بلاگ

پلاتینگ چیا(Chia Plotting)

chia plotting

تولد ارز رمزنگاری شده سبز(شبکه چیا)

پلاتینگ یکی از مراحل استخراج ارز دیجیتال است که در این مرحله فضای هارد دیسک پر شده و فضای استخراج ارز دیجیتال فراهم خواهد شد. ارز رمزپایه Chia در طی بهار 2021 با رشد زیادی مواجه شد و توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرد. پیش فرض Chia ارائه یک راه حل سبز بیت کوین با اتلاف انرژی کمتر برای نگهداری شبکه استفاده می‌کنند.

نتیجه نهایی این است که یک کاربر، یا استخراج‌کننده، می‌تواند قطعاتی تولید کند که پس از مدتی از ذخیره‌سازی هارددیسک سخت، خارج می‌شوند تا برای جوایز بلوک XCH رقابت کنند. این فر آیند کشاورزی فضای زیادی را اشغال می‌کند اما برای نگهداری به حداقل منابع محاسباتی یا پهنای باند نیاز دارد.

این امر همچنین باعث افزایش قابلیت دسترسی علاقه‌مندان یا افرادی که دارای هارددیسک یدکی هستند، می‌شود زیرا برای رقابت به سخت‌افزار پیشرفته یا تخصصی نیاز ندارد.

مقدمه‌ای بر سخت‌افزار کشاورزی چیا

در حالی که می‌توان با حداقل منابع زمین را تهیه کرد، تولید این قطعات نیاز به استفاده کوتاه‌مدت از منابع دارد زیرا ایجاد یک قطعه تقریباً 100 گیگابایتی به‌راحتی 24 ساعت طول می‌کشد.

پلاتینگ

فر آیند پلاتینگ، قدرت محاسباتی وابسته به‌سرعت خواندن و نوشتن هارددیسک، سرعت تک‌هسته‌ای پردازنده، تعداد نخ پردازنده، مقدار کل RAM و تا حدی عملکرد RAM را درگیر می‌کند.

در ابتدا ممکن است تلاش و درک آن بسیار باشد، اما در این راهنما خواهید آموخت:

اصول کشاورزی چیا

استراتژی‌های درست و واقعی برای خرید کارآمد سخت‌افزار

موارد دلخواه سخت‌افزاری شخصی Chia من

اصول مؤثر در Chia

هدف این راهنما پوشش اصول اولیه است، بنابراین شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه به طور مؤثرتری در کشاورزی Chia شرکت کنید. روند تولید “طرح” برای کشاورزی Chia به موارد زیر نیاز دارد:

یک هارددیسک موقتی با 370 گیگابایت فضا یا بیشتر

یک هارددیسک دائمی با فضای 100 گیگابایتی یا بیشتر

حداقل 1 موضوع پردازنده موجود، در حالت ایده‌آل 2

حداقل 4 گیگابایت رم موجود

رسم نمودار یک فرایند 4 فاز است که با استفاده از مقادیر مختلف قدرت پردازش، RAM و فضای ذخیره‌سازی برای تکمیل انجام می‌شود.

در نهایت، طرح در یک مکان موقتی ایجاد شده و به یک مکان دائمی منتقل می‌شود. نقشه‌های کارآمد شروع به ترسیم شرایط ایده‌آل‌تری می‌کند که شامل موارد زیر است:

یک درایو ذخیره‌سازی موقت برای طراحی که دارای سرعت خواندن / نوشتن بسیار بالا است، در حالت ایده‌آل SSD M.2 NVMe ، اما SATA SSD نیز می‌تواند کار کند.

یک درایو ذخیره‌سازی دائمی با ظرفیت بالا اما بدون نیاز به عملکرد بالا. در حالت ایده‌آل، SATA HDD داخلی یا خارجی معمولی شما است. حتی یک HDD 5400 دور در دقیقه نیز کافی است.

عملکرد تک‌هسته‌ای قوی در پردازنده، وهسته ها یا رشته‌هایی برای امکان ترسیم موازی (ساخت چندین طرح هم‌زمان).

مقدار بالای RAM همچنین رسم موازی را امکان‌پذیر می‌کند. با سخت‌افزار مدرن در حالت ایده‌آل به  32 گیگابایت رم نیاز است که تا 64 گیگابایت برای تنظیمات بیشتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقادیر کمتری مانند 16 یا 24 گیگابایت هنوز هم می‌توانند کار کنند، اما بسته به بقیه تنظیمات ممکن است استفاده از این حجم کم یک عامل محدودکننده باشد.

هدف اصلی پلاتینگ

به طور کلی، شما می‌خواهید سخت‌افزار خود را برای بالاترین شمارش موازی نمودار به همراه بهترین سرعت در هر قطعه بهینه کنید. به عنوان مثال، برخی از افراد در بهترین حالت 3-4 ساعت زمان پخش را گزارش می‌دهند. بااین‌حال، سیستم‌های قابل‌مقایسه با 6-12 ساعت در هر زمان طراحی می‌توانند به 4 یا حتی 12 نمودار موازی برسند.

آنچه در طراحی درایوها نیاز دارید

در هنگام استفاده از یک درایو نقشه‌کشی برای تولید Chia  سه مورد وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.

1.فضای ذخیره‌سازی

در هنگام ایجاد یک قطعه واحد می‌تواند حداکثر 370 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی داشته باشد. این بدان معنی است که 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی   2 طرح هم‌زمان تولید می‌کند.

2. سرعت خواندن / نوشتن

پلاتینگ اغلب با سرعت خواندن / نوشتن پیشرفت می‌کند و مردم گزارش می‌کنند که هارددیسک‌های سنتی دوبرابر SSD مصرف می‌کنند.

با این حال، درایوهای M.2 NVMe بسیار سریع هستند، اغلب بیش از 3000 مگابایت در ثانیه در حالی که SSDهای SATA می‌توانند بیش از 500 مگابایت در ثانیه و HDDهای سنتی در حدود 80-150 مگابایت بر ثانیه باشند.

توجه به این نکته مهم است که استفاده از درایو M.2 NVMe به‌صورت خارجی در محفظه USB 3.0 یک راه‌حل مناسب برای طراحی است، اما با توان خواندن / نوشتن USB 3.0 در حدود 400-600 مگابایت بر ثانیه محدود می‌شود. با استفاده از USB 3.1 می‌توانید بیش از 800 مگابایت در ثانیه را به دست آورید.

سرانجام، اکثر SSDها کندتر هستند زیرا باید عملکرد خواندن / نوشتن را حفظ کنند و بنابراین سرعت پایدار از سرعت تبلیغ شده در SSD بسیار مهم است. برخی از SSDها به دلیل سرعت پایدار باعث کاهش روند پلاتینگ شما می‌شود.

3.طول عمر دستگاه

فر آیند رسم اطلاعات مقدار زیادی را وارد می‌کند که باعث کاهش طول عمر یک درایو می‌شود. به ویژه، SSD خواندن / نوشتن را قبل از احتمال خرابی محدود کرده است؛ بنابراین SSD می‌تواند به‌سرعت ترسیم شود، اما HDD بدون اینکه نیاز به تعویض داشته باشد، عمر طولانی‌تری دارد.

نکته قابل‌تأمل در اینجا این است که جستجوی SSD با  TBW  یا Terabytes Written زیاد است. برخی از SSDهای مصرفی ممکن است قبل از اینکه در معرض خرابی قرار بگیرند، تا 200-600 TBW پایین باشند، در حالی که درایوهای دیگر می‌توانند تا 3600 دوام داشته باشند.

بررسی اجمالی مشخصات درایو

در مجموع، راه‌اندازی کلی پلات چندین نیاز را برآورده می‌کند. فضای ذخیره‌سازی کافی و سرعت خواندن / نوشتن کافی برای ادامه پلاتینگ موازی با تعداد ریز پردازنده و عملکرد کلی در حالی که TBW بالا دارید تا حداقل تعویض SSD های خراب را به حداقل برسانید.

آنچه از درایو های کشاورزی انتظار دارید

ساخت قطعات پس از تولید اساساً مستلزم روشن بودن و متصل شدن آنهاست و چیز دیگری نیست. پاسخ به موفقیت یک پنجره 30 ثانیه‌ای دارد که حتی برای یک شبکه کم‌سرعت با درایو کند نیز بسیار مناسب است تا بتوانید جوایز بلوک خود را به دست آورید.

در شرایط پیچیده با شبکه‌های خاموش، این می‌تواند یک مسئله باشد، اما بیشتر فقط در مزارع فوق‌العاده بزرگ با تنظیمات پیچیده گزارش شده است. این بدان معنی است که درایوهای کشاورزی اصلاً نیازی به عملکرد ندارند، در عوض، شما برای چند چیز دیگر بهینه‌سازی می‌کنید:

1. قیمت هر ترابایت ذخیره‌سازی

بعد از پلاتینگ، همه چیز به میزان ذخیره‌سازی و نگهداری آنلاین شما بستگی دارد. اگر می خواهید درایوهای داخلی یا خارجی بخرید، باید مراقب قیمت پرداختی خود باشید. به‌حداقل‌رساندن پولی که در ازای ذخیره‌سازی خرج می‌کنید مهم است.

2. مدیریت سربار و زمان فیزیکی

درایوهای بیشتر باعث ایجاد کار بیشتر و فضای بیشتر برای ذخیره‌سازی می‌شوند. از این نظر یک درایو با ظرفیت بالا تا 16 ترابایت یا 18 ترابایت می‌تواند بسیار مناسب باشد.

3. مصرف انرژی

برای حفظ یک درایو کشاورزی حداقل قدرت لازم است زیرا در واقع یک فرایند فعال یا محاسبه‌گر وجود ندارد. مصرف برق در SSD بیشترین بازده را دارد. برای HDDها ، مصرف انرژی در 5400 دور در دقیقه است و ظرفیت ذخیره‌سازی بالا و کارآمد است.

مزارع درایوهای کوچک‌تر مناسب و ارزان هستند اما با مدیریت و نگهداری بیشتری همراه هستند. اگر بخواهید یک مزرعه 100 ترابایتی با درایوهای 2 ترابایتی و 4 ترابایتی بسازید، به‌راحتی وسیله‌ای برای تأمین انرژی، اتصال، خنک‌سازی و ذخیره‌سازی آنها ایجاد می‌کند.

در زیر یک جدول برای کمک به شما در درک اینکه سیستم شما قادر به مدیریت چه مواردی است کمک خواهد کرد. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که این تخمین‌ها بسیار تقریبی است و بر اساس مشخصات هر یک از سخت‌افزارها، زمان‌بندی نمودارها، سیستم‌عامل‌ها و موارد دیگر بسیار متفاوت خواهد بود.

Drive TypeSizeParallel PlotsRequired CPU ThreadsRequired System RAMEst. Hours per Plot
M.2 NVMe1tb2412gb8
M.2 NVMe2tb51032gb8
M.2 NVMe4tb102064gb8
M.2 NVMe USB3.01tb2412gb12
M.2 NVMe USB3.0 (BOTTLENECKED)2tb+2412gb12
M.2 NVMe USB3.11tb2412gb8
M.2 NVMe USB3.12tb+4824gb8
M.2 NVMe USB3.1 (BOTTLENECKED)4tb+4824gb8
SATA SSD1tb2412gb12
SATA SSD (BOTTLENECKED)2tb+2412gb12
SATA HDD (BOTTLENECKED)ANY128gb24

این فقط به شما کمک می‌کند تا از مانع اولیه ارزیابی سخت‌افزار عبور کنید زیرا این مسئله کاملاً طاقت‌فرسا است.

به عنوان یک نکته جانبی، برای بررسی تعداد پردازنده خود، در ویندوز می‌توانید Ctrl + Shift + Esc  را تایپ کنید تا قسمت task manager باز شود، اگر جزئیات آن به طور پیش‌فرض باز نیست، جزئیات بیشتر را کلیک کنید، روی زبانه عملکرد کلیک کنید، CPU را انتخاب کنید، و شماره “پردازنده‌های منطقی” را مشاهده کنید.

برآورد پلات موازی

محفظه M.2 NVMe که برای پلاتینگ رایانه‌هایی اضافی استفاده می‌شود. بررسی اجمالی در مورد آموزش کار با ارز رمز پایه Chia این اطلاعات باید به شما در موردنیازهای سخت‌افزاری پلاتینگ و کشاورزی Chia کمک کند، اما اینها تنها اطلاعاتی نیست که باید بدانید.

مشخصات دقیق سخت‌افزار، زمان‌بندی نمودارها و حتی سیستم‌عامل‌ها به طور معنی‌داری بر میزان امکان طراحی شما تأثیر می‌گذارد و برای بهینه‌سازی هر سیستم با یک استراتژی اختصاصی باید به آن نزدیک شوید. با این حال، دانستن گلوگاه‌ها اولین قدم اساسی است.

به‌عنوان‌مثال، اگر یک درایو USB 3.0 M.2 NVMe برای کار دارید، احتمالاً بقیه سخت‌افزارهای شما می‌توانند این گلوگاه را حفظ کنند بنابراین نیازی به خرید RAM بیشتر یا ارتقا پردازنده نیست.

یا اگر می‌خواهید HDD ذخیره‌سازی پشتیبان 8 ترابایتی خود را روی رایانه شخصی خود نصب کنید، نمی‌توانید 32 گیگابایت RAM و پردازنده 24 هسته‌ای را به آن متصل کنید تا سرعت آن بیشتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =