هنگام نصب سیستم با یک مکمل کامل از هارددیسک‌ها، در تنظیمات خاص، ارائه می‌شود.

برای دستیابی به عملکرد سریع‌تر، هر پردازنده از شش کانال حافظه با دو ماژول حافظه در هر کانال پشتیبانی می‌کند. 12 ماژول حافظه DDR4 توسط هر پردازنده کنترل می‌شود، در مجموع 24 ماژول حافظه کل با پیکربندی دو پردازنده. فقط با نصب یک پردازنده تنها نیمی از اسلات DIMM در دسترس است.

سرعت حافظه تا 2666 MT / s در سرورهای Gen10 HPE پشتیبانی می‌شود، اما به‌خاطر داشته باشید که سرعت حافظه تابعی از مدل پردازنده، نوع حافظه و پیکربندی حافظه است. این سیستم از ماژول‌های غیر بافر (UDIMM) ، ثبت شده (RDIMM) ، کاهش بار (LRDIMM) و NVMe (NVDIMM) پشتیبانی می‌کند، اما مخلوط کردن ماژول‌های حافظه از انواع مختلف پشتیبانی نمی‌شود.

این سیستم با استفاده از ماژول‌های حافظه 24 x128 GB LRDIMM حداکثر 3 ترابایت را پشتیبانی می‌کند، یا نیمی از آن با استفاده از ماژول‌های حافظه 64 GB.تنظیمات حافظه استاندارد شامل هر یک از 16 گیگابایت تا 64 گیگابایت برای پیکربندی پایه است، اما همه مدل‌های از پیش تنظیم شده حداکثر 3 ترابایت را با استفاده از تنظیمات حافظه اختیاری همان‌طور که در بالا توضیح داده شده پشتیبانی می‌کنند.

HPE،   SmartMemory توسط HPE آزمایش و واجد شرایط شده است تا بالاترین سطح عملکرد و پهنای باند را ارائه دهد.

ذخیره‌سازی

HPE DL380 Gen10 بسیار سازگار و انعطاف پذیراست و با استفاده از 12 درایو LFF نصب شده در جلو تا 190 ترابایت را پشتیبانی می‌کند همراه با یک حامل HD هواپیمای میانی که از 4 درایو LFF داخلی پشتیبانی می‌کند و بالاتر از CPU و ماژول‌های حافظه قرار دارد. تعدادی از قفسه‌های درایو نصب شده در عقب از دیسک‌های سخت اضافی SFF و LFF پشتیبانی می‌کنند. چندین پیکربندی شاسی بسته به نیاز کار شما در دسترس است.

  • 8 شاسی محرک LFF با Universal Media Bay
  • 12 شاسی درایو LFF + 4 LFF در وسط هواپیما یا 3 LFF + 2 SFF درایو نصب شده در عقب
  • 24 شاسی درایو SFF + 6 درایو عقب سوار SFF اختیاری
  • 8 شاسی درایو SFF با Universal Media Bay ، + 2 درایو SFF یا NVMe جلو نصب شده
  • 20 شاسی محرک SFF NVMe با جمعیت جزئی جعبه 1 در جلوی سیستم

تنظیمات خاصی از Universal Media Bay اختیاری برای درایو نوری پشتیبانی می‌کنند. بسیاری از پیکربندی‌ها ممکن است به یکی از چندین قفسه درایو اختیاری مختلف نیاز داشته باشد که جای افزایش‌دهنده را می‌گیرد و گزینه‌هایی برای 6 قفس SFF ، 2 SFF و 3 LFF درایو را شامل می‌شود.

گزینه درایو 8 NVMe فقط در شاسی SFF موجود است. شاسی 8 پایه را می‌توان برای پشتیبانی از 16 یا 24 درایو SFF نیز ارتقا داد. یک گزینه درایو 20 NVME به یک باتری ذخیره‌سازی هوشمند HPE نیاز دارد. همه شاسی‌ها دارای یک کنترلر آرایه هوشمند S100i تعبیه شده با پشتیبانی نرم‌افزاری RAID و پورت SATA برای 14 درایو هستند که دو مورد از آنها می‌توانند از دو دستگاه ذخیره‌سازی M.2 اختیاری در رایزر اولیه پشتیبانی کنند که می‌تواند برای ذخیره‌سازی اضافی یا راه‌اندازی سریع استفاده شود.

سرپرستان همچنین از چندین کنترل‌کننده ذخیره‌سازی HP Smart Array که به طور خاص برای پلتفرم Gen10 طراحی شده‌اند، پشتیبانی می‌کنند و از طیف گسترده‌ای از گزینه‌های RAID پشتیبانی می‌کنند. همچنین یک اسلات کارت MicroSD یکپارچه در صفحه سیستم پشت منبع تغذیه وجود دارد. سرپرستان همچنین می‌توانند یک ماژول اختیاری Dual Micro-SD را برای پشتیبانی hypervisor ناامن نصب کنند.

گسترش سرورهای G10

حداکثر هشت اسلات توسعه PCIe 3.0 در سرور DL380 Gen10 وجود دارد. برای فعال بودن هر هشت اسلات انبساط، به دو رایزر اختیاری احتیاج دارید و رایزر دوم به پردازنده مرکزی دوم احتیاج دارد. این سیستم همچنین دارای 4 x1GbE تعبیه شده و انتخاب HPE FlexibleLOM و امکان انتخاب پهنای باند شبکه از 1GbE تا 40GbE یا پارچه با کارت PCIe مناسب است.

برای محاسبات با کارایی بالا و انیمیشن پیچیده، این سیستم همچنین از پنج گزینه GPU تک پهن یا دو پهن پشتیبانی می‌کند. کارت‌های توسعه اضافی می‌توانند میزان ورودی / خروجی، پشتیبانی گرافیکی، محاسبات با کارایی بالا یا فضای ذخیره‌سازی داخلی و خارجی را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند.

مدیریت سرورهای G10

مدیریت سرورهای جدید G10 با تراشه جدید مدیریت یکپارچه Lights Out 5.0 (iLO) ارتقا یافته است. iLO 5.0 دسترسی باند خارج از سیستم شما را ارائه می دهد و می تواند دسترسی از راه دور از یک مرورگر استاندارد را فعال کند iLO 5.0 .قابلیت های جدید و یک داشبورد ساده با تصویر کوچک از وضعیت سیستم را ارائه می دهد که به طور مداوم تازه می شود.

تراشه مدیریتی برای راه اندازی سرور با راه اندازی ساده ، نظارت بر سلامتی و محدودیت های برق و حرارت ضروری است iLO Standard .گنجانده شده است ، اما برای ویژگی های مدیریت قوی تر ، تراشه با خرید کلید مجوز به راحتی ارتقا می یابد.

بسته به نیازهای مدیریتی شما ، سرپرستان می توانند از بین آنها ، iLO Essentials ، iLO Advanced ، iLO Advanced Security Edition و iLO Scale Out یکی را انتخاب کنند.از HPE OneView می توان برای تهیه مدیریت اساسی چندین نسل از سرورهای HPE نیز استفاده کرد.

خلاصه

2U، 2S HPE ProLiant DL380 Gen10 یک پیشرفت قابل توجه از نسل قبلی را نشان می دهد. با خانواده پردازنده های مقیاس پذیر جدید اینتل ، این می تواند 71 درصد افزایش عملکرد و 27 درصد افزایش تعداد هسته را به دست آورد.

SmartMemory HPE DDR4 ،جدید همچنین دارای سرعت انتقال داده 2666 MT / s است که 11٪ سریع‌تر از حافظه DDR4 قابل‌مقایسه با 2400 MT / s است. این را به یک افزایش قابل‌توجه در ذخیره‌سازی، به‌اضافه حافظه و گزینه‌های ذخیره‌سازی مداوم اضافه کنید و وقتی HPE می‌گوید پرفروش‌ترین سرور جهان، بهتر شده است اغراق‌آمیز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =