بلاگ

چیا می خواهد استخراج معادن در خانه را آسان کند.

چیا آموزش

“ما معتقدیم که چیا ، یک ارز دیجیتال جدید و ساخته شده بر روی بلاک‌چین جدید است با ویژگی‌ها و امنیت کاملاً متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال و در نهایت وعده‌های” پول اینترنتی جادویی “را تحقق خواهد بخشید”.

کشاورزان (معادل معدنچیان بیت کوین در این شبکه ) می توانند بلافاصله کشاورزی را شروع کنند. حافظه پنهان شبکه XCH که از قبل استخراج شده است ، با استفاده از یک قالب سنتی اداره می شود. Chiaهمواره قصد دارد شرکت خود را عمومی کند.

Chia توسط برام کوهن، خالق BitTorrent ، یکی از تأثیرگذارترین پروتکل ها در اینترنت تاسیس شد. شرکتی که وی تأسیس کرد بعداً در سال 2018 به بنیاد ترون فروخته شد.

Chia توسط برام کوهن، خالق BitTorrent ، یکی از تأثیرگذارترین پروتکل ها در اینترنت تاسیس شد. شرکتی که وی تأسیس کرد بعداً در سال 2018 به بنیاد ترون فروخته شد.

چیا ابتدا قصد خود را برای عمومی شدن از طریق مینی IPO کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال 2018 اعلام کرد. سال گذشته ، Chia دور تازه ای از 5 میلیون دلار بودجه به رهبری Slow Ventures جمع آوری كرد.

برنامه‌ها از آن زمان کمی تغییر کرده است، به‌طوری‌که شرکت در حال حاضر قصد دارد، به هر طریقی، پیشنهاد خود را به یک بورس اوراق بهادار ملی ببرد که در آن می‌تواند توسط مردم معامله شود و شرکت منوط به شفافیت مشابه هر شرکت تجاری عمومی خواهد بود.

یکی از حامیان اولیه Chia ، Naval Ravikant ، بنیانگذار AngelList بود ، که در یک ایمیل به CoinDesk گفت: “من از Chia حمایت کردم زیرا مدتهاست که برام را می شناسم و او یکی از بزرگترین طراحان پروتکل زنده (BitTorrent) است .

چیا قبلاً دید فنی خود را بیان کرده است، یک مدل اجماعی به نام اثبات فضا و زمان می‌باشد.

هافمن از طریق ایمیل توضیح داد: “برخلاف بیشتر پروژه‌ها، مالکیت سکه هیچ ارتباطی با پروتکل ندارد – این اثبات سهام نیست”. “نمودار درصد مالکیت سکه در Whitepaper بدترین حالت است زیرا ما انتظار داریم از توزیع سهام‌داران برای مهاجرت XCH به یک پایگاه گسترده سهام‌داران عمومی استفاده کنیم.”

در اینجا پنج نکته مهم در مورد نقشه راه جدید Chia آورده شده است.

1) زنجیره بلوک به‌گونه‌ای طراحی شده است که استخراج در خانه را دوباره عملی می‌کند.

PoST به بارگیری فضای ذخیره‌سازی رایانه استفاده نشده با رشته‌هایی از اعداد متکی است که کشاورزان آنچه Chia به آن اعتبارسنجی بلاک‌چین می‌گویند اجازه می‌دهد تا در رایانه‌های خود بارگیری شود. هرچه فضا بیشتر باشد و همچنین رشته‌ها نیز بیشتر باشد، شانس آنها برای برنده شدن در یک بلوک بیشتر خواهد بود.

“این فوق العاده ساده است. فقط نسخه Mac یا Windows را بارگیری کنید و دوبار کلیک کنید ، “هافمن به CoinDesk گفت. “من کاملاً مطمئن هستم که این ارز ساده ترین ارز رمزنگاری شده برای افراد عادی است.”

بلاک چین های دیگر نیز رویکرد مشابهی مانند Spacemesh دارند . و Filecoin همچنین به دنبال استفاده از فضای ذخیره سازی استفاده نشده است.

در مراحل آزمایش خود، Chia تاکنون به 1700 گره رسیده است که به‌احتمال زیاد نشان‌دهنده علاقه به اجرای گره هنگام راه‌اندازی شبکه اصلی در ماه آینده است.

2)چیا از تورم قابل‌پیش‌بینی و مداوم نسبت به سقف سخت حمایت می‌کند.

حداکثر Bitcoin بر روی کلاهک سخت ثابت می شود ، اما Chia معتقد است که این مقدار ثابت نیست که به اندازه یک مقدار قابل پیش بینی اهمیت داشته باشد. چیا فاقد کلاهک است ، اما همچنین قرار نیست دارندگان را با تولید گازهای گلخانه ای پیش بینی نشده غافلگیر کند .

مقاله سفید استدلال می‌کند: “امکان محاسبه مستقیم انتظار مشترک از میزان کل عرضه در هر زمان مشخص، همان سود مالی و آسایش خاطر را خواهد داشت.”

این شرکت شبکه اصلی را با 21 میلیون XCH شروع به کارکرده است، اشاره‌ای که به بیت‌کوین می‌کند و کشاورزان می‌توانند بلافاصله کسب درآمد کنند. درحالی‌که 21 سال طول می‌کشد تا عرضه از طریق کشاورزی دوبرابر شود، هافمن می‌داند که فقط در عرض شش سال بسیار نزدیک خواهد شد. در این صورت میزان تولید گازهای گلخانه‌ای تحت برنامه کاهش‌یافته و به میزان قابل‌توجهی کم می‌شود.

تا آن زمان، احتمالاً این شرکت مقدار قابل‌توجهی XCH را فروخته است.

3) برنامه‌هایی را برای استقبال از تنظیم‌کننده‌ها، به‌ویژه با هدایت شرکتی که دارای شرایط گزارش عمومی است، دارد.

با مراجعه به لیست‌های عمومی، Chia اساساً به پشتیبانان این امکان را می‌دهد که با دارایی‌های خود به‌عنوان یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای ارز رمزنگاری شده XCH رفتار کنند. دلیل این امر این است که دارایی اصلی شرکت یک پیش‌ساخته یا پیش مزرعه در Chia lingo ، 21 میلیون XCH خواهد بود که برای شرکت در نظر گرفته می‌شود و قرار است برای پیشرفت شبکه استفاده شود.

4) بلاک‌چین Chia دارای ویژگی‌های بومی زیادی است که باید اعتماد و ساخت برنامه‌های رمزنگاری آشنا را آسان کند.

Chia دارای چندین ویژگی داخلی است که می‌تواند اعتماد و ایمنی کاربران را افزایش دهد.

برداشت clawback escrow یک دوره زمانی اضافه می‌کند که در آن فرستنده می‌تواند پس از انتقال اولیه به بلاک‌چین، وجوه را پس دهد.

  کیف پول کاغذی آهسته: کیف پول‌های کاغذی آهسته به شما امکان می‌دهند یک معامله هوشمند را ذخیره کنید که قادر به شروع یک پروسه با تأخیر در زمان برای بازیابی وجوه شما در کیف پول داغ شما است اما این یک نسخه تکراری از کلید خصوصی شما نیست.

  سکه‌های رنگی: سکه‌های ERC-20 Ethereum همان چیزی است که سکه‌های رنگی درگذشته به‌عنوان مفهوم بازمی‌گشتند. “از سکه‌های رنگی Chia می‌توان برای ایجاد ارزش زودگذر استفاده کرد و بنابراین برنامه‌های کاربردی در بلاک‌چین به‌طورکلی به وام‌های فوری نیاز ندارند. این یکی از پاشنه‌های آشیل DeFi در Ethereum بوده است.”

وام های فشرده کلید حمله به پروژه های مالی غیرمتمرکز مانند bZx ، Harvest و Yearn Finance بوده است .

5) چیا در مورد اثبات امنیت سهام در برابر دولت‌های ملی و سایر تهدیدات تردید دارد.

چیا معتقد است، مشکل اثبات کار (PoW) این است که انرژی زیادی می‌سوزاند. بااین‌وجود، چیا همچنین در مقاله سفید جدید می‌نویسد که فناوری آن مکمل بیت‌کوین، بزرگ‌ترین شبکه PoW است.

اما PoS  که Ethereum به سمت آن می‌رود ، مسئله دیگری است. چیا فکر نمی کند که ایمنی آن  مناسب باشد. در مقاله سفید ادعا می شود ، “تلاش قابل توجهی در تلاش است تا با استفاده از Proof of Stake به عنوان یک استراتژی جایگزین برای استفاده کمتر از برق برای تأمین امنیت بلاکچین های عمومی ، مشکلاتی را که به نظر ما مشکلات حل نشدنی است ، حل کند.”

این مقاله به سه موضوع اصلی اشاره می‌کند: مرکزیت، جایی که نشانه‌ها تمایل دارند در بین دارندگان غول‌پیکر تمرکز کنند. حملات دوربرد ، که در آن تاریخچه زنجیره می تواند راحت تر از PoW تجدید نظر شود زیرا در PoS هیچ کاری (برای گفتن) وجود ندارد. و عدم توانایی شبکه های PoS برای بازیابی از حمله 51٪.

باید دید تا زمانی که ارزش واقعی در خط وجود داشته باشد ، اما امید این است که PoST بتواند ردپای انرژی “پول جادوی اینترنت” را بدون از بین بردن مقاومت در برابر سانسور و تمرکززدایی که ارز رمزنگاری شده را برای افراد متمایل به سایپرپانک و کسانی که جذاب هستند ، کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =