بلاگ

چگونه میتوان Chiacoin ، ارز رمزنگاری شده جدید سازگار با محیطزیست را پرورش داد

بلاک چین

ارزهای رمز پایه سنتی مانند بیت‌کوین یک فاجعه زیست‌محیطی است. از فوریه سال 2021 ، بی بی سی گزارش داد که شبکه بیت کوین بیشتر از کشور آرژانتین از برق استفاده میکند.

باشگاه سیرا میگوید که “بیت کوین تولید 36.95 مگاتن دی اکسید کربن (CO2) در سال” و “به عنوان ارزهای دیجیتال به طور بالقوه همچنان به افزایش محبوبیت، اثرات زیست محیطی خود نباید نادیده گرفته شود.

Chiacoin ، ارز رمزنگاری شده جدید که به طور کامل در ماه مه سال 2021 راه اندازی شد، هدف آن تغییر ارتباط بین ارزهای رمزپایه و آسیب های زیست محیطی بوده است. طبق گفته Chia ، سازمانی که در پشت آن قرار دارد ،

در حالی که ارز رمزنگاری شده سنتی به “سخت افزار یکبار مصرف گران قیمت که مقادیر گزاف برق مصرف میکند” نیاز دارد ، Chiacoin “این مشکل را از طریق بلاکچین منصفانه ، سازگار با محیط زیست و بهتر کاهش میدهد.” به طور خلاصه ،  Chiacoin چیا را به عنوان گزینه ای سبزتر و به طور بالقوه امن تر  در مقابل ارزهای رمزپایه موجود مانند بیت کوین میداند.

چیا ارز رمزنگاری شده جدید

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین به سیستمی موسوم به ” اثبات کار ” اعتماد میکنند . کاربران از طریق فرایندی به نام استخراج ، که در آن رایانه ها سخت کار میکنند تا مشکلات ریاضی بسیار پیچیده ای را حل کنند ، Bitcoins جدید ایجاد میکنند.

تمام این کارها از نظر طراحی انرژی بر است ، به همین دلیل شبکه بیت کوین انرژی زیادی را مصرف میکند و تأثیرگذاران برجسته رمزنگاری از آن دور میشوند.

Chiacoin متفاوت عمل می‌کند.Chiacoin به‌جای اعتماد به اثبات کار برای تأیید معاملات بلاک‌چین و ایجاد سکه، از روشی به نام “اثبات فضا” استفاده می‌کند. به گفته چیا ، Proof of Space یک تکنیک رمزنگاری است که در آن اثبات می‌کند که آنها فضای هارددیسک استفاده نشده را برای فضای ذخیره‌سازی اختصاص می‌دهند.

جزئیات فنی می‌شوند، اما اساساً برای ایجاد Chiacoins جدید، شما یک کامپیوتر استخراج قدرتمند نمی‌سازید و آن را با تمام توان 24/7 اجرا می‌کنید. در عوض، شما هارددیسک‌ها را به یک کامپیوتر ساده متصل می‌کنید، فضای آنها را به شبکه Chia اختصاص می‌دهید و Chiacoins را بر اساس میزان فضایی که تعهد کرده‌اید و کل فضای موجود در کل شبکه Chia به دست می‌آورید.

Chia روند ایجاد Chiacoins جدید را “کشاورزی” می‌نامد. نام چیا از دانه هم‌نام خودش الهام گرفته شده است. چرخشی نگه‌داشتن درایوها بسیار کم‌مصرف‌تر از اجرای کارت‌های ویدئویی پیچیده موردنیاز برای استخراج سنتی است و باعث می‌شود Chiacoin به طور بالقوه سازگار با محیط‌زیست نسبت به سایر سکه‌ها باشد.

کشاورزی سکه‌ها کاری است که می‌توانید تقریباً در هر رایانه‌ای در خانه انجام دهید و به طور بالقوه Chiacoin را در دسترس طیف گسترده‌تری از کاربران قرار می‌دهد.

برای تهیه مقداری Chiacoin ، با مراجعه به صفحه Github Chia و بارگیری نرم‌افزار بلاک‌چین شروع کنید. شما می‌توانید بلاک‌چین را روی ویندوز، macOS ، لینوکس و چندین سیستم‌عامل دیگر نصب کنید، اما من روی نسخه ویندوز تمرکز می‌کنم.

من Chia را روی یک کامپیوتر اختصاصی که مخصوص استخراج ارزهای رمز پایه ساخته‌ام، نصب کردم.Chiacoin بسیار جدید است، بنابراین فایروال ویندوز یا آنتی‌ویروس شما ممکن است آن را به‌عنوان ویروس به‌درستی پرچم گذاری کند – “اطلاعات بیشتر” و “به‌هرحال اجرا” را فشار دهید تا برنامه اجرا شود. متوجه شدم که برای نصب صحیح آن باید روی نصب کلیک راست کرده و “Run as Administrator” را انتخاب کنم.

هنگامی‌که نرم‌افزار را باز می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا کیف پول جدیدی برای ذخیره Chiacoins مورداستفاده خود ایجاد کنید. این نرم‌افزار یک یادداشت 24 کلمه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد که در صورت قطع دسترسی می‌توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

اینها را به ترتیب دقیق بنویسید و کلمات شخصی خود را با دیگران در میان نگذارید. من یک عکس را بر روی تلفن خود برداشتم و آن را در یک مکان امن ذخیره کردم.

پس از نصب نرم‌افزار بلاک‌چین و تنظیم کیف پول، نرم‌افزار در مورد بارگیری بلاک‌چین واقعی Chia به طور کامل که برای کشاورزی ضروری است، شروع خواهد شد. این زمان‌بر است – در مورد من، کامل شدن آن حدود چهار روز طول کشید.

شما می‌توانید پیشرفت خود را در زیر زبانه “Full Node” کنترل کنید – “Peak Time” با همگام‌سازی رایانه شما با شبکه Chia ، به‌آرامی به تاریخ و زمان فعلی نزدیک می‌شود و پس از اتمام وضعیت، وضعیت شما به “Synced” تغییر می‌کند. اکنون می‌توانید کشاورزی را شروع کنید.

اولین سفارش کاری شما ساخت چند قطعه است . به زمین‌هایی مانند زمین‌های مجزا در یک مزرعه واقعی فکر کنید. شما باید یک مزرعه فیزیکی در مزرعه خود پیدا کنید، خاک را آماده کنید و بذر بکارید.

به همین ترتیب، برای شروع کار Chiacoin ، شما باید برخی از قطعات را ایجاد و آماده کنید. به‌جای زمینه‌های فیزیکی، می‌توانید نقشه‌هایی را روی هارددیسک کامپیوتر خود ایجاد کنید و به‌جای پاشیدن دانه‌های روتاباگا، فضای بدون استفاده را با هش‌های رمزنگاری ویژه که آن را به شبکه Chia متصل می‌کنند، بپاشید.

برای ایجاد طرح جدید، مطمئن شوید که یک دیسک سخت با فضای استفاده نشده آماده دارید. برگه “Plots” را در نرم‌افزار blockchain Chia باز کنید و “Add a Plot” را فشار دهید. اندازه طرح خود را انتخاب کنید – تقریباً همه افراد طرح‌های k32 را انتخاب می‌کنند که اندازه آنها 101.3 گیگابایت است.

من این اندازه استاندارد را انتخاب کردم زیرا انتخاب اندازه بزرگ‌تر هیچ مزیتی ندارد. همچنین می‌توانید بیش از یک طرح را هم‌زمان ایجاد کنید – در این حالت، باید گزینه طرح به‌صورت موازی را انتخاب کنید که باعث کاهش زمان کلی نقشه‌برداری در رایانه‌های سازگار می‌شود.

سپس از شما خواسته میشود که هم مکان نهایی برای طرح خود را انتخاب کنید و هم مکان موقتی ، که در هنگام ساخت طرح شما استفاده میشود. مکان موقتی شما برای یک طرح k32 به 239 گیگابایت فضای آزاد نیاز دارد.

برای سرعت بخشیدن به روند نقشه کشی ، برخی از افراد دوست دارند از یک درایو حالت جامد سریع تر (SSD) برای مکان موقتی خود و از یک هارد دیسک سنتی برای مکان نهایی خود استفاده کنند. هرچند هشدار داده شوید ،  نقشه کشی به عملیات خواندن و نوشتن زیادی نیاز دارد و راهنمای تام گزارش میدهد که نقشه کشی می‌تواند  به سرعت،  بسیاری از SSD های مصرفی را در عرض چند هفته یا چند ماه از بین ببرد.

استفاده از درایوهای سخت سنتی احتمالاً زمان طراحی شما را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد ، اما سخت افزار شما بسیار کندتر فرسوده میشود. من از همان درایو برای مکان موقتی و نهایی خود استفاده کردم. این بهینه نیست ، اما برای من خوب کار کرد.

ایجاد طرح حدود 20 ساعت طول کشید که به نظر میرسد زمان مناسبی برای طراحی نقشه هارد است. ایجاد طرح در SSD می‌تواند  سه تا چهار ساعت طول بکشد . در صورت ایجاد چندین طرح به طور موازی ، زمان نقشه برداری چند ساعت افزایش مییابد. ظاهراً میتوانید طرح هایی را روی یک رایانه ایجاد کنید و سپس درایو را به رایانه دیگری منتقل کنید ، و معدن کاران حرفه ای چیا گزارش میکنند که رایانه های جداگانه ، اختصاص داده شده و کشاورزی جداگانه دارند.

پس از آماده‌شدن قطعات و اتصال به شبکه Chia ، رسماً یک مزرعه Chia دریافت کرده‌اید. برای مزرعه خود، نرم‌افزار Chia blockchain را باز نگه دارید و کامپیوتر خود را روشن و به اینترنت متصل کنید. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید،

اطمینان حاصل کنید که رایانه شما همیشه روشن است، حالت خواب را غیرفعال کنید. با این کار مقداری انرژی الکتریکی مصرف می‌شود اما بسیار کمتر از مصرف رایانه برای استخراج سنتی است. شما حتی می‌توانید Chia را با سخت‌افزار بسیار کم‌مصرف مانند Raspberry Pi پرورش دهید .

می‌توانید وضعیت مزرعه Chia خود را در برگه “Farm” از نرم‌افزار blockchain بررسی کنید. این برگه اندازه کل قطعات شما، تعداد کل قطعاتی را که در حال کشاورزی هستید، کل فضای متصل به شبکه Chia و میزان Chiacoin به‌اختصار XCH به دست آورده‌اید.

کسب Chiacoins از طریق فرایندی به نام ” برداشت ” اتفاق می‌افتد. بازهم، جنبه‌های فنی پیچیده است، اما Chiacoins توسط شبکه Chia در فواصل منظم ایجاد می‌شود و هر طرح فعال در شبکه Chia شانس دریافت هر سکه ایجاد شده را دارد. به‌طورکلی، هرچه تعداد توطئه‌های شما بیشتر باشد، شانس شما برای دریافت بازده بیشتر است.

چقدر می‌توانید با کشاورزی Chiacoin درآمد کسب کنید؟ به‌اندازه کل شبکه Chia در یک‌زمان مشخص و همچنین ارزش Chiacoins بستگی دارد. هرچند که این را می‌نویسم، باتوجه‌به ماشین‌حساب Chia ، انتظار میرود یک قطعه واحد Chia حدود 0.12 دلار در روز یا هر ماه 3.63 دلار درآمد کسب کند.

یک هارد 10 ترابایتی مملو از قطعات Chia حدود 362،76 دلار در ماه درآمد دارد. این بسیار خوب است – باتوجه‌به اینکه یک درایو 10 ترابایتی در حال حاضر حدود 283 دلار هزینه دارد، انتظار می‌رود که هزینه یک درایو را در حدود یک ماه کشاورزی به دست آورید. هنوز هم باید در هزینه برق مصرفی فاکتور داشته باشید، اما بازهم، مصرف برق برای کشاورزی بسیار کمتر از معدن است و باعث می‌شود که کشاورزی Chia به طور بالقوه سودآورتر و سبزتر باشد.

شبکه Chia در حال حاضر بسیار بزرگ است و بسیاری از توطئه‌ها به آن متصل شده است که اگر فقط چند نقشه داشته باشید، می‌توانید مدت‌ها منتظر بمانید تا موفق شوید و در واقع یک Chiacoin برنده شوید و منظور من از این کار واقعاً طولانی است – در حین نوشتن این مقاله، یک کامپیوتر با یک طرح Chia به طور متوسط ​​42 سال طول می‌کشد تا یک Chiacoin واحد دریافت کند.

البته، شما می‌توانید بسیار خوش‌شانس باشید، و یکی از آنها می‌تواند زودتر به شما اختصاص داده شود – من در مورد نمونه کشاورزان شنیده‌ام که یک طرح واحد ایجاد کرده‌اند و خوش‌شانس Chiacoin کسب کرده‌اند. اما به‌طورکلی، شما به تعداد زیادی نقشه احتیاج دارید تا شانس خوبی برای برنده شدن سکه و نزدیک کردن درآمد واقعی خود به درآمد نظری خود داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال یک مجموعه 10 ترابایتی، در حین نوشتن این مقاله، حدود 16٪ شانس برنده شدن Chiacoin در یک ماه خاص را دارد.

قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای رمز پایه یا هر ابزار پولی، با مشاور مالی یا مشاور حرفه‌ای دیگری مشورت کنید. (برای مشاوره و خرید سرور و تجهیزات سرور برای استخراج ارز رمزنگاری شده چیا با مشاوران ما تماس بگیرید.)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =