بلاگ

برام کوهن خالق چیا

برام کوهن

برام کوهن یک برنامه نویس رایانه  آمریکایی است که به عنوان نویسنده پروتکل peer-to-peer (P2P) BitTorrent و همچنین اولین برنامه اشتراک فایل که از پروتکل استفاده می کند ، معروف به BitTorrent نیز شناخته می شود .

او همچنین یکی از بنیانگذاران CodeCon و سازمان دهنده نشست سانفرانسیسکو در منطقه P2P-هکرها است ، از نویسندگان مشترک Codeville و خالق ارز رمزپایه Chia بود.

اوایل زندگی و شغل برام کوهن

کوهن به عنوان فرزند یک معلم و دانشمند کامپیوتر در منطقه وست ساید منهتن ، شهر نیویورک بزرگ شد . او ادعا می کند که زبان برنامه نویسی BASIC را در سن 5 سالگی در کامپیوتر خانواده خود Timex Sinclair آموخته است .

کوهن در حالی که در دبیرستان Stuyvesant در شهر نیویورک تحصیل می کرد ، در آزمون ریاضیات دعوت نامه آمریکایی شرکت کرده و موفق به کسب جواز حضور در المپیاد ریاضی ایالات متحده آمریکا (USAMO) شد . او همچنین فارغ التحصیل برنامه مطالعات تابستانی کالج همپشایر در ریاضیات است.

وی در سال 1993 از Stuyvesant فارغ التحصیل شد و در SUNY Buffalo شرکت کرد. او بعداً از دانشگاه خارج شد تا در اواسط تا اواخر دهه 1990 در چندین شرکت dot com کار کند ، آخرین مورد MojoNation بود ، یک پروژه بلند پروازانه اما بد سرنوشت که با جیم مک کوی کار کرد.

MojoNation به مردم اجازه می داد تا پرونده های محرمانه را به قطعات رمزگذاری شده تقسیم کرده و آن قطعات را در رایانه هایی که از این نرم افزار استفاده می کنند ، توزیع کنند. اگر کسی بخواهد نسخه ای از این فایل رمزگذاری شده را بارگیری کند ، باید آن را به طور همزمان از بسیاری از رایانه ها بارگیری کند.

کوهن فکر کرد این مفهوم برای یک برنامه اشتراک فایل بسیار مناسب است ، زیرا بارگیری یک فایل بزرگ برای برنامه هایی مانند KaZaA زمان زیادی لازم است زیرا این فایل (معمولاً) از یک منبع (یا “نظیر”) تهیه می شود. کوهن BitTorrent را طراحی کرده است تا بتواند فایلها را از منابع مختلف بارگیری کند ، بنابراین سرعت بارگیری را سرعت می بخشد ،

مخصوصاً برای کاربران با بارگیری سریعتر از بارگذاری سرعت بنابراین ، هرچه پرونده محبوبیت بیشتری داشته باشد ، کاربر سریعتر می تواند آن را بارگیری کند ، زیرا بسیاری از افراد همزمان آن را بارگیری می کنند و این افراد همچنین داده ها را برای سایر کاربران بارگذاری می کنند.

کوهن ادعا می‌کند که مبتلا به سندرم آسپرگر بر اساس تشخیص خود است .

بیت تورنت

برام کوهن خالق بیت تورنت

در آوریل 2001 ، کوهن MojoNation را ترک کرد و کار بر روی BitTorrent را آغاز کرد. کوهن در اولین کنفرانس CodeCon که او و هم اتاقی اش لن ساسامان پس از ناامید شدن از وضعیت کنفرانس های فناوری ، ایده های جدید خود را برای پروژه های جدید فناوری ایجاد کردند ، از ایده های بدیع خود رونمایی کرد .

کوهن اولین پیاده سازی سرویس گیرنده BitTorrent را در پایتون نوشت و بسیاری از برنامه های دیگر پروتکل را پیاده سازی کرده است.

در تابستان 2002 ، کوهن پورنوگرافی رایگان جمع آوری کرد تا آزمایشگران بتا را برای استفاده از این برنامه فریب دهد. BitTorrent شهرت خود را به دلیل توانایی در به اشتراک گذاشتن سریع موسیقی بزرگ و پرونده های فیلم به صورت آنلاین بدست آورد.

کوهن ادعا کرده است که هرگز با استفاده از نرم افزار خود قانون کپی رایت را نقض نکرده است. صرف نظر از این ، او صریحاً اعتقاد دارد که تجارت فعلی رسانه با وجود تاکتیک های قانونی یا فنی RIAA و MPAA ، مانند مدیریت حقوق دیجیتال ، محکوم به منسوخ شدن است . در ماه مه 2005 ، کوهن نسخه بتا بدون ردیابی BitTorrent را منتشر کرد.

در اواخر سال 2003 ، کوهن کار کوتاهی در Valve داشت که روی Steam کار می کرد ، سیستم توزیع دیجیتال آنها برای Half-Life 2 معرفی شد.

تا سال 2004 ، وی Valve را ترک کرد و به همراه برادرش راس کوهن و شریک تجاری اش وین ناوین BitTorrent ، Inc را تشکیل داد . در سال 2012 او نسخه بتا BitTorrent Live را برای پخش تلویزیونی از طریق اینترنت اعلام کرد.

کوهن با ظرفیت روزانه BitTorrent، Inc. را ترک کرد و در پاییز 2017 همکاری مشترک Chia.Network را ایجاد کرد.

BitTorrent و MPAA

در اواسط سال 2005 ، BitTorrent ، Inc توسط سرمایه گذار خطرناک دیوید چائو از Doll Capital Management تأمین شد و در اواخر سال 2005 کوهن و ناوین با MPAA معامله ای را برای حذف پیوند به محتوای غیرقانونی در وب سایت رسمی BitTorrent انجام دادند.

این معامله با هفت استودیوی بزرگ آمریکایی انجام شد. این توافق نامه به معنای مطابقت سایت با رویه های ذکر شده در قانون حق چاپ هزاره دیجیتال است .

شبکه چیا

برام کوهن خالق چیا

Chia Network شرکتی است که توسط کوهن در سال 2018 تاسیس شده و اثبات رمز ارزهای فضایی-زمان به نام Chia را پیاده سازی کرده است . شبکه چیا از سرمایه گذاران از جمله آندرسن هوروویتز پول نازل جمع کرده است .

استفاده از رسانه های ذخیره سازی ( دیسک سخت و درایوهای حالت جامد ) به عنوان رسانه استخراج ارز رمزنگاری ، نگرانی هایی را در مورد افزایش بالقوه قیمت و کمبود دستگاه های ذخیره سازی با ظرفیت بالا ایجاد کرده است  و همچنین به طور اساسی باعث کاهش طول عمر درایوها شده است .

از سال 2008 ، کوهن به همراه همسرش جنا و سه فرزندشان در منطقه خلیج سانفرانسیسکو ، ایالات متحده زندگی می کند.

سرگرمی های کوهن شامل اریگامی اصلی و شعبده بازی تا پنج توپ است ، اما علاقه اصلی او به ریاضیات تفریحی است . کوهن یک وبلاگ در اختیار دارد که در آن اغلب درباره معیارهای اعتماد با راف لوین و همچنین سیستم های پول ، بازی های مهارتی و سایر موضوعات مرتبط با ریاضیات بحث می کند.

او همچنین یکی از علاقه مندان معماهای مجلسی است. او چندین معما از جمله پازل های مشترک Oskar van Deventer از جمله چندین پازل مبتنی بر دنده مانند Gear Shift  و چند مورد طراحی کرده است.

جوایز

کوهن برای کار در پروتکل BitTorrent جوایز زیادی دریافت کرده است. این جوایز شامل:

جایزه Wired Rave 2004

2005 MIT Technology Review TR35 به عنوان یکی از 35 مبتکر برتر در جهان زیر 35 سال

100 نفر بانفوذترین زمان 2005

جایزه USENIX STUG 2006

2010 اینترنت تکامل 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 2 =