بلاگ, سرور

سرور در مقابل کامپیوتر

 

جهت توضیح سرور در مقابل کامپیوتر، PC مخفف Personal Computer است و به عنوان یک اصطلاح عمومی برای همه کامپیوترهای رومیزی شناخته شده است. این اصطلاح برای شناسایی هر کامپیوتری که از فاکتور فرم AT و ATX استفاده می‌کند استفاده می‌شود. اصطلاح “سرور” همچنین یک اصطلاح گسترده برای توصیف هر سخت‌افزار یا نرم‌افزاری است که خدمات مورد استفاده در شبکه‌ها را ارائه می‌دهد. رایانه‌ای که از هر نوع سرور میزبانی می‌کند معمولاً به عنوان رایانه سرور یا سرور ساده نامیده می‌شود.

سرورها در انواع مختلفی از پیکربندی‌ها و برنامه‌ها وجود دارند. سرورهای HTTP، سرور DNS، سرورهای ایمیل، سرور بازی و بسیاری دیگر از این انواع هستند. اگرچه ممکن است از رایانه‌های شخصی برای میزبانی سرورها استفاده شود، اما اکثر شرکت های بزرگتر این کار را انجام نمی دهند زیرا بارهایی که اغلب تجربه می‌کنند بسیار بیشتر از آن چیزی است که یک رایانه معمولی می‌تواند تحمل کند. این دستگاه‌ها بسیار پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر از رایانه شخصی هستند.

سرورها همچنین برای مدت طولانی به منظور جلوگیری از خدمات بدون وقفه به مشتریان در سراسر جهان، در حال اجرا هستند. این الزام منجر به توسعه فناوری‌هایی شد که در رایانه موجود نیستند.

سرور چیست؟

سرور بخشی از زیرساخت یا قطعه‌ای از سخت‌افزار است که بسیار شبیه رایانه رومیزی یا لپ تاپ استاندارد شما است و دارای RAM با حجم بیشتر، CPU قوی‌تر می‌باشد. این یک کامپیوتر قدرتمند است که درخواست‌ها را از رایانه های سرویس گیرنده دریافت می‌کند، پردازش می‌کند و خروجی را ارسال می‌کند.

یک وب‌ سرور به درخواست های مربوط به وب پاسخ می‌دهد. ممکن است سرورهای دیگری مانند، سرورهای برنامه، سرورهای ایمیل، سرورهای FTP و غیره وجود داشته باشد. شما می‌توانید کارت‌های اضافی را که لزوماً در رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ استاندارد موجود نیستند، اضافه کنید. این سرورها در محیط تجاری برای خدمت به مشتریان در یک تجارت استفاده می‌شود. انواع مختلفی از سرورهای فیزیکی از مارک‌های مختلف مانند Dell ، Lenovo ، Cisco وجود دارد، همه آنها چندین سرور دارند.

چرا ما به سرور نیاز داریم؟

برای مقایسه سرور در مقابل کامپیوتر، سرورها معمولاً کارهای پردازشی پیشرفته مانند میزبانی پایگاه‌های داده یا نگهداری متمرکز فایل‌ها را برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها انجام می‌دهند. آنها برای تجهیزات یا به اشتراک‌گذاری منابع مانند چاپگرها و دستگاه‌های کپی استفاده می‌شوند. سرورها همچنین اسکنرهای بی سیم را برای شناسایی و حذف ویروس‌های معرفی شده توسط هر کاربر در هر رایانه اجرا می‌کنند. همچنین از تمام کارهای کاربر به طور مکرر پشتیبان می‌گیرند تا در موارد اضطراری بازیابی شوند.

برای انجام همه این کارها، سرور با رایانه‌های رومیزی که ما استفاده می‌کنیم بسیار متفاوت است. آن‌ها به مقدار زیادی RAM نیاز دارند تا بتوانند به طورموثر کار کنند. اکثر سرورها دارای درایوهای پشتیبان با ظرفیت بالا برای محافظت در برابر از دست دادن داده‌ها هستند. سرورها همچنین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به عنوان قوانین شبکه در صورت تقاضا قابل توسعه باشند.

دسکتاپ چیست؟

دسکتاپ یک رایانه شخصی است که فرد از آن برای کارهای شخصی یا اداری استفاده می‌کند. شما یک مانیتور، صفحه کلید و ماوس را به عنوان دستگاه‌های ورودی در کنار هم دارید. رایانه‌های رومیزی توسط افراد خریداری و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پردازنده مهمترین بخش یک دسکتاپ است و شامل مادربورد و بورد مدار برای کامپیوتر است. یک پردازنده رایانه رومیزی می‌تواند یک کیس تاور کوچک باشد که می‌تواند روی میز کار یا زیر آن قرار گیرد. Hewlett Packard 9100A اولین رایانه رومیزی بود که در سال 1968 معرفی شد و از آن زمان، بسیاری از کامپیوترهای رومیزی تولید شده‌اند.

بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که سرور هیچ تفاوتی با رایانه رومیزی معمولی ندارد. حتی اگر رایانه رومیزی دارای سرعت پردازنده، حافظه و ظرفیت ذخیره‌سازی مشابه در مقایسه با یک سرور باشد، باز هم جایگزینی برای یک سرور واقعی نیست. فناوری های پشت این سیستم‌ها برای اهداف مختلف مهندسی شده است.

یک سیستم رایانه رومیزی معمولاً یک سیستم‌عامل کاربر پسند است و برنامه‌ها را برای تسهیل کارهای دسکتاپ محور اجرا می‌کند. در مقابل، یک سرور server تمام منابع شبکه را مدیریت می‌کند. از آنجا که یک سرور برای مدیریت، ذخیره، ارسال و پردازش داده‌ها به صورت 24 ساعته طراحی شده است، باید از رایانه‌رومیزی قابل اطمینان‌تر باشد.

سخت‌افزار سرور

Fact Factor : برای مشاغل کوچک، بهترین انتخاب سرور اختصاصی سطح اولیه با پیکربندی تاور است.

پردازنده: پردازنده مخصوص سرور را برای افزایش عملکرد و توان داده انتخاب کنید.

حافظه: تا جایی که می‌توانید حافظه خریداری کنید و برای ارتقاء به دنبال شکاف های توسعه باشید.

ذخیره سازی: به دنبال هارد دیسک های SATA یا SCSI باشید، نه IDE.

SERVER OPERATING SYSTEM

سیستم‌عامل (OS) بستر نرم‌افزاری است که سایر برنامه‌ها بر روی آن اجرا می‌شوند. انتخاب سیستم‌عامل سرور کار ساده‌ای نیست. سیستم‌عامل خاصی که از آن استفاده می‌کنید بستگی به این دارد که سرور برای چه مواردی استفاده می‌شود.

برای آشنایی با تاریخچه سرورها کلیک کنید.

کلام اخر

1. برای مقایسه ی سرور در مقابل کامپیوتر، یک کامپیوتر مجموعه‌ای از سخت‌افزار است در حالی که یک سرور می‌تواند سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد.

2. یک رایانه واحد می‌تواند همزمان چندین سرور را میزبانی کند.

3. اکثر مشاغل از سرورهای پیشرفته با سخت‌افزارهای قدرتمند استفاده می‌کنند که معمولاً در رایانه‌های شخصی یافت نمی‌شوند.

4. سرورها هفته‌ها یا ماه‌ها در یک زمان کارمی‌کنند و برای مقابله با خرابی به سیستم‌های اضافی نیاز دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سرور در مقابل کامپیوتر کلیک کنید.

برای ارتباط با نمایندگی فروش انواع سرور اینستاگرام ما را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هجده =