بلاگ

مونرو و راه اندازی آن(راهنمای جامع مونرو)

مونرو

مونرو (Monero) مانند بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است که می‌تواند برای پرداخت وجه استفاده شود. تصور کنید کارل می‌خواهد 100 دلار به آوا بپردازد و آنها موافقت می‌کنند که معامله را با ارز رمزنگاری شده انجام دهند.

کارل می‌تواند پرداخت را با استفاده از بیت‌کوین، Litecoin ، Monero یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر انجام دهد. اگر کارل و آوا بخواهند معامله آنها غیرقابل‌ردیابی و خصوصی باقی بماند، ممکن است مونرو بهترین گزینه آنها باشد.

بیایید مسئله را با هم بیشتر بررسی کنیم:

اگر کارل با استفاده از بیت‌کوین مقداری پول برای آوا ارسال کند، این معامله برای همه افراد در شبکه قابل مشاهده است. همه می‌توانند ببینند که فرستنده ارز کیست. این بدان معناست که معاملات ارسال شده در بیت‌کوین عمومی است.

اما مونرو به شکل خصوصی فعال است. فناوری Monero اجازه می‌دهد تا همه معاملات 100٪ خصوصی و غیرقابل‌ردیابی باقی بمانند.

اگر معامله با استفاده از Monero انجام شود، در این صورت کارل و آوا تنها دونفری هستند که از این معامله مطلع خواهند شد. هیچ‌کس دیگری در شبکه مونرو وجود ندارد که بتواند بفهمد این معامله تاکنون انجام شده است. حریم شخصی که توسط Monero ارائه می‌شود باعث محبوبیت آن شده است.

انعطاف‌پذیری مونرو

قابلیت انعطاف‌پذیری به این معنی است که واحدهای یک ارز (یا دارایی) قابل تعویض هستند. به‌عنوان‌مثال، اسکناس 100 دلاری را می‌توان با اسکناس 100 دلاری دیگر، یا حتی دو اسکناس 50 دلاری جایگزین کرد. این همان چیزی است که ارز فیات (USD ، EUR ، JPY و …) را منعطف می‌کند.

بیت‌کوین قابل انعطاف نیست. به این دلیل که ممکن است افراد از گرفتن بیت‌کوین که قبلاً در معاملات غیرقانونی استفاده شده است خودداری کند چراکه همه می‌توانند معاملات انجام شده در شبکه بیت‌کوین را مشاهده کنند.

بنابراین، ممکن است یک واحد بیت‌کوین با بیت‌کوین دیگر قابل تعویض نباشد، اما در مورد مونرو این‌گونه نیست. ازآنجاکه هیچ‌کس از معاملات قبلی سکه Monero چیزی نمی‌داند، همه آنها برابر تلقی می‌شوند و قابل تعویض با یکدیگر هستند.

استخراج Monero نیازی به ASIC ندارد

ASIC (Application Specific Integrated Circuit) نوع خاصی از سخت‌افزار است که برای استخراج بیت‌کوین استفاده می‌شود. هزینه یک ASIC می‌تواند در حدود 600 تا 1000 دلار باشد.

خوشبختانه استخراج Monero نیازی به خرید ASIC ندارد. در عوض، استخراج Monero را می‌توان با استفاده از CPU / GPU رایانه انجام داد. این امر Monero را به گزینه خوبی برای مبتدیان و سایر افرادی تبدیل کرده است که نمی‌خواهند پول زیادی برای شروع استخراج سرمایه گذاری کنند.

بنابراین، اکنون‌که کمی بیشتر در مورد Monero و تفاوت آن با بیت‌کوین می‌دانید، وقت آن است که پاسخ سؤال بعدی خود را پیدا کنید، استخراج Monero چیست؟

سکه‌های جدید Monero چگونه ایجاد می‌شوند؟

ماینرهای مونرو دو وظیفه مهم را انجام می‌دهند:

در مثال قبلی، فرض کنید کارل از طریق انتقال بانکی 100 دلار به آوا می‌فرستد. در این سناریو، این وظیفه بانک است که مطمئن شود کارل موجودی کافی برای پرداخت 100 دلار به آوا را دارد. بعد از اینکه بانک این معامله را تأیید کرد، آنها سابقه‌ای از آن را ثبت می‌کنند تا در آینده به آن مراجعه شود.

حال، اگر کارل بخواهد 100 دلار را با استفاده از Monero به آوا بفرستد، پس چه کسی این معامله را تأیید و ثبت می‌کند؟ پاسخ این است: ماینرهای مونرو! با این کار بانک‌ها نیازی به تأیید معاملات ندارند.

سؤالی که اغلب پیش می‌آید این است: چه چیزی در آن برای استخراج‌کنندگان وجود دارد؟ خوب، آنها هر بار که معامله در شبکه Monero را تأیید می‌کنند، با سکه‌های XMR جایزه می‌گیرند. هر بار که آنها از منابع خود برای تأیید گروهی از معاملات (به نام بلوک) استفاده می‌کنند، با سکه‌های کاملاً جدید Monero پاداش می‌گیرند!

پاداش  Monero

پاداش فعلی تأیید (استخراج) 1 بلوک تراکنش در حدود 4.99 XMR است، به‌علاوه هزینه معامله 0.06573 XMR.

بنابراین، پس از استخراج 18.4 میلیون سکه Monero ، پاداش شخص استخراج‌کننده چه می‌شود؟

خبر خوب این است: پس از رسیدن به 18.4 میلیون سکه XMR ، سکه‌های جدید با نرخ ثابت 0.3 XMR / دقیقه به سیستم اضافه می‌شوند. این سکه‌های جدید برای پاداش دادن به استخراج‌کنندگان و دادن انگیزه به آنها برای استخراج بیشتر استفاده خواهند شد.

تهیه یک سکه مونرو چقدر طول می‌کشد؟

یک بلوک Monero هر 2 دقیقه استخراج می‌شود و ما می‌دانیم که پاداش فعلی بلوک تراکنش استخراج 4.99 XMR است؛ بنابراین، با انجام یک عملیات ریاضی ساده، می‌دانیم که هر 24 ثانیه 1 XMR استخراج می‌شود.

اکنون‌که متوجه شدید استخراج Monero چیست و چرا موردنیاز است، درک نحوه استخراج Monero برای شما آسان‌تر خواهد بود.

نحوه استخراج Monero

همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، نیازی به خرید سخت ابزار ویژه استخراج XMR ندارید. هرکسی که رایانه داشته باشد می‌تواند Monero را استخراج کند. با این اوصاف، هرچه سخت افزار قدرتمندتر باشد، بهتر است.

روش های مختلفی برای استخراج مونرو وجود دارد ، اما قبل از پرداختن به آنها، باید بدانید استخر استخراج مونرو چیست.

استخر  Monero

قبل از شروع استخراج، باید تصمیم بگیرید که آیا خودتان مونرو را استخراج می‌کنید یا به استخر استخراج مونرو می‌پیوندید.

در یک استخر استخراج، گروهی از استخراج‌کنندگان مونرو گرد هم می‌آیند و قدرت سخت‌افزارهای خود را با هم ترکیب می‌کنند. این امر به آنها فرصت بیشتری برای تأیید معاملات می‌دهد (بله، رقابت سخت است!).

پاداشی که آنها از استخراج می‌گیرند نیز بین استخر استخراج تقسیم می‌شود. بیشتر استخرهای استخراج معدن از شما هزینه می‌گیرند که به‌طورکلی در محدوده 0-2٪ است.

تصور کنید که شما 5٪ به کل سخت‌افزار استخر استخراج که در آن هستید کمک می‌کنید. این بدان معنی است که 5٪ از کل پاداش‌های استخراج شده توسط استخراج Monero را نیز دریافت خواهید کرد.

استخراج انفرادی (استخراج توسط خودتان) برای مبتدیان توصیه نمی‌شود. استخراج انفرادی هیچ پاداشی برای شما به همراه نخواهد داشت، مگر اینکه آماده باشید سرمایه زیادی را در سخت‌افزار استخراج سرمایه‌گذاری کنید.

شما می‌توانید از بین استخرهای استخراج Monero موجود در بازار یکی را انتخاب کنید. در زیر می‌توانید لیست بهترین استخرهای استخراج Monero را پیدا کنید.

MineXMR.com

هزینه استخر: 1٪

تعداد ماینرها: 32157

پشتیبانی XMR.com

هزینه استخر: 0.6٪

تعداد کاربران: 10339

xmr.nanopool.org

هزینه استخر: 1٪

تعداد کاربران: 30132

monero.crypto-pool.fr

هزینه استخر: 2٪

تعداد کاربران: 2191

راه‌های رسیدن به ماین مونرو

مهم‌ترین قسمت استخراج، داشتن سخت ابزار صحیح استخراج Monero است. همراه با سخت‌افزار، به نرم‌افزار استخراج Monero نیز نیاز دارید تا به شما کمک کند با استخر استخراج Monero ارتباط برقرار کنید.

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، برای استخراج Monero به ASIC های تخصصی نیازی ندارید. این کار را می توان با استفاده از CPU یا GPU انجام داد. اما قبل از اقدام ، باید هنگام انتخاب سخت افزار خود از دو فاکتور مهم مطلع شوید.

  • نرخ هش بالا

 می‌توانید نرخ هش را به‌عنوان قدرت پردازش سخت‌افزار در نظر بگیرید.

  • مصرف برق کم

برق بیشترین هزینه استخراج است.

اکنون سه گزینه محبوب و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را شرح می‌دهم.

استخراج واحد پردازش مرکزی (CPU)

می‌توانید CPU فعلی خود را استفاده کنید، یا می‌توانید پردازنده جدیدی را خریداری کنید. اگر قصد خرید CPU جدید دارید، پردازنده‌های AMD Opteron و Intel Xeon دو مورد هستند که من توصیه می‌کنم.

AMD Opteron 627:

هزینه – 50 دلار

نرخ هش – 415 H / s

Xeon L5640:

هزینه – 150 دلار

نرخ هش – 130 H / s

پس از انتخاب پردازنده موردنظر خود، باید نرم‌افزار استخراج Monero را بارگیری کنید. شما می‌توانید از XMR-STAK-CPU استفاده کنید زیرا یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای استخراج Monero است.

cpu

اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، باید xmr-stak-cpu-win64.zip را بارگیری کنید (در عکس زیر نشان‌داده‌شده است) XMR Stak هزینه توسعه را 2٪ می‌گیرد، مگر اینکه خودتان بتوانید کد منبع را کامپایل کنید.

اگر از قبل CPU دارید، فرایند شروع استخراج فقط چند دقیقه طول می‌کشد! فقط نرم‌افزار را نصب کنید، به استخر استخراج بپیوندید و آماده کار شوید.

استخراج با واحد پردازش گرافیک AMD (GPU)

اگر در مورد استخراج Monero قاطع هستید، استفاده از GPU گزینه بهتری است. کارت‌های گرافیک AMD گزینه بسیار خوبی برای استخراج GPU Monero هستند. خرید AMD R9 280x را در نظر بگیرید یا به AMD جدیدترین Radeon Rx 580 مراجعه کنید.

AMD R9 280x

هزینه – 140 دلار

نرخ هش – 500 H / s

AMD Radeon Rx 580

هزینه – 300 – 400 دلار

نرخ هش – 575 H / s

gpu

هنگامی‌که کارت گرافیک را در رایانه شخصی یا لپ‌تاپ خود نصب کردید، همان مراحل را دنبال کنید. بهترین نرم‌افزار استخراج Monero هنگام استفاده از سخت‌افزار AMD GPU نیز XMR-STAK-AMD است. آخرین نسخه آنها را می‌توانید از اینجا بارگیری کنید.

پس از نصب نرم‌افزار بر روی رایانه، باید تنظیمات استخر را تغییر دهید تا بتوانید به استخر موردنظر خود بپیوندید.

استخراج با پردازنده گرافیکی انویدیا

استفاده از کارت گرافیک انویدیا یکی دیگر از روش‌های محبوب استخراج Monero است. چندین مدل وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، همه چیز به بودجه شما بستگی دارد. شما باید از یکی از موارد زیر استفاده کنید:

انویدیا GTX 1070:

هزینه – 400 – 500 دلار

نرخ هش – 505 H / s

انویدیا GTX 1080:

هزینه – 550 دلار – 650 دلار

نرخ هش – 600 H / s

تا آنجا که به نرم‌افزار مربوط می‌شود، می‌توان از XMR-STAK-NVIDIA استفاده کرد، اما CCMiner گزینه بهتری محسوب می‌شود. می‌توانید آخرین نسخه CCMiner را از اینجا بارگیری کنید. اگر از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنید، حتماً ccminer-x64-2.2.4-cuda9.7z را انتخاب کنید.

اینها برخی از بهترین روش‌ها برای استخراج Monero با استفاده از ترکیبی از سخت‌افزار استخراج Monero و نرم‌افزار استخراج Monero است. قبل از شروع استخراج، کیف پول Monero خود را نیز تنظیم کنید.

کیف پول مونرو

هنگام انتخاب کیف پول Monero گزینه‌های زیادی وجود ندارد. کیف پول‌های سخت‌افزاری (که ایمن‌ترین قلمداد می‌شوند) اکنون برای سکه‌های Monero نیز در دسترس هستند. این کیف پول‌ها توسط Ledger Nano X و Trezor Model T پشتیبانی می‌شوند و در حال حاضر ایمن‌ترین کیف‌های بازار محسوب می‌شوند.

دو مورد از محبوب‌ترین کیف پول‌هایی که در سایت رسمی Monero نیز ذکر شده‌اند:

MyMonero کیف پول تحت وب: کافی است به وب‌سایت آنها بروید و برای شروع استفاده از آن یک حساب کاربری ایجاد کنید.

Monerujo: این کیف پول موبایلی است که فقط برای دستگاه‌های Android در دسترس است.

آنها در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرده‌اند که جامعه Monero یک کیف پول سخت‌افزاری اختصاصی را تأمین کرده است که اکنون در حال انجام است. Ledger Nano S همچنین در حال کاربر روی ادغام Monero در کیف پول‌های سخت‌افزاری خود است.

اکنون باید درک خوبی از تمام جنبه‌های استخراج مونرو داشته باشید. بااین‌حال، هنوز ممکن است از خود بپرسید که آیا باید استخراج XMR را شروع کنید یا خیر؟

شما می‌خواهید مونرو را استخراج کنید تا سود کسب کنید، درست است؟

خوب، اگرچه استخراج Monero می‌تواند سودآور باشد، اما به عوامل زیادی بستگی دارد:

Hash Rate : سخت‌افزار شما چقدر قدرتمند است.

مصرف برق: سخت‌افزار شما چه مقدار برق مصرف می‌کند.

هزینه هر کیلووات‌ساعت: هزینه برق شما در هر واحد چقدر است.

هزینه استخر: هزینه استخر استخراج که به آن می‌پیوندید را نیز محاسبه نمایید.

هزینه اولیه راه‌اندازی سخت‌افزار.

می‌توانید به‌صورت آنلاین از یک ماشین‌حساب سودآوری معدن Monero استفاده کنید! ما Crypto را در مقایسه با Mining Calculators پیشنهاد می‌کنیم.

سودآوری استخراج نیز به قیمت XMR بستگی دارد. قیمت ارزهای رمز پایه می‌تواند خیلی سریع افزایش و کاهش یابد و این تغییرات قیمت در سودآوری استخراج شما تأثیر دارد.

اگر بخواهید استخراج را راه‌اندازی کنید، کاملاً به خود شما بستگی دارد. عوامل بالا را در نظر بگیرید و سپس تصمیم خود را بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری کنید، احتمال پاداش شما بیشتر است.

کلام آخر

اکنون شما درک خوبی از مونرو و تفاوت آن با بیت‌کوین دارید. شما همچنین می‌دانید استخراج Monero و روش‌های مختلف انجام آن چیست.

استخراج Monero ممکن است سودآور باشد یا نباشد، همه اینها به این عوامل بستگی دارد: میزان هش، هزینه برق، هزینه سخت‌افزار و … .

اگر احساس می‌کنید استخراج Monero برای شما مناسب است، پس می‌توانید از اطلاعات این راهنما برای شروع استخراج استفاده کنید!

اگر تصمیم گرفتید که می‌خواهید راهی دیگر برای سرمایه‌گذاری در ارزهای رمز پایه انتخاب کنید، می‌توانید به‌سادگی برخی از آنها را در سیستم‌عامل‌هایی مانند Coinbase و Binance خریداری کنید.

جهت آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال مثل اتریوم و چیا به مقالات نحوه رفع خطای Runia Time Chia و شبکه استخراج اتریوم را راه اندازی کنید مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =