بلاگ

Ethereum چیست؟

اتریوم

Ethereum یک پلت فرم نرم‌افزاری باز است که به کاربران امکان می‌دهد طیف وسیعی از برنامه‌های غیرمتمرکز را ایجاد کنند.

‘Ether’ ارز دیجیتالی است که در شبکه Ethereum استفاده می‌شود. مانند بیت‌کوین، Ethereum از طریق یک شبکه بلاک‌چین عمومی کار می‌کند. درحالی‌که بیت‌کوین برای ردیابی مالکیت ارز استفاده می‌شود، بلاک‌چین Ethereum بر اجرای کد برنامه‌نویسی از هر برنامه غیرمتمرکز تمرکز دارد.

این برنامه‌ها می‌توانند شامل برنامه‌های امنیتی، سیستم‌های رأی‌گیری و روش‌های پرداخت باشند. مانند بیت‌کوین، اتریوم خارج از اختیار مقامات مرکزی مانند بانک‌ها و دولت‌ها عمل می‌کند.

ایده پشت اتریوم توسط ویتالیک بوترین ایجاد شده است. او اولین نسخه این پلتفرم را با کمک چندین بنیان‌گذار در سال 2015 راه‌اندازی کرد. از آن زمان به دومین ارز رمزنگاری شده تبدیل شده است و به افزایش رقبای جدید بیت‌کوین کمک می‌کند.

dapps چیست؟

Dapps یک نرم‌افزار منبع باز است که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. برخلاف برنامه‌های سنتی، آنها برای عملکرد نیازی به‌واسطه ندارند. ازآنجاکه آنها هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید هستند، تشخیص دقیق آنها دشوار است. بااین‌حال، ویژگی‌های مشترک قابل‌توجه شامل این واقعیت است که آنها منبع باز (تحت کنترل خودمختاری) و غیرمتمرکز هستند.

برای ایجاد dapps از گروه‌های قرارداد هوشمند استفاده می‌شود. قراردادهای هوشمند اسکریپت‌های کد هستند که می‌توانند تبادل پول، سهام، محتوا یا هر چیز باارزش را تسهیل کنند. قراردادهای هوشمند با استفاده از ماشین مجازی Ethereum (EVM) شکل می‌گیرد. هنگامی‌که یک قرارداد هوشمند در بلاک‌چین اجرا می‌شود، مانند یک برنامه رایانه‌ای خودکار عمل می‌کند. آنها بدون سانسور، خرابی و تأثیر شخص ثالث، به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده اجرا می‌شوند.

آیا اتریوم یک ارز رمزنگاری شده است؟

Ethereum در اصل یک ارز رمزنگاری شده نیست، کلمه Ethereum به پلتفرم دیجیتال اشاره دارد. به نشانه‌های واقعی (که برای پرداخت در شبکه استفاده می‌شود) اتر گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، اتر “سوخت رمزنگاری شده” (یا ارز رمزنگاری شده) برای شبکه اتریوم است. وقتی نوبت به معاملات می‌رسد، قیمت‌هایی که مشاهده می‌کنید به اتر اشاره می‌کنند. بااین‌وجود، معمولاً ارز رمزنگاری شده‌ای را می‌بینید که به آن Ethereum گفته می‌شود.

تفاوت اتریوم و بیت‌کوین چیست؟

فناوری بلاک‌چین Ethereum مشابه بیت‌کوین است، بااین‌حال بیت‌کوین فقط از یک کاربرد خاص از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. در نهایت، این یک سیستم نقدی الکترونیکی است که امکان پرداخت آنلاین بیت‌کوین را فراهم می‌کند. بلاک‌چین Ethereum مالکیت ارز دیجیتال را ردیابی می‌کند، اما همچنین بر روی اجرای کد برنامه‌نویسی از طیف وسیعی از برنامه‌های غیرمتمرکز تمرکز دارد. 

سایر تفاوت‌های کلیدی عبارت‌اند از:

  Ethereum به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برای برنامه‌های خود سرمایه جمع کنند. آنها می‌توانند قراردادی تنظیم کنند و از جامعه گسترده‌تری وعده بگیرند.

  محدودیت Ethereum با بیت‌کوین کمی متفاوت است. میزان انتشار سالانه اتر 18 میلیون در سال است که برابر با 25 درصد از مقدار اولیه عرضه است. استخراج‌کنندگان بلاک‌چین Ethereum به‌جای استخراج برای بیت‌کوین برای به‌دست‌آوردن اتر کار می‌کنند.

  آنها هزینه‌های معاملات خود را به روش‌های مختلف انجام می‌دهند. با اتریوم به آن “گاز” گفته می‌شود. هزینه معاملات به استفاده از پهنای باند، نیازهای ذخیره‌سازی و پیچیدگی بستگی دارد. با بیت‌کوین، معاملات به طور مساوی با یکدیگر رقابت می‌کنند و توسط اندازه بلوک محدود می‌شوند.

چگونه می‌توانم CFD ها را از طریق اتریوم معامله کنم؟

وقتی تو صرافی Ethereum (اتر) خریداری می‌کنید، قیمت آن معمولاً با ارز سنتی (مانند دلار آمریکا، یورو، پوند) آورده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، شما مقداری ارز برای خرید اتر می‌فروشید. اگر قیمت اتر افزایش یابد، می‌توانید برای سود خود بفروشید و اگر قیمت کاهش یابد و تصمیم به فروش بگیرید، ضرر خواهید کرد. 

با CMC Markets می‌توانید اتر را از طریق یک حساب CFD معامله کنید. این به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به داشتن ارز رمز پایه واقعی، حرکات قیمت آن را حدس بزنید. شما مالکیت اتر نیستید. در عوض، شما موقعیتی را باز می‌کنید که بسته به حرکت قیمت اتر در برابر ارز فیات، ارزش آن را کم یا زیاد می‌کند.

CFD محصولات اهرمی هستند. این بدان معناست که برای افتتاح موقعیت فقط باید درصدی از ارزش کامل معامله را واریز کنید. لازم نیست با خرید کامل اتریوم تمام سرمایه خود را یکجا وصل کنید ، اما در عوض می توانید از ودیعه اولیه برای قرار گرفتن در معرض مقادیر بیشتر استفاده کنید. در حالی که معاملات اهرمی به شما امکان می دهد بازده خود را بزرگ کنید ، ضررها نیز بیشتر می شوند ، زیرا بر اساس ارزش کامل موقعیت است. شما می توانید بیش از سپرده خود را از دست دهید.

چرا تجارت اتریوم با بازارهای CMC انجام می‌شود؟

CFD به شما این امکان را می‌دهد که هم با افزایش و هم با کاهش قیمت معامله کنید.

استفاده بهینه از سرمایه

معاملات اهرمی به این معنی است که شما فقط یک درصد از ارزش کامل معاملات را برای بازکردن یک موقعیت واریز می‌کنید. به یاد داشته باشید که سود و زیان هر دو بزرگ‌تر خواهد شد و شما می‌توانید بیش از سپرده خود ضرر کنید.

بدون حساب صرافی یا کیف پول

برخلاف معامله اتر نیازی به افتتاح حساب صرافی یا کیف پول نیست. این بدان معناست که منتظر تأیید صرافی نیستید، نگرانی در مورد ایمن نگه‌داشتن کیف پول خود ندارید و اگر بعداً می‌خواهید وجه خود را برداشت کنید هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

تجارت با ارائه‌دهنده مستقر

CMC Markets یک ارائه‌دهنده تنظیم شده است. ما بیش از 28 سال تجربه در صنعت داریم و همچنین در صورت‌باز بودن بازارها از همه مشتریان خود پشتیبانی می‌کنیم.

با مسئولیت‌پذیری تجارت کنید

ارزهای رمز پایه هنوز برای اکثر مردم نسبتاً جدید هستند و می‌توانند بسیار بی‌ثبات باشند. ما می‌خواهیم شما به مطالب آموزشی عمیق دسترسی داشته باشید که می‌تواند تجارت شما را پشتیبانی کند. 

چه چیزی بر قیمت اتریوم تأثیر می‌گذارد؟

قیمت اتریوم تحت تأثیر عوامل مختلفی بر ارزهای سنتی تأثیر می‌گذارد. کمتر در معرض تأثیرات اقتصادی و سیاسی است، اما تحت تأثیر عوامل زیر است:

در دسترس بودن، برخلاف بیت‌کوین محدودیتی در عرضه وجود ندارد. بااین‌حال، واحدهای اتر هنوز اضافه شده و با گذشت زمان از دست می‌روند و باعث می‌شود که در دسترس بودن آن نوسان داشته باشد.

مقررات Ethereum، در حال حاضر توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی تنظیم نشده است. اگر این تغییر در چند سال آینده انجام پذیرد، می‌تواند بر ارزش اتریوم تأثیر بگذارد.

رسانه‌ها، پوشش منفی رسانه‌ها، به‌ویژه در مورد امنیت و طول عمر، می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد.

پیشرفت‌های فنی، آینده فناوری بلاک‌چین ناشناخته است. اما، ادغام آن در مناطق مانند سیستم‌های پرداخت و سیستم‌عامل crowdfunding می‌تواند مشخصات خود را افزایش دهد.

ارزهای رمزنگاری شده که به‌طورکلی، خودتنظیم نشده‌اند، سرمایه‌های سوداگرانه با ریسک بالا هستند که بر هر معامله CFD با ارزهای رمز پایه‌ای که با ما وارد می‌کنید تأثیر می‌گذارد. ارزش ارزهای رمز پایه و بنابراین ارزش معاملات CFD که با آنها مرتبط هستند بسیار بی‌ثبات است.

آنها به دلیل اتفاقات غیرمنتظره یا تغییر در احساسات بازار در برابر تغییرات شدید و ناگهانی قیمت آسیب‌پذیر هستند. معاملات CFD محصولات اهرمی هستند؛ بنابراین ترکیبی از نوسانات و اهرم افزایش‌یافته این پتانسیل را دارد که در صورت حرکت بازار در برابر شما، نسبت به معاملات CFD بر اساس سایر محصولات، ضررهای شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

علاوه بر این، خطرات کلی در معاملات ارزهای رمز پایه وجود دارد. ارزهای رمزنگاری شده در سنگاپور تنظیم نشده‌اند. همچنین باتوجه‌به اینکه ارزهای رمز پایه ارزهای مجازی هستند، خطرات امنیت سایبری نیز وجود دارد. براین‌اساس، شما فقط باید در معاملات CFD ارزهای رمزنگاری شده سرمایه‌گذاری کنید اگر فکر می‌کنید دانش و تجربه خود را دارید و خطرات مرتبط با CFD و ارزهای رمز پایه را کاملاً درک می‌کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “Ethereum چیست؟

  1. سارا غلامی گفت:

    عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =