بلاگ

نحوه رفع خطای Runia Time Chia: تخصیص بد در ویندوز

رفع خطا در چیا

آیا اخیراً استخراج Chia را شروع کرده‌اید و مرتباً خطاهای تخصیص ناخوشایند را دریافت می‌کنید؟ خسته نباشید، معمولاً یک دلیل ساده وجود دارد که چرا آن خطاها ظاهر می‌شوند و ما شما را در مورد همه آن خطاها راهنمایی خواهیم کرد.

اول: اصول chia، هر طرح chia به حداقل 3390 MiB RAM و هرکدام 2 رشته نیاز دارد. توجه داشته باشید که این GiB و GB، 3390 ،NOTGiB است و به 3639 گیگابایت رم ترجمه می‌شود. همچنین برای هر قطعه به 2 نخ احتیاج دارد و برای اندازه نقشه 32K که محبوب‌ترین آن است، به 239 گیگابایت فضای موقت (یا 257 گیگابایت) نیاز دارد.

حال فرض می‌کنیم شما یک کامپیوتر با 8 هسته / 16 رشته، 32 گیگابایت رم و 2 ترابایت NVME دارید. از نظر تئوری، باید بتوانید 8 قطعه را هم‌زمان استخراج کنید؟ پس چرا این‌همه خطای تخصیص بد را دریافت می‌کنید؟

نحوه رفع خطاهای تخصیص بد Chia در ویندوز

رایج‌ترین اشتباه این است که کاربران اندازه کل RAM خود را در chia client وارد می‌کنند. این فضا از مقدار کل قوچ اختصاص‌داده‌شده برای قطعات موازی  asking سؤال نمی‌کند، این طرح PER است؛ بنابراین اگر قصد دارید 7 طرح را با هم بنویسید، مقدار RAM که وارد می‌کنید 3390 باقی می‌ماند (زیرا برای هر قطعه است) و نه 23،730 (3390×7). رشته‌ها نیز همین‌طور هستند. 2 نخ‌ باقی می‌ماند.

در مرحله دوم، مشتری از GiB استفاده می‌کند و RAM شما برحسب GB اندازه‌گیری می‌شود. این معیارها صداهای مشابه اما کاملاً متفاوتی هستند. اگر 8 گیگابایت را وارد کنید، یک خطای تخصیص بد رخ می‌دهد. 8 گیگابایت رم در واقع 8.58 گیگابایت RAM است؛ بنابراین مطمئن شوید که از واحدهای مناسب در مشتری استفاده می‌کنید.

ثانیاً، شما نمی‌توانید از تمام RAM در اختیار خود استفاده کنید زیرا باید چیزی را برای استفاده سیستم‌عامل بگذارید در غیر این صورت کسل‌کننده خواهد شد. ما روش زیر را توصیه می‌کنیم. برای هر طرح، 3390 MiB برای تهیه نقشه احتیاج دارد، بنابراین برای هر قطعه‌ای که می‌خواهید به‌صورت موازی پردازش کنید، آنها را در آن تعداد ضرب کنید اما نه برای همه هسته ها، اگر می‌خواهید 7 قطعه را به طور موازی ترسیم کنید (این حداکثر کاری است که باید روی 8 هسته انجام دهید) و 32 گیگابایت رم در دسترس دارید، می‌توانید در مشتری Chia به 3400 ضربه بزنید.

ثالثاً، شما نمی‌توانید از همه هسته‌هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. حداقل باید یک هسته / دو رشته را برای MS Windows بگذارید؛ بنابراین اگر CPU 8 هسته‌ای / 16 رشته‌ای دارید، برای پردازش حداکثر 7 طرح chia فقط می‌توانید از 14 رشته خارج از این موارد استفاده کنید. مقدار نخ شما 2 خواهد ماند اما به طور موازی بیش از 7 هسته استفاده نکنید.

اما اگر تمام موارد بالا را انجام داده باشید و همچنان خطایی برای شما ایجاد کند چه می‌کنید؟ خوب پس به‌احتمال زیاد به پرونده صفحه windows مربوط می‌شود. عملکرد را در منوی شروع تایپ کنید و بر روی تنظیم عملکرد و ظاهر ویندوز کلیک کنید. حالا روی Advanced کلیک کنید و روی “Change” در حافظه مجازی کلیک کنید. این صفحه را برای ویندوزهای فرم C تغییر دهید و به تعداد متناسب با طرح‌های خودتان تغییرش دهید.

در مثال 32 گیگابایتی، پرونده صفحه را حداقل 10 گیگابایت و حداکثر 30 گیگابایت، برای درایو C جایی که سرویس‌گیرنده Chia در آن قرار داشت تنظیم می‌کنید و همچنین یک پرونده صفحه 1 گیگابایتی تا 10 گیگابایتی را برای درایو نقشه‌برداری خود قرار دهید.

هنوز خطایی دریافت می‌کنید؟ طرح‌های موازی را به‌صورت پلکانی راه‌اندازی کنید! بعضی مواقع صف حداکثر توانایی رایانه شما به یکباره (7 مورد در این حالت) می‌تواند منجر به لکنت سیستم‌عامل و تقسیم چندین تخصیص بد شود. برای رفع این مشکل، 70-80٪ ظرفیت را به طور موازی راه‌اندازی کنید (6 نمودار) و بعد از اینکه فاز 2 دیگر طرح‌ها را شروع کردید، یکی دیگر را تنظیم کنید بر روی مشاهده کلیک کنید و مطمئن شوید که خطای تخصیص بدی ندارند.

امیدوارم که این نکات مشکل شما را برطرف کرده باشد و شما بتوانید NVMEهای خود را برای پرداخت پاداش شیرین Chia به‌درستی راه‌اندازی کرده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =