بلاگ

مقایسه سرور dell با hp

پشتیبانی

سرور dell

سرور Dell  برای بارگیری هرگونه به‌روزرسانی یا سیستم‌عامل به برنامه پشتیبانی پولی نیازی ندارد، و همچنین یک سایت بسیار بصری برای یافتن به‌روزرسانی‌ها برای سیستم‌های شما فراهم می کنند.

علاوه بر این، Dell Prosupport در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان یکی از برنامه های پشتیبانی قابل اعتماد بیشتر در سراسر کشور در نظر گرفته می شود. اگر توانایی پرداخت آن را دارید ، حمایت حرفه ای یک سرمایه ارزشمند است.

HPE

HPE برای بارگیری سیستم‌عامل یا به‌روزرسانی جدید به شما نیاز دارد که یک قرارداد خدمات / پشتیبانی داشته باشید. از نظر ذهنی، یافتن درایورهای پشتیبانی و سیستم‌عامل از طریق سیستم‌عامل HP حتی اگر این کار را انجام دهید دشوار است.

همچنین استفاده از وب‌سایت HPE برای هرگونه اطلاعات یا پشتیبانی به‌طورکلی دشوار است. همان‌طور که گفته شد، مستندات آنها بسیار دقیق است و کسانی که دانش فنی دارند می‌توانند برای هر بخشی که تصور می‌کنید، کتابچه راهنمای کاربر پیدا کنند. همچنین پشتیبانی HPE از تعویض قطعات و زنجیره تأمین آنها در سال‌های اخیر بهبودیافته است.

بااین‌حال، ایجاد یک حساب آنلاین از طریق وب‌سایت HPE امکان شخصی‌سازی گسترده را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند نمایه خود را با نمونه کارهایی خاص که تمام قطعات سخت‌افزاری HPE مربوط به تجارت شما را شرح می‌دهد، به‌روز کنند.

علاوه بر این، شما به پشتیبانی 24/7 HPE ، مدیریت سفارشات آینده و توانایی استفاده از تجربه خدمات پشتیبانی عملی HPE دسترسی پیدا خواهید کرد. این ادعا می‌کند که، به شما در مدیریت وظایف عملیاتی روزمره فناوری اطلاعات کمک می‌کند و درعین‌حال منابع را آزاد می‌کند تا به تجارت شما جلوتر از رقابت کمک کند.

بسته به سطح رشد و تجربه کسب‌وکار شما، ارزش دارد اگر همه چیزهایی را که پشتیبانی HPE ارائه می‌دهد کشف کنید. با این اوصاف، پیمایش و تجربه عمومی کاربر هنوز هم طاقت‌فرسا است.

برنده: دل

قابلیت اطمینان

سرور dell

شنیدن اینکه سال‌هاست که سرورهای dell بدون یک خرابی کار می‌کنند، غیرمعمول نیست. Dell EMC به دلیل بهبود مستمر سرورهای خود بسیار هوشیار است و خطوط جدیدتر این واقعیت را تقویت می‌کنند.

HPE

طبق یک نظرسنجی که در اواسط سال 2017 انجام شد، شرکت‌های سازنده HP حدود 2.5 برابر سرورهای مجهز به پردازنده dell خرابی داشتند. همان‌طور که گفته شد، سیستم‌های HPE با هشدارهای پیش‌بینی برای قطعاتی که احتمال خرابی دارند کار خوبی انجام می‌دهند. این امر به شرکت امکان می‌دهد قطعات را قبل از خراب‌شدن تعمیر یا تعویض کند.

علاوه بر این، خط superdome HPE قابلیت اطمینان خارق‌العاده‌ای را نشان داد؛ بنابراین برای حجم کاری زیاد ومهم داده‌های بزرگ مأموریت، راه‌حل HPE قابل‌اعتماد به نظر می‌رسد. خط Apollo HPE و شرکت‌های ممتاز جدید برای تعیین قابلیت اطمینان درازمدت هنوز برای کاربران بسیار جدید هستند.

برنده: دل

قیمت

دل

اکثر کاربران در هنگام مذاکره با Dell انعطاف‌پذیری کمتری در قیمت گزارش می‌دهند، آنها معمولاً مایلند معاملات بیشتری را انجام دهند. در سال‌های گذشته دل مقرون‌به‌صرفه‌تر بود، اما تفاوت قیمت‌ها در این روزها بسیار کمتر مشخص شده است.

HPE

HPE معمولاً از نظر قیمت انعطاف‌پذیرتر است.

به طور متوسط سرور hp ​​کمی گران‌تر از سرورهای dell است. تمایل به انتخاب فروشگاه‌های مشاور بزرگ‌تر است که در آن ثبات طولانی‌مدت مهم‌ترین هدف نسبت به هزینه است.

در سراسر جهان از طریق تعدادی کانال پشتیبانی می‌شود. همچنین مقدار زیادی چرخ‌دنده HPE استفاده شده در آن وجود دارد.

یافتن قطعات آسان است.HPE سیستم مستندات جامع‌تری در پشت خود دارد، من می‌توانم برای هر قسمت مبهمی که HPE ساخته است، کتابچه راهنما پیدا کنم،HPE کلاس سازمانی است.

برنده: این به کار شما بستگی دارد

اگر مشتری دیرینه یکی از این دو شرکت هستید یا تجارت می‌کنید، احتمالاً می‌توانید معامله بهتری داشته باشید.

ابزار مدیریت

تا آنجا که سیستم های مدیریت باند خارج می شوند ، ابزار مدیریت HPE iLO است و Dell EMC iDRAC است . هر دو سیستم برای ارائه ویژگی های مشابه ، مانند پشتیبانی از HTML5 ، پیشرفت زیادی داشته اند.

در سال‌های گذشته تفاوت‌های فاحشی وجود داشت، اما این روزها پیاده‌سازی IPMI به‌اندازه کافی تضاد ندارد تا بتواند یک عامل تعیین‌کننده قابل‌توجه باشد. همان‌طور که گفته شد، چند تفاوت وجود دارد.

دل

iDRAC در نسل‌های اخیر مسیری طولانی را طی کرده است. پس از iDRAC 7 دیگر نیازی به استفاده از جاوا نیست، هرچند که رابط کاربری گرافیکی به‌خوبی رابط کاربری گرافیکی جدید iLO نیست.

تا آنجا که صدور مجوز انجام می‌شود، iDRAC از یک مجوز فیزیکی استفاده می‌کند که می‌تواند در بازار ثانویه خریداری شود و از قفل شدن دوباره با OEM پس از پایان عمر جلوگیری کند.

به‌روزرسانی‌ها با iDrac به طور کلی کمی بیشتر است و به طور کلی از iLO کندتر به نظر می‌رسد. تا آنجا که به‌عنوان یک بحث قبلی بود، iDRAC ابزاری مشابه RIS دارد که OpenManage Essentials نام دارد، اگرچه هر دو در برخی نسخه‌های مرورگر مشکلات خود را دارند.

HPE

استاندارد ILO گنجانده شده است، اما Advanced یعنی جلسه کنسول پست به مجوز احتیاج دارد، اگر سرورهای شما EOL شوند می‌تواند شما را با OEM قفل کند. نمی‌توانید آنها را از بازار دست‌دوم خریداری کنید.

دور نهایی

هنگام مقایسه سرورهای HPE و dell ، برنده مشخصی وجود ندارد. از نظر کیفیت ساخت، قیمت یا قابلیت اطمینان تفاوت زیادی بین شرکت‌ها وجود ندارد، بنابراین این شرکت‌ها به‌صورت موردی ارزیابی می‌شوند.

همان‌طور که گفته شد، تقریباً در همه موارد آنها سخت‌افزار و خدمات قابل‌مقایسه‌ای را ارائه می‌دهند، بنابراین شرکت‌ها باید همیشه دقت لازم را انجام دهند و گزینه‌های خود را موردبه‌مورد ارزیابی کنند.

سرورهایتان را به ما بفروشید و یا در صورت نیاز از شرکت ما سرور بخرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =