بلاگ

chia (چیا)، ارز دیجیتالی پایدار

ابر چیا

chia یکی از جدیدترین ارزهای رمز پایه در اینترنت است. آنچه شما را به سمت چیا سوق می‌دهد این است که در حال حاضر به‌عنوان یک ارز دیجیتال جدید در فضای ارزهای رمزنگاری شده مطرح شده است. در حقیقت، ناظران فضای مالی و رمزنگاری Chia با ردیابی رمزنگاری قابل‌اعتماد DigitalCoin انتظار دارند که قیمت شبکه Chia که با تابلوی XCH تعیین شده است، بیش از 55 درصد قبل از پایان سال 2021 افزایش یابد و از حدود 5 هزار دلار در مدت‌زمان شش سال عبور کند. محقق بازار مالی شخصی Real Marketist حدس می‌زند که XCH می‌تواند “بهتر از بیت‌کوین” باشد. بااین‌وجود چه چیزی باعث ایجاد هیاهوی بزرگ پشت این ارز رمز پایه نو‌ظهور می‌شود؟

دوام و ادغام ابریchia (چیا)

 ارز رمزنگاری شده چیا بسیار پایدارتر از سکه‌های رمزنگاری تثبیت شده‌ای مانند بیت‌کوین و اتریوم است. به‌عنوان‌مثال، دو مورد اخیر از فرایندی به نام “اثبات کار” استفاده می‌کنند که به کاربرانی نیاز دارد که دارای اجزای محاسباتی با عملکرد بالا باشند و آنها را برای ساعت‌های طولانی برای “استخراج” این ارزهای رمز پایه نگه دارند. با Chia ، از نظر فنی هر کاربری با یک کامپیوتر نسبتاً متوسط ​​می‌تواند به استخراج ارز بپردازد.

chia استخراج

Cohen’s Chia Network این فر آیند را به‌جای استخراج، “کشاورزی” می‌نامد و بیان می‌کند که مدلی که از آن استفاده می‌کند، “به‌جای صرف انرژی” مدل “اثبات مکان و زمان” است. به عبارت ساده‌تر، Chia Network اظهار می‌دارد که به‌جای کارت‌های گرافیک و پردازنده‌های با کارایی بالا، از فضای دیسک خالی موجود برای تولید ارز استفاده خواهد کرد.

در نتیجه، کاربران باید نشان دهند که بیشتر فضای ذخیره‌سازی خود را برای مدت‌زمان طولانی اختصاص می‌دهند، این کار حتی با پیکربندی نسبتاً منظم رایانه نیز قابل انجام است. باتوجه‌به اینکه هزینه برای هر یک از علاقه‌مندان به رمزنگاری متوسط ​​بسیار کمتر است، Chia در مقایسه با بیت‌کوین و Ethereum  ارز با‌دوام‌تری است.

برای هیجان‌انگیزتر شدن، آمازون اکنون اعلام کرده است که می‌توان Chia را مستقیماً در سرورهای ابری Amazon Web Services (AWS) استخراج کرد. طبق گزارش‌ها یک صفحه توضیح‌دهنده AWS China در حال حاضر حذف شده است. همچنین ادغام ساختار شبکه Chia در AWS “تقریباً 5 دقیقه” طول می‌کشد که به دنبال آن کاربران می‌توانند آدرس کیف پول رمزنگاری خود را در جایی که سکه‌های Chia استخراج یا “پرورده” می‌شود، تولید کنند.

Chia نه‌تنها در یک دستگاه خاص ثابت شده است، بلکه تا حد زیادی قابل انعطاف است و بدون نیاز به منابع سخت‌افزاری پیچیده در دسترس است.

چنین اقدامی می‌تواند به‌نوعی برای رفع کمبود مداوم عرضه چیپست جهانی که بخش عمده‌ای از آن مسئول جامعه استخراج رمزنگاری است، برطرف شود. یک اشتیاق مداوم برای اجزای استخراج باعث شد که گیمرها نتوانند کارت‌های گرافیک خود را راه‌اندازی کنند و در نتیجه این امر قیمت‌های کارت گرافیک را به شدت افزایش داد.

 باتوجه‌به اینکه Chia تمام نیاز به کارت گرافیک و پردازنده را مرتفع می‌کند و تمرکز خود را بر ذخیره‌سازی می‌گذارد، اتو کشیدن تأثیرات نامتناسب بازار از دیگر مزایای حائز اهمیت Chia نسبت به سکه‌های رمزنگاری شده است.

لبه پایداری chia (چیا)

همه موارد ذکر شده، کانال Chia را به یکی از پایدارترین ارزهای رمز پایه تبدیل می‌کند. درحالی‌که این در حال حاضر تقاضای زیادی برای رسانه‌های ذخیره‌سازی در چین ایجاد می‌کند، Chia فقط کسری از انرژی کلی را که بیت‌کوین یا Ethereum در دست می‌گیرند، استفاده می‌کند. دو مورد اخیر از مدل اثبات انرژی استفاده می‌کنند و منجر به این می‌شود که ماینرها GPU ای با توان بالا را برای مدت‌زمان طولانی به کار گیرند. این نه‌تنها فر آیند استخراج رمزنگاری را به یک مکان انتخابی محدود می‌کند، بلکه منجر به افزایش گسترده انرژی مصرفی می‌شود.

با استفاده از Chia  که همچنان به دلیل رویکرد سبز و پایداری بیشتر آن تبلیغ می‌شود، کاربران می‌توانند با کمک قدرتی که معمولاً یک PC در حالت بیکار انجام می‌دهد، سکه را استخراج کنند. کسانی که موفق می‌شوند Chia را در یک پلتفرم ابری AWS ادغام کنند، حتی نیازی به آن نخواهند داشت، اما بااین‌وجود می‌توانند فضا و زمان خود را به فناوری دفتر مرکزی توزیع غیرمتمرکز سکه اختصاص دهند.

 بارزترین ویژگی شبکه Chia در حال حاضر نیاز به فضای دیسک است. بزرگ‌ترین کشش منابع چیا درایوهای سخت و درایوهای حالت جامد است، و اگر XCH نردبان محبوبیت را به روشی که بیت‌کوین (و به لطف ایلون ماسک،Dogecoin) دارد بالا ببرد، یک بحران مهم در بازار رخ می‌دهد که می‌تواند ناشی از کمبود HDD و SSD  باشد همان‌طور که در حال حاضر کارت گرافیک نداریم.

chia hard

 ارز رمزنگاری شده در روزهای ابتدایی معاملات خود بیش از 1،375 دلار (1.01 پوند ریال) ارزش داشت، انتظار می‌رود طی 6 سال آینده رشد 6 برابر داشته باشد. همان‌طور که در مورد بیت‌کوین مشاهده کردیم، ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند به طور بالقوه ارزش فراتر از پیش‌بینی بازار را نیز داشته باشند و اگر Chia بتواند همه چیزهایی را که وعده داده است ارائه دهد، XCH احتمالاً هیجان‌انگیزترین ارز رمز پایه‌ای است که از زمان بیت‌کوین منتشر شده است.

در صورت داشتن ابهام و علاقمندی به مطالعه در زمینه Chia می‌توانید به بخش وبلاگ سایت www.hpused.com مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 5 =