بلاگ

تراشه کوانتومی هورس ریجِ شرکت اینتل


تراشه کوانتومی هورس ریج

 تراشه کوانتومی هورس ریجِ شرکت اینتل

شرکت اینتل به تازگی خبری در رسانه ها منتشر کرده با این مضمون که تراشه ی کوانتومی هورس ریج را به روز کرده یعنی هم کوچک تر از شده و هم تعداد کیوبیت های آن افزایش یافته.

 

شرکت اینتل اطلاعات تازه از قطعات مهم پردازش صنعت یاد شده رسانه ای کرده است که برای پیشرفت و توسعه کامپیوتر های کوانتومی بسیار حیاتی و مهم است این تراشه فوق الذکر توانایی کوچک تر کردن و همچنین سرعت بخشیدن به کامپیوتر های کوانتومی را داد و همچنین می تواند کنترل خنک کردن و بالا پایین کردن درجه خنکی را داشته باشد.

 

این تراشه جدید شرکت اینتل که اصطلاحا در دسته System-on-chip جای گرفته ، بر اساس فناوری انحصاری 22نانومتری اینتل با اسم FinFET Lower Powerتولید می شود و دارای 4 فرکانس رادیویی است ادغام تراشه‌ی هورس‌ریج این امکان را میدهد تا کنترل مجموع ۱۲۸ کیوبیت را داشته باشیم

 

خبرهای جدید از تراشه کوانتومی هورس ریجِ شرکت اینتل

این تراشه (هورس ریج)می تواند به ما امکان استفاده از کیوبیت ‌هایی سریعتر با بازدهی بیشتر بدهد. تراشه‌ی مذکور می تواند از به راحتی تعداد بیشتر از کیو بیت هارا مدیریت کند؛ درکل، تمرکز و کارایی زیاد در سیستم های مجهز به هورس‌ریج قابل‌انتظار خواهد بود. علاوه بر این هورس ریج می تواند بازه‌ی بزرگ‌تری از فرکانس را مدیریت کند. کیوبیت ‌های فوق‌رسانا در بازه‌ های ۶ تا ۷ گیگاهرتزی و کیوبیت‌های اسپین کوچک‌تر با فرکانس ۱۳ تا ۲۰ گیگاهرتز، به‌کمک هورس‌ریج مدیریت‌پذیر هستند.

تراشه کوانتومی هورس ریج

 تراشه کوانتومی هورس ریجِ شرکت اینتل

این شرکت امیدوار است تراشه‌ی جدید اش توان کار با کیوبیت‌های اسپین سیلیکونی با محدوده‌ی فعالیت در دماهای بالا تا یک کلوین را داشته باشد و هورس‌ریج مسیر را برای ساخت کامپیوترهای کوانتومی با پکیج واحد بازکند که کیوبیت‌ها و سیستم کنترل را در یک محل قرار دهند.

محققان و کارشناسان بر این باور هستند که کامپیوتر های کوانتومی حرفه ای نیاز به یک میلیون کیوبیت دارد البته شرکت اینتل در سال 2018 بر این باور نبود که تا 5 الی 7 سال دیگر هم به این تکنولوژی دست یابد اما ما شاهد پشتکار و سرعت در مسیر پیشرفت تکنولوژی و تراشه های کوانتومی در این شرکت هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 5 =