بلاگ

مزایا و معایب Blade Server

اولین سرورهای تیغه‌ای در دهه 1970 اختراع شدند. در آن زمان، اولین ریزکامپیوترها پس از معرفی ریزپردازنده 8 بیتی، روی یک رک استاندارد 19 اینچی قرار گرفتند. در دهه 1990 ، شاسی سازه‌های تیغه اختراع شده بود که در نهایت منجر به نهایی شدن تنظیمات استاندارد یک سرور تیغه در سال 2001 شد.

سرور تیغه مانند سایر سرورهای رایانه عملکردی مشابه دارد. طراحی آن برای کمک به بهینه‌سازی فضا و انرژی موردنیاز برای ارائه خدمات ایجاد شده است. یک سرور تیغه دارای طراحی مدولار است که به یک محفظه نیاز دارد ، تا بتواند آن‌طور که باید کار کند. چندین سرور تیغه‌ای می‌توانند در یک محفظه قرار بگیرند.

سرورهای Blade تمایل دارند خدمات رایانه ای غیر هسته ای را که اکثر رایانه ها به کاربران خود ارائه می دهند ، انجام دهند. آنها شامل کنترل کننده های رابط شبکه اختیاری یا یکپارچه برای ذخیره سازی و ترکیب داده ها هستند.

لیست مزایای سرور Blade

ان‌ها بسیار کوچک هستند.

سرورهای Blade یکی از کوچک‌ترین انواع سرورهایی هستند که امروزه در بازار موجود است. این گزینه سرور Blade را به یک راه‌حل مناسب برای کسانی که فضای محدود و نیازهای محاسباتی زیادی دارند تبدیل می‌کند.

این سرورها سیستم متمرکز مدیریتی را ارائه می‌دهند.

هر سرور تیغه‌ای را می‌توان از طریق یک رابط واحد متصل کرد. این امر باعث می‌شود که سرورهای داخل محفظه بسیار راحت‌تر باشند. وظایف نظارت ساده است زیرا همه چیز بهم پیوسته است. باید به یک مکان بروید، وضعیت را ارزیابی کنید و سپس راه‌حل نگهداری را شروع کنید.

راه‌اندازی سرورهای Blade نیز بسیار آسان است. اندازه آنها امکان ایجاد نصب با کابل‌کشی بسیار کمتر را در مقایسه با سایر سرورها فراهم می‌کند. سرورهای Blade نظم بخشیدن به فضای سرور را آسان می‌کنند،

هزینه‌های تعمیر شما را با گذشت زمان کاهش می‌دهند و برای نگهداری در سطح مطلوب به توجه کمتری نیاز دارند. می‌توانید بر اساس نیازهای فعلی خود سرورها را اضافه یا کم کنید.

به کابل‌کشی کمتری احتیاج دارند.

راه‌اندازی سرورهای Blade نیز بسیار آسان است. اندازه آنها امکان ایجاد نصب با کابل‌کشی بسیار کمتر را در مقایسه با سایر سرورها فراهم می‌کند.

سرورهای Blade نظم بخشیدن به فضای سرور را آسان می‌کنند، هزینه‌های تعمیر شما را با گذشت زمان کاهش می‌دهند و برای نگهداری در سطح مطلوب به توجه کمتری نیاز دارند. پس از اینکه در محفظه کابل خود را کابل کردید، می‌توانید بر اساس نیازهای فعلی خود سرورها را اضافه یا کم کنید.

بیشتر سرورها از اسلات‌های توسعه به‌عنوان راهی برای ارائه راه‌حل‌های توسعه ورودی و خروجی استفاده می‌کنند. حتی برخی از سرورهای تیغه‌ای نیز این گزینه را ارائه می‌دهند. بااین‌حال، بیشتر سرورهای تیغه‌ای، کارت‌های گسترش را به‌عنوان یک ویژگی ارائه می‌دهند.

میزانسن‌های توسعه‌یافته آنها می‌توانند متناسب با نیازهای خاصی که ممکن است یک سازمان برای سرور داشته باشد، از جمله کانال‌های فیبر و اترنت گیگابایت در مدل‌های مدرن، سفارشی شوند. ممکن است به‌اندازه سایر روش‌های توسعه راحت نباشد، اما کار را بدون افزایش نیاز به فاصله انجام می‌دهد.

لیست معایب Blade Server

سرورهای Blade  مقدار زیادی گرما تولید می‌کنند.

یک سرور تیغه به‌تنهایی مشکل گرما ایجاد نمی‌کند. هنگامی‌که چندین سرور تیغه را درون یک محفظه قرار داده و به طور هم‌زمان کار می‌کنید، در این صورت می‌توانید در ازبین‌بردن این گرما با چالشی روبرو شوید.

حتی محفظه‌هایی که برای گرم کردن قیف و فاصله از سرورها ساخته شده‌اند، در نهایت با استفاده طولانی‌مدت می‌توانند داغ شوند. اگر به این مسئله پرداخته نشود، سرانجام عملکرد سرورها کاهش می‌یابد.

هزینه سرورهای Blade  بیشتر است.

سرورهای Blade ممکن است در مدت‌زمان طولانی یک راه‌حل اقتصادی ارائه دهند، اما برای راه‌حل‌های کوتاه‌مدت، هزینه سرمایه بالاتری دارند.

در اکثر شرایط می‌توانید سرورهای rack را با مقداری قابل‌مقایسه با قیمت ارزان‌تری خریداری کنید. شما هزینه‌های انرژی و نگهداری بالاتری را با سرورهای rack پرداخت خواهید کرد.

سرورهای Blade می توانند ناخوشایند باشند.

یک سرور تیغه برای انجام وظایف خاص نیاز به خاموش بودن دارد. روند خاموش‌کردن برق برای تکمیل این وظایف مرکز داده را با مشکل روبرو می‌کند زیرا دسترسی به داده‌ها را محدود می‌کند.

برای سرورهای تیغه‌ای که با میزبانی وب درگیر هستند، این ویژگی تضمین می‌کند که مقداری از زمان خرابی وجود دارد که باید مدیریت شود.

سرورهای Blade می‌توانند چالش‌های توسعه را ارائه دهند.

اکثر سرورهای تیغه‌ای محدود به 2-4 HDD داخلی هستند، حتی زمانی که از سرورها برای تهیه نسخه پشتیبان ذخیره‌سازی از سیستم‌های اشتراکی استفاده می شود. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید ، باید یک سرور دیگر به محفظه خود اضافه کنید.

سرورهای Blade تمایل دارند که جایگاه‌های اختصاصی داشته باشند.

هنگامی‌که با یک rack server کار می‌کنید ، به طور کلی به اسلات های PCIe دسترسی خواهید داشت ، که در مقایسه با سرورهای تیغه مدرن ، سطح سازگاری بهتری را به شما می دهد.

بیشتر سرورهای تیغه دارای اسلات اختصاصی هستند ، که می تواند استفاده از تمام ویژگی های موجود برای برخی از دارندگان را دشوار کند.

سرورهای Blade می‌توانند نگرانی‌های ارزشیابی داشته باشند.

مزایا و معایب سرورهای تیغه اغلب به مقیاس پذیری و هزینه، متمرکز هستند. افزودن سرورهای جدید یا جایگزینی سرورهای جدید برای سرورهای جدید بسیار سریع و ساده است.

این کار سختی است که یک فرد متوسط ​​با حداقل آموزش می تواند انجام دهد. این بدان معناست که یک کسب و کار می تواند در مواقع نیاز بدون رشد زیاد ، سرمایش و هزینه های مکانی رشد کند. برخی از نگرانی های انعطاف پذیری ، همراه با هزینه بالاتر وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =