بلاگ, سرور

سرور server

سرور server چیست

سرور server یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه کامپیوتری دیگر و کاربر آن که به عنوان کلاینت نیز شناخته می شود، ارائه می دهد.

در یک مرکز داده، کامپیوتر فیزیکی که یک برنامه سرور روی آن اجرا می شود نیز اغلب به عنوان سرور نامیده می شود. آن دستگاه ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا ممکن است برای مقاصد دیگر استفاده شود.

در مدل برنامه نویسی کلاینت / سرور، یک برنامه سرور منتظر دریافت درخواست های برنامه های کلاینت است، که ممکن می باشد در همان یا سایر کامپیوترها در حال اجرا باشند، تا آن ها را انجام دهد.

یک برنامه کاربردی در یک کامپیوتر ممکن است با درخواست خدمات از برنامه های دیگر، به عنوان یک سرویس گیرنده و به عنوان سرور درخواست های برنامه های دیگر عمل کند.

سرور مجازی یک نمایش مجازی از یک سرور server فیزیکی است. مانند یک سرور فیزیکی، یک سرور مجازی شامل سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود است.

در رابطه با تاریخچه سرورها مطالعه کنید.

سرور

سرور

تنظیمات سرور چیست

اکثر برنامه های ایمیل مانند Outlook قادر به پیکربندی خودکار تنظیمات سرور ایمیل هستند.

 

تنظیمات سرور server برای Hotmail ،  Outlook.comیا Microsoft 365 برای حساب‌های ایمیل تجاری

جیمیل، یاهو و سایر تنظیمات رایج سرور ایمیل

 

چه تنظیمات سروری را از ارائه دهنده ایمیل خود نیاز دارم؟

آدرس ایمیل

آدرس ایمیلی که می خواهید تنظیم کنید.

کلمه عبور

رمز عبور مرتبط با حساب ایمیل شما  می باشد.

پورت

شماره پورتی که سرور ایمیل دریافتی شما استفاده می کند.

نام کاربری

آدرس ایمیلی که می خواهید تنظیم کنید.

نام میزبان

نام سرور ایمیل ورودی شما می باشد.

نام نمایشی

نامی که می خواهید گیرندگان ایمیل شما ببینند.

شرح

شرح حساب ایمیل خود را اضافه کنید.

این تنظیمات برای ارسال ایمیل به سرور server ایمیل ارائه دهنده ایمیل شما هستند.

سرور یا دامنه

این ارائه دهنده ایمیل شماست.

SSL

آیا ایمیل شما با استفاده از SSL رمزگذاری شده است؟

(SSL به طور پیش فرض در برنامه تلفن همراه Outlook فعال است)

نام میزبان SMTP

نام سرور ایمیل خروجی اغلب smtp.yourprovider.com است.

نام کاربری SMTP

آدرس ایمیلی که می خواهید تنظیم کنید.

رمز عبور SMTP

رمز عبور مرتبط با حساب ایمیل شما است.

SSL

آیا ایمیل شما با استفاده از SSL رمزگذاری شده است؟

 

(SSL به طور پیش فرض در برنامه تلفن همراه Outlook فعال است)

اگر از یک ارائه دهنده ایمیل مانند جیمیل، یاهو و غیره استفاده می کنید، برای راه اندازی حساب ایمیل خود با آنها تماس بگیرید.

عیب‌یابی راه‌اندازی ایمیل در برنامه‌های تلفن همراه Outlook را ببینید یا وضعیت سرور Outlook.com را بررسی کنید.

اگر حساب کاری یا تحصیلی دارید که از Microsoft 365 برای حساب‌های تجاری یا مبتنی بر Exchange استفاده می‌کند، با سرپرست Microsoft 365 یا پشتیبانی فنی خود صحبت کنید.

توجه : ممکن است فقط به برخی از تنظیمات این لیست نیاز داشته باشید.

اجزای سرور

اولین معماری سرورهای تیغه ای توسط Christopher Hipp و David Kirkeby در سال 2001 انجام شد.

این افراد اعضای شرکت  RLX بودند و اکثرا از کارکنان سابق شرکت Compaq تشکیل شده بودند. در سال 2005، شرکت RLX Technologies به مالکیت شرکت HP در آمد.

زمانی نام سرور تیغه ای به وجود آمد که محققان توانستند کارتی شامل پردازنده، حافظه، درگاه ورودی و خروجی ، و ذخیره ساز FLASH را طراحی کنند.

این امر به تولید کنندگان اجازه داد تا بتوانند یک سرور کامل را به همراه سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نیازش روی یک کارت جاسازی کنند.

بنابراین کارت ها به صورت مستقل روی شاسی نصب شده و به صورت مستقل عملیات را انجام میدهند.

مهمترین مزیت این روش استفاده ی کمتر از فضا، بهره وری بسیار بالاتر انرژی، خنک سازی آسان و مدیریت آسان شبکه می باشد. این بهره وری بالا به دلیل استفاده ی مشترک از منابع در سیستم است که اتلاف را کاهش می دهد.

بنابراین استفاده از سیستم های تیغه ای باعث کاهش چشمگیر هزینه های کلی مشتری (Total Cost of Ownership-TCO)  می شود. این سیستم ها با تخصیص منابع به صورت اشتراکی هزینه های کلی را بسیار کاهش می دهند. منبع تغذیه ، خنک کننده ، شبکه ، ذخیره سازی ، ماژول های دیگر

اجزای سرور شامل : رم سرور، cpu سرور، پاور سرور، مادر برد سرور، کارت شبکه، هارد دیسک، کیس سرور، ریدکنترلر، استوریج، ریل کیت و هیت سینک، کیج هارد سرور می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک سرور خانگی کلیک کنید.

کد سرور server چیست؟

به مرور زمان، به جای نوشتن صفحات وب، برنامه هایی ساخته شد، که می توانستند صفحات وب را به صورت پویا تولید کنند.

این برنامه‌ها برنامه‌های کاربردی وب سمت سرور نامیده می‌شوند، زیرا همه کدها روی یک وب سرور اجرا می‌شوند (کامپیوتر فوق ‌العاده قدرتمندی که هرگز نمی‌بینید، که در یک مرکز داده غول‌پیکر، درون یک رک، در انتهای زمین پنهان شده است).

سرور

سرور

 وقتی صفحه ای را درخواست می کنید، وب سرور server مقداری کد را اجرا می کند. این کد صفحه وب را می سازد. به عنوان مثال، شما از گوگل عکس گربه ها را درخواست می کنید، و این صفحه را  با تعداد زیادی گربه سفارشی می کند.

مجموعه کاملی از فناوری‌های برنامه‌نویسی سمت سرور، از مبتدی و ساده مانند PHP (بزرگ قدیمی دنیای اینترنت) تا پلتفرم‌های کاملی مانند ASP.NET و Ruby on Rails وجود دارد. آنها اغلب متفاوت به نظر می رسند و مدل های برنامه نویسی متفاوتی دارند. اما در پایان کار، همه آنها با یک درخواست وب شروع شده و همه آنها با ساخت یک صفحه HTML به پایان می رسند.

سیستم عامل سرور چیست

سیستم عامل سرور  به چه معناست؟

سیستم عامل سرور (OS) نوعی سیستم عامل است که جهت نصب و استفاده بر روی کامپیوتر سرور طراحی شده است.

این یک نسخه پیشرفته از سیستم عامل است که دارای ویژگی ها و قابلیت های مورد نیاز در معماری مشتری- سرور یا محیط محاسباتی سازمانی مشابه می باشد.

برخی از نمونه های رایج سیستم عامل های سرور server عبارتند از:

 • لینوکس Red Hat Enterprise
 • ویندوز سرور
 • سرور Mac OS X

برخی از ویژگی های کلیدی سیستم عامل سرور عبارتند از :

 

 • امکان دسترسی به سرور هم در رابط کاربری گرافیکی و هم در رابط سطح فرمان وجود دارد.
 • تمام یا اکثر فرآیندها را از دستورات سیستم عامل اجرا می کند.
 • سخت افزار، نرم افزار و خدمات پیکربندی شبکه در سطح پیشرفته می باشند.
 • برنامه های کاربردی تجاری و/ یا برنامه های کاربردی وب را نصب/ استقرار می کند.
 • رابط مرکزی را برای مدیریت کاربران، پیاده سازی امنیت و سایر فرآیندهای اداری فراهم می کند.
 • کامپیوترهای مشتری و/ یا سیستم عامل ها را مدیریت و نظارت می کند.

سرور داخلی چیست

همه درخواست‌های ورودی باید بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که فقط درخواست‌های برنامه قانونی ( و نه تلاش برای حمله به سرورهای داخلی ) عبور می‌کنند.

فیلتر کردن همیشه باید با استفاده از منطق مثبت انجام شود (یعنی حفظ یک قاعده از درخواست های قابل قبول و رد کردن همه موارد دیگر)، زیرا منطق منفی (یعنی حفظ فهرستی از سوء استفاده هایی که باید رد شوند) از سازمان در برابر موارد قبلی محافظت نمی کند. آسیب پذیری های هنوز کشف نشده درخواست‌های وب شامل آدرس‌ها، پارامترها و روش‌ها هستند و یک پراکسی مبتنی بر Air Gap باید شامل یک موتور فیلترینگ باشد که بتواند همه درخواست‌ها را بر اساس مقادیر و ترکیبی از این موارد را بررسی کند.

سرور

سرور

سرور داخلی همچنین باید تمام مسائل مربوط به اصلاح و دستکاری داده های خروجی را مدیریت کند ( یعنی اطمینان پیدا کند که داده های خروجی به گونه ای مدیریت می شوند که هم نیازهای کاربران راه دور را برآورده کند و هم اطمینان حاصل کند که هیچ مشکل امنیتی ایجاد نمی شود) زیرا کاربر از یک کیوسک اینترنتی یا دیگر دستگاه های ناامن به سیستم دسترسی دارد.

 

بهترین سیستم عامل برای سرور مجازی

 

بهترین نرم افزار ماشین مجازی، اجرای سیستم عامل های مختلف بر روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ شما را ساده و آسان می کند.

ماشین‌های مجازی بخش مهمی از محاسبات، به ویژه برای تجارت و برای رایانش ابری سفارشی می کند، با این حال، مجازی سازی چیزی است که برای کاربران خانگی نیز در دسترس می باشد.

مجازی‌سازی، کاربران را برای استفاده ی شخصی قادر می‌سازد تا سیستم‌عامل‌های مختلفی مانند اجرای ویندوز در مک، یا اجرای لینوکس بر روی رایانه شخصی ویندوز و بالعکس را روی رایانه شخصی خود اجرا کنند.

یک مزیت کلیدی اجرای ماشین مجازی این است که به شما این امکان را می دهد برنامه هایی را اجرا کنید که به دلیل داشتن سیستم مورد نیاز بسیار متفاوت در دسترس نبودند، و یکی از دلایل خاصی است که مجازی سازی در تجارت بسیار مهم شده است.

خرید سرور

سرور اختصاصی ایران

استفاده از سرورهای اختصاصی داخل کشور باعث می‌شود که سرعت دسترسی کاربران ایرانی به اطلاعات سرور شما تا ۴ برابر افزایش پیدا کند.

ایران ‌سرور با این ویژگی که یک شبکه‌ی خصوصی ایجاد کرده و با استفاده از بهترین تجهیزات سخت‌افزاری در سه دیتاسنتر افرانت، پارس‌آنلاین و مخابرات، خدمات متنوعی را به شما ارائه می کند.

استفاده از سرورهای جدید با برندهای معتبر جهانی تضمین کننده‌ی کیفیت خدمات سرور ایران خواهد بود. و این افتخار را دارد که خدمات قابل رقابت با دیتاسنترهای خارجی در داخل ایران را ارائه می کند.

فضای رک

استفاده از سرورهای اختصاصی داخل کشور باعث می‌شود که سرعت دسترسی کاربران ایرانی به اطلاعات سرور server شما افزایش پیدا کند.

ایران‌ سرور با ایجاد یک شبکه‌ی خصوصی و استفاده از بهترین تجهیزات سخت‌افزاری در سه دیتاسنتر افرانت، پارس‌آنلاین و مخابرات، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد. استفاده از سرورهای جدید با برندهای معتبر جهانی تضمین کننده‌ی کیفیت خدمات است.

سرور

سرور

خرید سرور مجازی

سرور مجازی ایران

در کنار تنوع سخت‌افزاری (SATA-SAS- SSD NVME)، تنوع در تکنولوژی و نرم‌افزارهای مجازی‌ ساز Xen) ، KVM و VMWare) حداکثر حق انتخاب ممکن را به مشترکین خود می دهد، تا مناسب‌ترین VPS را در دیتاسنتر های ایران برای خود انتخاب کنند.

خرید سرور واقعی

VPS مخفف شده عبارت Virtual Private Server می باشد، این سرور مجازی بر روی سرورهای اختصاصی توسط مجازی سازها مثل vmware ایجاد می گردد و بر روی سرور مجازی سیستم عامل های مختلف قابل نصب می باشد همینطور می توانید منابع سرور مجازی را ارتقا و تغییر دهید.

هر زمانی که بخواهید می توانید پلن سرور مجازی خود را ارتقا داده و حتی می توانید منابع سرور مانند رم سی پی یو و هارد سرور را نیز جداگانه کم و یا زیاد کنید.

برای خرید سرور واقعی کلیک کنید.

خرید سرور server مجازی تحویل آنی

برای راحتی شما عزیزان، سیکل پرداخت به صورت ماهیانه ، سه ماهه ، شش ماهه و حتی سالیانه می باشد، در صورت نیاز مشتری به صورت یکدفعه چند ساله نیز می توانید سرور server را تمدید و رزرو کنید و آی پی سرور شما تا زمانی که سرور را تمدید کنید ثابت خواهد ماند و از این بابت دغدغه ای نخواهید داشت.

سرور اختصاصی

یک سرویس میزبانی اختصاصی، سرور اختصاصی یا سرویس میزبانی مدیریت شده نوعی میزبانی اینترنتی است که در آن مشتری یک سرور server کامل را اجاره می‌کند که با شخص دیگری به اشتراک گذاشته نشده باشد. این نسبت به میزبانی اشتراکی انعطاف پذیرتر است، زیرا سازمان ها کنترل کاملی بر سرور(ها) از جمله انتخاب سیستم عامل، سخت افزار و غیره دارند.

همچنین سطح دیگری از میزبانی اختصاصی یا مدیریت شده وجود دارد که معمولاً به آن هاست مدیریت پیچیده گفته می شود. میزبانی پیچیده مدیریت شده برای سرورهای اختصاصی فیزیکی، سرورهای ترکیبی و سرورهای مجازی اعمال شده و بسیاری از شرکت ها راه حل میزبانی ترکیبی (ترکیبی از فیزیکی و مجازی) را انتخاب می کنند.

شباهت های زیادی بین میزبانی مدیریت شده استاندارد و پیچیده وجود دارد، اما تفاوت اصلی بین سطح پشتیبانی اداری و مهندسی است که به دلیل افزایش اندازه و پیچیدگی استقرار زیرساخت، مشتری برای آن هزینه می کند.

ارائه‌ دهنده وارد عمل می‌شود تا بیشتر مدیریت‌ها از جمله امنیت، حافظه، ذخیره‌ سازی و پشتیبانی فناوری اطلاعات را در اختیار بگیرد. این سرویس در درجه اول ماهیت فعالانه دارد.

مدیریت سرور معمولاً می تواند توسط شرکت میزبان به عنوان یک سرویس الحاقی ارائه شود. در برخی موارد یک سرور اختصاصی می تواند سربار کمتر و بازگشت سرمایه بیشتری را ارائه دهد.

سرورهای اختصاصی در مراکز داده میزبانی می شوند و اغلب منابع انرژی اضافی و سیستم های HVAC را ارائه می دهند. بر خلاف کولوکیشن، سخت‌افزار سرور متعلق به ارائه‌ دهنده است و در برخی موارد آن‌ها از سیستم‌های عامل یا برنامه‌های کاربردی پشتیبانی می‌کنند.

سرورها چیست؟

سرورها ابزارهای ذخیره سازی و پردازش داده های بزرگی هستند که به عنوان سخت افزار یا به عنوان انبارهای مجازی واقع در اینترنت وجود دارند. رایانه ها یا سیستم های نرم افزاری به عنوان سرورهایی عمل می کنند که به یک شبکه متصل می شوند.

سرور می تواند هر نوع دستگاهی باشد که اطلاعات را به اشتراک گذاشته و ذخیره می کند. سرورها می توانند اطلاعات را در سیستم خود ذخیره و پردازش کنند و یا از دیگری درخواست کنند.

سرورها به‌عنوان دستگاه‌های کوچکی شروع شدند که به سادگی داده‌ها را به رایانه‌ای کاربردی‌تر منتقل می‌کردند و سپس در اندازه و توانایی انجام عملکردهای پیچیده ‌تر رشد کردند. اکنون، سرورهای مجازی در پلتفرم‌های رایانش ابری وجود دارند که در اینترنت قرار دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه آشنایی با ایستگاه کاری کلیک کنید.

انواع سرور SERVER

در زیر لیستی از انواع سرور server آمده است:

 1. وب سرور

یک وب سرور server منبع باز برای دسترسی به وب جهانی از طریق نرم افزار دامنه عمومی استفاده می شود. این سرورها اطلاعات ذخیره شده را از یک وب سایت اینترنتی به رایانه شخصی شما متصل می کنند.

سرورهای وب اطلاعاتی را برای اینترنت ذخیره می کنند که از طریق کد “HTTP” بازیابی شده و به مرورگر وب شما ارسال می شود. این یکی از پرکاربردترین انواع سرورها است.

 1. سرور server پروکسی

سرورهای پروکسی به عنوان پلی بین سرور میزبان و سرور مشتری عمل می کنند. یک پروکسی پس از عبور از سرور پروکسی، داده ها را از یک وب سایت به آدرس IP رایانه شما ارسال می کند.

این عمل یک لایه امنیتی اضافه می کند زیرا اطلاعات درخواست شده و سپس از منبع به سرور پراکسی منتقل می شود و هرگز مستقیماً از یک کلاینت به کاربر دیگر منتقل نمی شود. یک سرور پروکسی می تواند موجودیت های مختلف اینترنتی مضر را فیلتر کند.

 1. ماشین مجازی (VM)

همانطور که از نام آنها پیداست، ماشین های مجازی داده ها را کاملاً از طریق فضای مجازی ذخیره و به هم متصل می کنند.

برای ایجاد یک ماشین مجازی، تیم‌های فناوری اطلاعات از یک Hypervisor استفاده می‌کنند که به عنوان مانیتور ماشین مجازی (VMM) نیز شناخته می‌شود، نرم‌افزاری است که می‌تواند هزاران ماشین مجازی را تنها از طریق یک قطعه سخت‌افزار فیزیکی اجرا کند.

این روش مجازی سازی سرور به طور گسترده ای برای انتقال و ذخیره سازی داده ها استفاده می شود زیرا آنها مقرون به صرفه ترین نوع سرور برای اجرا هستند.

 1. سرور server پروتکل انتقال فایل (FTP)

سرورهای FTP برای انتقال فایل ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر استفاده می شوند. فایل های آپلود شده از رایانه شما به سرور منتقل می شوند در حالی که فایل های دانلود شده از سرور server

روی دستگاه شما استخراج می شوند. پروتکل انتقال فایل همچنین به روش استفاده از سرور برای اتصال یک رایانه به رایانه دیگر به منظور اشتراک گذاری ایمن داده ها اشاره دارد.

 1. سرور برنامه

این سرورها مشتریان را از طریق اتصالات سرور مجازی به برنامه های نرم افزاری متصل می کنند. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای دسترسی به برنامه‌ها، دانلود داده‌ها را روی سخت‌افزار خود دور بزنند.

سرورهای برنامه به طور مؤثر می توانند مقادیر زیادی از داده های برنامه را به طور همزمان برای بسیاری از کاربران میزبانی کنند و آنها را برای مشاغل ایده آل می کند.

 1. سرور فایل

یک سرور server فایل، فایل های داده را برای چندین کاربر ذخیره می کند. آنها امکان بازیابی سریعتر داده ها و ذخیره یا نوشتن فایل ها را در رایانه فراهم می کنند. این یک نوع اصلی از سرور است که معمولاً توسط سازمان‌هایی استفاده می‌شود که در آن تعداد زیادی از کاربران نیاز به دسترسی به فایل‌هایی دارند که راحت‌تر و ایمن‌تر از رایانه شخصی در سرور ذخیره می‌شوند.

 1. سرور پایگاه داده

سرورهای پایگاه داده به عنوان فضای ذخیره سازی بزرگی عمل می کنند که سازمان ها از آنها استفاده می کنند و به آنها دسترسی دارند تا برنامه های متعددی را برای رفع نیازهای خود اجرا کنند. یک سرور پایگاه داده می تواند مستقل از هر معماری پایگاه داده اجرا شود.

 1. سرور ایمیل

یک سرور پست الکترونیکی از طریق پلتفرم های خدمات ایمیل، نامه ها را برای مشتریان ذخیره و تحویل می دهد. از آنجا که سرورهای پست برای اتصال مداوم به یک شبکه تنظیم شده اند، کاربران فردی می توانند بدون اجرای هیچ سیستمی از طریق دستگاه های خود به ایمیل خود دسترسی داشته باشند.

 1. سرور چاپ

یک سرور چاپ از راه دور به رایانه های محلی متصل می شود تا از طریق شبکه چاپ شود. این سرورها به کسب و کارها این امکان را می دهند که از یک چاپگر واحد برای خدمات رسانی به کل بخش استفاده کنند. برخی از چاپگرها حتی با سرور داخلی خود آماده پیوستن به شبکه پس از نصب در یک منطقه اداری هستند.

 1. سرور سیستم نام دامنه (DNS)

این سرورها نام دامنه های رایانه ای قابل خواندن را به آدرس های IP زبان رایانه تبدیل می کنند. سرور DNS داده های جستجو را از کاربر می گیرد و آدرس درخواستی را برای تحویل به دستگاه مشتری پیدا می کند.

 1. سرور server همکاری

هنگامی که کار باید بین چندین کاربر به اشتراک گذاشته شود، یک سرور server همکاری اتصال را آسان می کند. این سرورها به شما اجازه می دهند.

 نحوه عملکرد سرورهای کامپیوتری

سرورها به عنوان پردازشگر داده برای استفاده حرفه ای و خصوصی عمل می کنند. چه در یک موقعیت IT کار می کنید یا رسانه های اجتماعی را برای یک شرکت بازاریابی مدیریت می کنید، مهم است که بدانید سرورها چگونه کار می کنند تا بتوانید از طریق برنامه های کاربردی شبکه به داده ها دسترسی داشته باشید.

هنگامی که کارکردهای اساسی یک سرور را بدانید، می توانید از قابلیت های پردازش آن از طریق یک شبکه محلی یا یک پلت فرم محاسبات ابری مجازی استفاده کنید. در این مقاله به توضیح انواع سرورها و نحوه عملکرد آنها می پردازیم.

انواع سرور و کاربرد آنها

سرور

سرور

در هنگام خرید سرور فیزیکی باید توجه کنید که چه نوع آن را خریداری می‌کنید؟ به‌ صورت کلی 3 نوع سرور server وجود دارد که در ادامه هرکدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اگر از رک برای مجهز کردن شبکه محل خود استفاده می‌کنید، سرورهای Rackmount، برای شما مناسب هستند.

این سرورها برای قرارگیری در رک طراحی شدند و ابعاد یا ظاهر آن‌ها متناسب برای قرارگیری در رک تولید شده است.

یکی از مهم ‌ترین مزایای استفاده از سرورهای Rackmount، استفاده بهینه از فضا می باشد که تجهیزات شبکه مثل روتر، سوئیچ و … را به همراه سرور sever داخل رک قرار میگیرد و نیازی به فضای جداگانه برای سرور نیست.

سرورهای نوع دوم از نوع Tower هستند که ظاهر آن‌ها مانند یک کیس کامپیوتر است از این نوع سرورها برای شبکه‌های داخلی کوچک استفاده می‌شود و برای کسانی مناسب است که به یک الی سه سرور در شبکه نیاز دارند.

البته سرورهای Tower را میتوان توسط کیت تبدیل در رک قرارداد اما این موضوع باعث می‌شود تا 4 یونیت از فضای رک اشغال شود.

سرورهای تیغه‌ای یا Blade نیز شامل نوع سوم است که دارای یک شاسی و چند ماژول تیغه‌ای مانند، به نام Blade Server هستند.

این نوع سرورها با داشتن امکانات سخت‌ افزاری مجزا نسبت به سرورهای دیگر می‌توانند فضای کمتری را اشغال کنند و درصد بسیار زیادی از کابل ‌کشی‌های اضافی را کاهش می دهند.

مدیران شبکه می‌توانند بر اساس نوع شبکه و پروژه‌ای که دارند یکی از انواع سرورها را انتخاب کنند. معیارهایی مثل قیمت سرور فیزیکی، فضا، تعداد کاربران حاضر در شبکه و… بر روی خرید یکی از آن‌ها تأثیرگذار است.

برای آشنایی با انواع سرورها کلیک کنید.

چگونه یک سرور SERVER کار می کند

همانطور که تکنولوژی تکامل یافته است، تعریف سرور server نیز با آن تکامل یافته است. این روزها، سرور ممکن است چیزی بیش از نرم افزاری نباشد که روی یک یا چند دستگاه محاسباتی فیزیکی اجرا می شود. چنین سرورهایی اغلب به عنوان سرور مجازی شناخته می شوند.

در ابتدا، از سرورهای مجازی برای افزایش تعداد عملکردهای سرور که یک سرور سخت افزاری می توانست انجام دهد استفاده می شد. امروزه سرورهای مجازی اغلب توسط یک شخص ثالث بر روی سخت افزار در سراسر اینترنت با ترتیبی به نام رایانش ابری اجرا می شوند.

یک سرور ممکن است برای انجام یک کار واحد طراحی شده باشد، مانند سرور پست الکترونیکی که ایمیل را می پذیرد و ذخیره می کند و سپس آن را در اختیار مشتری درخواست کننده قرار می دهد.

سرورها همچنین ممکن است چندین کار را انجام دهند، مانند یک فایل و سرور چاپ، که هم فایل ها را ذخیره می کند و هم کارهای چاپی را از مشتریان می پذیرد و سپس آنها را به چاپگر متصل به شبکه ارسال می کند.

برای عملکرد به عنوان یک سرور server، یک دستگاه باید برای گوش دادن به درخواست های مشتریان در اتصال شبکه پیکربندی شود. این قابلیت می تواند به عنوان بخشی از سیستم عامل به عنوان یک برنامه نصب شده، نقش یا ترکیبی از این دو وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، سیستم عامل ویندوز سرور server مایکروسافت قابلیت گوش دادن و پاسخ به درخواست های مشتری را فراهم می کند. علاوه بر این، نقش‌ها یا خدمات نصب‌شده، نوع درخواست‌های مشتری را که سرور می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد، را افزایش می‌دهد.

در رابطه با مطالعه مطلب سرور در مقابل کامپیوتر کلیک کنید.

سرور server مجازی چیست

یک سرور server مجازی عملکرد یک سرور اختصاصی فیزیکی را تقلید می کند. چندین سرور مجازی ممکن است بر روی یک سرور فلزی خالی پیاده سازی شوند که هر کدام دارای سیستم عامل، تأمین مستقل و نرم افزار خاص خود هستند.

سرور ماشین مجازی از زیرساخت مجازی، نرم افزار مجازی سازی استفاده می کند و منابع کامپیوتری سرور فیزیکی را برای ایجاد محیط های مجازی خلاصه می کند.

مزایای سرورهای مجازی شامل تهیه سریع تر برنامه ها و منابع، بهبود بازیابی بلایا و تداوم کسب و کار و به حداقل رساندن یا حذف زمان خرابی است.

مجازی سازی همچنین کارایی ، بهره وری، چابکی و پاسخگویی فناوری اطلاعات را افزایش می دهد. مزایای اضافی سرورهای مجازی شامل کاهش هزینه های عملیاتی و سرمایه و مدیریت ساده مرکز داده است.

محیط های سرور server مجازی نیز از نظر نحوه ی نگهداری رمزهای عبور و سیستم های امنیتی، از محیط های سرور اختصاصی تقلید می کنند.

میزبانی سرور مجازی نسبت به تعمیر و نگهداری مرکز داده هزینه کمتری دارد و تهیه نرم افزار سرور ممکن است هزینه های میزبانی وب را کاهش دهد.

بهترین سرور مجازی در ایران

 

سرور

سرور

بهترین سرور مجازی خارجی، بهترین سرور مجازی‌ ایرانی و به طور کلی بهترین  VPSهایی که توسط شرکت‌های ایرانی ارائه می‌شود موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سرورهای مجازی ( Virtual Private Server ) از ابر سرورها یا کامپیوترهایی ساخته شده اند که کاربران می‌توانند یک سرور خصوصی را برای خود با کمترین هزینه نسبت به هاستینگ‌ های موجود در وبسایت‌های دیگر خریداری کنند، اما مطمئناً تفاوت‌هایی بین سرورهای مجازی و هاست وجود دارد.

در ادامه به صورت کامل لیست چندین وبسایت معتبر ایرانی رو معرفی کرده ایم :

 • ایران سرور
 • برتینا
 • وب رمز
 • صبا هاست
 • هاست دی ال
 • پارس پک
 • VPS GOL

سرور server، کامپیوتری قدرتمند است که در آن تجهیزات سخت افزاری مخصوص سرور تعبیه شده اند و وظیفه اصلی آن، اشتراک گذاری منابع مورد نیاز سیستم های درون شبکه می باشد. سرورها از لحاظ ظاهری در سه گروه ایستاده، رکمونت و تیغه ای دسته بندی شده اند.

سرور دارای قطعات سخت افزاری شبیه به کامپیوتر ولی قدرتمندتر می باشد که از میان آنها می توان به مواردی مانند سی پی یو سرور، هارد سرور، حافظه اس اس دی سرور و پاور سرور اشاره نمود. آی تی بازار که از مراجع بزرگ قیمت روز تجهیزات شبکه و سرور می باشد، اطلاعات فنی مفیدی در مورد انواع سرور رکمونت اچ پی، سرور ایستاده دل، سوپرمایکرو و سرور آی بی ام را در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای ارتباط با نمایندگی فروش سرور اینستاگرام ما را کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سرور servre کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =