بلاگ

4مرحله برای انتخاب سرور مناسب

سرور رکمونت

وقتی نوبت به اکتساب و نگهداری سرور می رسد ، زمان آن فرا رسیده است که وضعیت موجود را اصلاح کنید. مهم است که بدانید چگونه بسیاری از افسانه ها و باورهای غلط در مورد کاهش هزینه های کسب زیرساخت IT را هنگام بالا بردن ضریب هوشی IT و آماده شدن برای تحول دیجیتال ، از بین ببرید.
به لطف وعده و پتانسیل سرویس های میزبان ابر ، رهبران فناوری اطلاعات برای اثبات مقرون به صرفه بودن زیرساخت های داخلی با فشار دائمی روبرو هستند. همه چیز با انتخاب صحیح تجهیزات با بهترین قیمت / عملکرد برای وظیفه پیش رو شروع می شود.

پردازنده های چیدن

بله ، آخرین پردازنده های x86 به طور قابل توجهی سطح عملکرد را افزایش می دهند ، اما آیا برای تأمین برنامه های اصلی کسب و کار به این همه اسب بخار نیاز دارید؟ اکثر شرکت ها هنوز از سرور و CPU در زیرساخت های خود نسبتاً کم استفاده می کنند.

یک مطالعه در مورد شرکتهای بزرگ (با بیش از 100 سرور فیزیکی) نشانگر استفاده از CPU سرور x86 به طور متوسط بین 8 تا 20 درصد است.


بسته به وظیفه ، ممکن است هزینه عملکردی را که واقعاً نیازی به آن ندارید پرداخت کنید. بنابراین ، به دقت ارزیابی کنید که چه نوع پردازنده ، هسته و سرعت لازم است تا برنامه ها به ترتیب مطلوبی اجرا شوند. پردازنده ها می توانند 30٪ یا بیشتر از کل هزینه سخت افزار سرور را نشان دهند.


اجتناب از مدل پردازنده با بالاترین عملکرد به نفع انتخابی با قیمت پایین تر، می تواند حدود یک سوم پس انداز سخت افزاری داشته باشد در حالی که تنها 10٪ بر عملکرد اوج تأثیر می گذارد. این نوعی معامله آگاهانه است که اکثر کاربران نهایی می توانند آن را بپذیرند.


نکته نهایی: پردازنده های سطح بالا گران هستند و هیچ دلیل موجهی برای پرداخت هزینه ای که استفاده نخواهید کرد یا واقعاً به آن نیاز ندارید وجود ندارد.

حافظه

هنگام ارزیابی ظرفیت حافظه در سرورها ، روش دیگری توصیه می شود. ممکن است هزینه اولیه بیشتر باشد اما از کاهش شبکه بعداً برای حداکثر کاهش حافظه جلوگیری می کند.


همانطور که گفته شد ، قیمت ماژول های حافظه دو خطی (DIMM) می توانند آشفته شوند و خرید با یک منوی ظاهرا بی پایان از مدل ها ، بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که قیمت هر DIMM ممکن است کمی متفاوت باشد ، بنابراین تکالیف خود را انجام دهید.


قیمت هر گیگابایت در میان مدل ها حتی ممکن است برای همان ظرفیت حافظه بسیار متفاوت باشد. زمان صرف شده برای انجام همه محاسبات از قبل می تواند چشم نواز باشد و دلار را به بودجه شما بازگرداند. به عنوان مثال ، سال گذشته ، تحلیلگران گزارش کردند که 30٪ پس انداز در هنگام مقایسه هزینه خرید 8x 16 GB DIMMS در مقابل 16x 8 GB DIMMs بدون تأثیر سو on بر ظرفیت یا عملکرد حافظه خالص ، پیدا کردند.


چنین بی ثباتی به این معنی است که بهترین معاملات می تواند به سرعت تغییر کند و ماه به ماه این کار را انجام دهد. به طور سنتی ، قیمت حافظه سرور با گذشت زمان کاهش می یابد ، اما کمبودهای ناگهانی و غیر منتظره می توانند باعث افزایش سریع قیمت شوند.

یک رویکرد بهترین روشها را در نظر بگیرید که شامل محاسبه کمترین گزینه فعلی DIMM برای هر خرید است. هرگز بسته به خریدهای قبلی کورکورانه سفارش ندهید.

قوانین حافظه شخص ثالث

شاید بهترین گزینه برای صرفه جویی در هزینه حافظه ، در نظر گرفتن اجزای شخص ثالث باشد . اکثریت قریب به اتفاق مارک تجاری شده و با نشانه های نجومی فروخته می شوند.

یک ارائه دهنده بازار ثانویه آگاه پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند در واقع از تمام اجزای شخص ثالث با کیفیت باشد. نتیجه صرفه جویی در حدود 40٪ تا 60٪ تخفیف از لیست تولید کنندگان خواهد بود.
ارائه دهندگان معتبر بازار ثانویه نیز با هر ضمانت تولید کننده مطابقت دارند ، در حالی که منابع برجسته ضمانت مادام العمر را ارائه می دهند ، این روش به صرفه ترین روش برای افزودن عملکرد به مرکز داده شما است.

وضعیت SSD ها

درایوهای حالت جامد SSD ارزان تر و در نتیجه فراوان تر می شوند ، که به خوبی برای برنامه های سرور پیش بینی می شود. اما همراه با عملکرد برتر SSD ، مشکلات احتمالی خرید نیز به وجود می آید. شما باید از میان پیشنهادهای مختلف در اندازه های مختلف و فاکتورهای مختلف ، فناوری های فلش و رابط ها انتخاب کنید.


قیمت گذاری SSD نیز می تواند بی ثبات باشد ، بنابراین ماهانه از استراتژی های خرید خود بازدید کنید. خریداران می توانند پس از بررسی معیارهای خرید ، حداقل 40٪ پس انداز کنند ، از جمله در نظر گرفتن خرید SSD های ساخته شده از فن آوری های فلش ارزان تر یا قابل اعتماد، خرید بهترین روش ها باید شامل واجد شرایط بودن تمام SSD های در نظر گرفته شده باشد ،

با توجه ویژه به کسانی که دارای رابط کاربری سریعتر و فاکتورهای فرم کوچکتر هستند تا مطمئن شوید عملکرد با کاربردها و برنامه های در نظر گرفته شده مطابقت دارد. اگر برنامه ها به درایوهای پیشرفته نیازی ندارند ، آنها را انتخاب نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =