بلاگ

خلق chia(چیا)

chia

Chia در آگوست سال 2017 برای خلق یک بلاک‌چین بهبودیافته در بستر معاملات هوشمند ایجاد شد. شبکه Chia برای بهبود سیستم‌های مالی و پرداخت جهانی در حال پیشرفت است. چیا اولین پول دیجیتال درجه‌یک سازمانی است و از اولین الگوریتم اجماع ناکاموتو جدید از زمان بیت‌کوین استفاده می‌کند.

Proof of Space and Time توسط برام کوهن، بهترین مهندس پروتکل شبکه زنده و مخترع BitTorrent ایجاد شده است. Chialisp زبان برنامه‌نویسی معاملات هوشمند جدید Chia است که قدرتمند، قابل‌کنترل آسان و ایمن است. معاملات هوشمند موجود در حال حاضر عبارتند از: مبادله اتمی، پرداخت‌کنندگان مجاز، کیف پول‌های قابل بازیابی، کیف پول‌های چندمنظوره و کیف پول‌های دارای نرخ محدود.

اثبات فضا و زمان

Proof of Space یک روش رمزنگاری است که در آن اثبات می‌شود فضای‌‌هارددیسک استفاده نشده را به فضای ذخیره‌سازی اختصاص می‌دهند. اثبات فضا را می‌توان راهی برای اثبات این موضوع دانست که برخی از فضای ذخیره‌سازی بر روی درایو دیسک سخت خود را بلااستفاده نگه داشته‌اید.

کاربران بلاک‌چین Chia با استفاده از نصب نرم‌افزاری که مجموعه‌ای از شماره‌های رمزنگاری شده را بر روی دیسک در ذخیره می‌کند، فضای بلااستفاده را روی درایو دیسک سخت خود “بارگذاری” می‌کنند. به این کاربران “کشاورز” گفته می‌شود.

وقتی بلاک‌چین چالشی را برای بلاک بعدی پخش می‌کند، کشاورزان می‌توانند پلات خود را اسکن کنند تا ببینند آیا هش نزدیک به چالش دارند یا خیر. احتمال برنده شدن یک بلوار توسط یک کشاورز، درصدی از کل فضای یک کشاورز نسبت به کل شبکه است.

اثبات زمان نیاز به گذراندن مدت‌زمان کمی بین بلوک‌ها دارد. اثبات زمان توسط یک عملکرد تأخیر قابل تأیید اجرا می‌شود که محاسبه زمان مشخصی طول می‌کشد، اما تأیید آن بسیار سریع است. ایده اصلی یک VDF این است که آنها به محاسبات متوالی احتیاج دارند و ازآنجاکه داشتن بسیاری از ماشین‌های موازی هیچ فایده‌ای ندارد، اتلاف برق به حداقل می‌رسد.

چیالیسپ

Chia دارای یک زبان برنامه‌نویسی بلاک‌چین جدید و نوآورانه به نام Chialisp است که قدرتمند، قابل‌کنترل آسان و ایمن است. Chialisp یک محیط برتر توسعه معاملات هوشمند زنجیره‌ای است که امنیت، شفافیت و سهولت استفاده را که قول ارزهای رمز پایه می‌دهد باز می‌کند.

دلیل برتری چیا

چیا یک الگوریتم جدید اجماع ناکاموتو ابتکاری دارد که انرژی موردنیاز Proof of Work را از سیستم حذف می‌کند. در مقایسه با سایر ارزهای رمز پایه، Chia به دلیل غیرمتمرکز بودن بلاک‌چین، از امنیت قابل‌توجهی برخوردار است.

 Chialisp زبان برنامه‌نویسی معاملات هوشمند جدید Chia است که قدرتمند، آسان برای بررسی و ایمن است و قفل امنیت، شفافیت و سهولت استفاده را که ارزهای رمزپایه قول می‌دهد باز می‌کند. چیا همچنین ابزارهای رمزنگاری مدرن تری را برای دستیابی به قابلیت‌‌های معاملاتی هوشمندتر در اختیار دارد.

 چیا رویکردی جدید و برتر در مورد تأمین بودجه، ساخت و پشتیبانی از بلاکچین از طریق یک شرکت توسعه منبع باز عمومی، همراه با مزرعه در پیش گرفته است. Chia برای کاهش نوسانات سکه برای کاهش حباب‌‌ها و سقوط‌‌ها و هدایت استفاده از chia از پیش کشاورزی (Strategic Reserve) خود استفاده خواهد کرد.

تفاوت استخراج و کشاورزی چیست؟

استخراج به سخت‌افزار گران نیاز دارد که مقادیر گزاف برق را مصرف می‌کند. از طریق یک بلاک‌چین منصفانه، دوستدار محیط‌زیست و بهتر که از مزرعه کشاورزی برای استفاده از فضای خالی دیسک سخت موجود در گره‌‌های سراسر جهان استفاده می‌کند، این مشکل را کاهش می‌یابد.

کشاورزی غیرمتمرکز باقی می‌ماند زیرا هرکسی که نرم‌افزار را نصب‌کرده و طرح‌‌هایی داشته باشد می‌تواند در بلوک بعدی برنده شود. استخراج به سخت‌افزارهای تک کاره سفارشی گران‌قیمت و دسترسی به برق با قیمت عمده یا قیمت‌‌های بهتر نیاز دارد که شرکت‌‌های سازنده هدف فقط از پس تهیه آنها برمی‌آیند.

هدف از کشاورزی chia(چیا)

شما می‌توانید Chia را در محل ذخیره‌سازی بلااستفاده لپ‌تاپ، دسکتاپ یا شبکه شرکتی خود پرورش دهید و در ازای آن، به دلیل کمک به تأمین امنیت بلاک‌چین این شانس را دارید که در Chia پاداش دریافت کنید.

‌‌نرم‌افزار ما به شما امکان می‌دهد مقدار مشخصی از فضای دیسک بدون استفاده را برای ایجاد طرح اختصاص دهید. ازآنجاکه تنها مرحله فشرده منبع، رسم اولیه است، پس از بارگیری نرم‌افزار گره Chia، درایوهای شما در پس‌زمینه رسم می‌شوند. پس از اتمام پلاتینگ، رایانه شما کشاورزی را شروع می‌کند و نرم‌افزار همه کارها را انجام می‌دهد و جوایز شما را پیدا می‌کند.

کشاورزی مداوم از پهنای باند شبکه بسیار کمی استفاده می‌کند و تقریباً منابعی غیر از ذخیره‌سازی ندارد. با در دسترس قراردادن فر آیند کشاورزی در دسترس هرکسی که فضای دیسک استفاده نشده دارد، ما در حال رسیدن به هدف خود هستیم که یک بلاک‌چین واقعاً غیرمتمرکز است که به‌عنوان یارانه متقابل برای صنعت ذخیره سازی و ابر نیز عمل خواهد کرد.

ذخیره استراتژیک Chia

Chia در هنگام راه‌اندازی شبکه، مقدار زیادی سکه را پیش از مزرعه برای کمک به ثبات و رشد اقتصاد Chia از طریق طرح تجاری جدید Chia در زمینه وام، کمک خواهد کرد.

هدف پیش کشاورزی

چیا مدل تجاری جدیدی را برای هر دو دارد، نوسانات سکه را کاهش می‌دهد و باعث افزایش پذیرش می‌شود. با وام دادن به Chia و مدیریت نرخ سود آن وام‌‌ها و همچنین ابزارهای دیگر مانند خرید سهام خود با سکه‌‌های chia، امیدواریم نوسانات سه‌ماهه سکه را کاهش دهیم.

چیا و ICO

 چیا در حال برنامه ریزی برای ICO نیست. در عوض، هدف این است که سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار آمریکا به اشتراک گذاشته شود. به‌این‌ترتیب، سهام‌داران می‌توانند با شفافیت و افشای اطلاعات، ریسک و بازدهی را با مدیریت تقسیم کنند و ما می‌توانیم از کنترل‌‌های شرکتی کاملاً شناخته شده برای بیان گزاره‌‌های الزامی درباره چگونگی استفاده Chia Network در ذخیره استراتژیک استفاده کنیم.

منظور از پول دیجیتالی Chia یک ابزار پرداخت مفید است و نه یک فرصت سرمایه‌گذاری. چیا در نظر دارد IPO به ثبت برساند.

کیفیت سیستم مالی بین‌المللی امروزی

خیر. در سراسر جهان، دولت‌‌ها و بانک‌‌ها باعث تعاملات مشکل‌ساز می‌شوند که اعتماد به بانک‌‌ها را به‌ویژه در مناطق بی‌ثبات مانند هنگ‌کنگ، ونزوئلا آرژانتین یا لبنان دشوار می‌کند.

پرداخت‌‌های بین‌المللی، در صورت موجود بودن و کارکردن، کند، گران و ناامن است. بانکه‌ای متناوب معمولاً حداکثر 3٪ شارژ می‌کنند و از زمان تغییرات بانکی از 11 سپتامبر و 2008، بسیاری از کشورها عملیات بانکی محدودی دارند. تلفات تقلب در شاخه‌‌های بین‌المللی بسیار زیاد است و ما برای کاهش این مشکلات راه‌حل بهتری داریم.

آیا بیت‌کوین به‌اندازه کافی خوب نیست؟

هنگامی‌که بیت‌کوین توسعه یافت، پیش‌بینی‌نشده بود که سخت‌افزارهای تخصصی بتوانند عملکرد بهتری نسبت به رایانه‌‌های شخصی داشته باشند. آنچه که قرار بود یک شبکه غیرمتمرکز باشد اکنون توسط تعداد کمی از معدنچیان با دسترسی به کارخانه‌‌های تولید تراشه و خرید عمده برق (یا بدتر) کنترل می‌شود.

ماینرهایی که در حال حاضر شبکه بیت‌کوین را کنترل می‌کنند، احساس می‌کنند که از مزیت رقابتی برخوردار هستند و حتی در صورت مشخص بودن تغییر پروتکل، با تغییر پروتکل مخالف هستند. چیا ده سال وقت داشته است تا اکوسیستم جدید ارز دیجیتال را مطالعه کند و معتقد است که ما می‌توانیم ارز رمزنگاری شده را غیرمتمرکز، ایمن تر و استفاده از آن راحت‌تر کنیم.

آیا ارزش Chia به‌اندازه ارزهای رمز پایه دیگر بی‌ثبات خواهد بود؟

ما اعتقاد داریم که سکه‌‌های Chia به دلیل ماهیت برنامه‌ریزی‌شده به مؤسسات مالی اجازه می‌دهد سکه‌‌ها و سرمایه‌‌های خود را محافظت و از آن استفاده کنند، درحالی‌که نوسانات ارزهای رمز پایه دیگر بی‌ثبات خواهند بود.

در ابتدا، ما انتظار داریم که شبکه Chia تا حد زیادی بر اساس ارزیابی chia که شرکت در ترازنامه خود نگهداری می‌کند، ارزیابی شود. حرکات قیمت chia در بورس‌‌های دیجیتال احتمالاً با تحولات قیمت سهام ما در بورس اوراق بهادار منعکس می‌شود.

راه‌‌های بیشتری برای مواجهه با موفقیت chia نسبت به پروژه‌‌های سنتی بلاک‌چین وجود دارد. علاوه بر این، توانایی در استفاده از ذخیره استراتژیک Chia ممکن است نوسانات چیا را در بازار کاهش دهد.

چیا سه اختراع اصلی جدید ایجاد کرده است. در ابتدا، چیا اولین کتابخانه BLS Signatures را ایجاد کرد. در وهله دوم، Chia اولین استفاده تولیدی از توابع تأخیر تأییدپذیری یا VDF است. سوم، چیا اثبات فضا و زمان را برای اجماع ناکاموتو ایجاد کرد.

چیا اولین استفاده تولیدی از گروه‌‌های کلاس با نظم ناشناخته است که تحقیقات جدید قابل‌توجهی را در مورد کاربرد آنها در رمزنگاری ایجاد کرده است.

دلیل نامگذاری chia(چیا)

چیا پول سبز هست! بنیان‌گذار برام‌کوهن با دانستن اینکه می‌خواهد از طریق گزینه “سبز” وابستگی به انرژی blockchains را کاهش دهد، شرکت را راه‌اندازی کرد. به نظر می‌رسید که مفهوم کشاورزی بهترین استعاره برای پرکردن فضای استفاده نشده دیسک و نظارت بر آن برای به‌دست‌آوردن جوانه‌‌ها است.

پاسخ سؤالات در مورد chia

برای رفع ابهامات در مورد ارز چیا به قسمت وبلاگ سایت ما مراجعه نمایید. همچنین سایت Chialisp.com نیز به عنوان یکی از مراجع می‌تواند شما را یاری دهد. مشاورین ما نیز همواره کنار شما خواهند بود.

برای ارتباط با مشاورین شرکت رایاپیشروپیشتاز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی در قسمت تماس با ما به مشاورین ما دسترسی داشته باشید و تجارت خود را با خیال راحت آغاز نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =