بلاگ

فردایی روشن با چیا

چیا chia

اثبات فضا و زمان چیست؟

Proof of Space یک روش رمزنگاری است که در آن اثبات می‌کند که فضای هارددیسک استفاده نشده را برای فضای ذخیره‌سازی اختصاص می‌دهند. به‌منظور استفاده به عنوان یک روش اجماع، اثبات فضا به اثبات زمان گره خورده است. PoT اطمینان حاصل می‌کند که زمان بلوک‌ها  با زمان بین آنها سازگار است و امنیت کلی بلاک‌چین را افزایش می‌دهد.

اثبات فضا و اثبات زمان چگونه کار می‌کند؟

اثبات فضا را می‌توان راهی برای اثبات این موضوع دانست که برخی از فضای ذخیره‌سازی را بر روی درایو دیسک سخت خود بلااستفاده نگه‌داشته اید. کاربران بلاک‌چین Chia با استفاده از نصب نرم‌افزاری که مجموعه‌ای از شماره‌های رمزنگاری شده را بر روی دیسک در “طرح” ذخیره می‌کنند، فضای استفاده نشده را بر روی درایو دیسک سخت خود “بارگذاری” می‌کنند. به این کاربران “کشاورز” گفته می‌شود. وقتی زنجیره بلوک چالشی را برای بلاک بعدی پخش می‌کند، کشاورزان می‌توانند نقشه‌های خود را اسکن کنند تا ببینند آیا هش نزدیک به چالش دارند یا خیر. احتمال برنده شدن یک بلوک توسط یک کشاورز، درصدی از فضای کل یک کشاورز نسبت به کل شبکه است.

اثبات زمان نیاز به گذراندن مدت‌زمان کمی بین بلوک‌ها دارد. اثبات زمان توسط یک عملکرد تأخیر قابل تأیید اجرا می‌شود که محاسبه، زمان مشخصی طول می‌کشد، اما تأیید آن بسیار سریع است.

چیالیسپ چیست؟

Chia دارای یک زبان برنامه‌نویسی بلاک‌چین جدید و نوآورانه به نام Chialisp است که قدرتمند، آسان برای بررسی و ایمن است. Chialisp  یک محیط برتر توسعه معاملات هوشمند زنجیره‌ای است که امنیت، شفافیت و سهولت استفاده را که قول ارزهای پایه می‌دهد اجرا می‌کند.

چرا چیا بهتر است؟

چیا یک الگوریتم اجماع ناکاموتو ابتکاری جدید دارد که تقاضای انرژی اثبات کار را از سیستم حذف می‌کند. در مقایسه با سایر ارزهای رمز پایه، Chia به دلیل غیرمتمرکز بودن بلاک‌چین، از امنیت قابل‌توجهی برخوردار است. Chialisp زبان برنامه‌نویسی معاملات هوشمند جدید Chia است که قدرتمند، آسان برای بررسی و امنیت است و قفل امنیت، شفافیت و سهولت استفاده را که ارزهای رمز پایه قول می‌دهد باز می‌کند.

چیا همچنین ابزارهای رمزنگاری مدرن‌تری را برای دستیابی به قابلیت‌های معاملاتی هوشمندتر در اختیار دارد. چیا رویکردی جدید و برتر در مورد تأمین بودجه، ساخت و حمایت از بلاک‌چین از طریق یک شرکت توسعه منبع باز عمومی، انتفاعی و منفعت که دارای یک مزرعه پیش از مزرعه است، در پیش گرفته است. Chia برای کاهش نوسانات سکه برای کاهش حباب‌ها و هدایت استفاده از chia از کشاورزی (Strategic Reserve) خود استفاده خواهد کرد.

استراتژی شبکه Chia چیست؟

اعتقاد ما این است که صنعت بلاک‌چین هنوز توسط توسعه دهندگان هدایت می‌شود. ما در نظر داریم زنجیره برتر برای استقرار برنامه‌ها و خدمات جدید و همچنین تنها گزینه جدی و ایمن برای برنامه‌هایی مانند سکه‌های پایدار با پشتوانه مستقل باشیم. تجارت Chia Network اولین شرکتی برای شرکت‌های انتفاعی است که یک مزرعه پیش از مزرعه را مدیریت می‌کند و ما قصد داریم اولین ارز رمزنگاری شده “نزدیک ETF” مورد معامله عمومی باشیم.

حاکمان، مؤسسات مالی و شرکت‌ها به دنبال استفاده از ارز رمز پایه در تجارت روزانه هستند. سرانجام، ما اعتقاد داریم که می‌توانیم اکوسیستم ذخیره‌سازی را به کار بگیریم تا منجر به پذیرش شرکت‌ها و کاربران نهایی شود زیرا تولیدکنندگان سخت‌افزار و فروشندگان سرور ذخیره‌سازی احتمالاً محصولات فضایی را در محصولات خود ارائه می‌دهند.

آیا سیستم پولی بین‌المللی فعلی به‌اندازه کافی خوب نیست؟

خیر. در سراسر جهان، دولت‌ها و بانک‌ها باعث تعاملات مشکل‌ساز می‌شوند که اعتماد بانک‌ها را دشوار می‌کند، به ویژه در مناطق بی‌ثبات مانند هنگ‌کنگ، ونزوئلا، آرژانتین یا لبنان. پرداخت‌های بین‌المللی، در صورت موجود بودن و کارکردن، کند، گران و ناامن است. سیم‌های بین‌المللی SWIFT معمولاً 1-5 روز به طول می‌انجامد. بانک‌های متناوب معمولاً حداکثر 3٪ شارژ می‌کنند و از زمان تغییرات بانکی از 11 سپتامبر و 2008 ، بسیاری از کشورها بانک‌های خبرنگار محدودی دارند. تلفات تقلب در سیم‌های بین‌المللی بسیار زیاد است.

آیا چیا از کد بیت‌کوین استفاده می‌کند؟

نه. چیا کاملاً از ابتدا نوشته شده است.

آیا بیت‌کوین به اندازه کافی خوب نیست؟

هنگامی‌که بیت‌کوین توسعه یافت، پیش‌بینی‌نشده بود که سخت‌افزارهای تخصصی بتوانند عملکرد بهتری نسبت به رایانه‌هایی که همه دارند داشته باشند. آنچه که قرار بود یک شبکه غیرمتمرکز باشد، اکنون توسط تعداد کمی از معدنچیان با دسترسی به کارخانه‌های تولید تراشه و خرید عمده برق (یا بدتر) کنترل می‌شود. ماینرهایی که در حال حاضر شبکه بیت‌کوین را کنترل می‌کنند، احساس می‌کنند از مزیت رقابتی خود برخوردار هستند و حتی در صورت مشخص بودن تغییر پروتکل، با تغییر پروتکل مخالف هستند. چیا ده سال وقت داشته است تا اکوسیستم جدید پول دیجیتال را مطالعه کند و معتقد است که ما می‌توانیم ارز رمزنگاری شده را غیرمتمرکز، ایمن‌تر و استفاده از آن راحت‌تر کنیم.

آیا ارزش Chia به‌اندازه ارزهای رمز پایه دیگر بی‌ثبات خواهد بود؟

در ابتدا، ما انتظار داریم که شبکه Chia تا حد زیادی بر اساس ارزیابی chia که شرکت در ترازنامه خود نگهداری می‌کند، ارزیابی شود. حرکات قیمت chia در بورس‌های دیجیتال احتمالاً با تحولات قیمت سهام در بورس اوراق بهادار منعکس می‌شود. راه‌های بیشتری برای مواجهه با موفقیت chia وجود دارد تا پروژه‌های سنتی بلاک‌چین. این امر همچنین به شما امکان می‌دهد از گزینه‌ها و مشتقات معمول سهام ما به‌عنوان چیزی شبیه مشتق مصنوعی برای قیمت سکه‌های چیا استفاده شود. علاوه بر این، توانایی ما در استفاده از ذخیره استراتژیک Chia ممکن است نوسانات چیا را در بازار کاهش دهد.

چرا اسم تو را چیا گذاشته‌اند؟

 این فناوری کاملاً منبع باز و قابل‌دسترسی است و هرکسی می‌تواند بدون اجازه یا کمک ما کیف پول جدیدی بسازد. بااین‌حال، ما قصد داریم به شرکای پردازش کیف پول، مبادله و بازرگان با خدمات پشتیبانی و ادغام، بازاریابی مشترک و وام برای نقدینگی کمک کنیم.

ما پول سبز هستیم! بنیان‌گذار ما برام کوهن با دانستن اینکه می‌خواهد از طریق گزینه “سبز” وابستگی به انرژی زنجیره‌های بلوکی را کاهش دهد، شرکت را راه اندازی کرد. به نظر می‌رسید که مفهوم کشاورزی بهترین استعاره برای پرکردن فضای استفاده نشده دیسک و نظارت بر آن برای به دست آوردن جوانه‌ها است. این امر باعث شد تا به دنبال دانه‌ای بگردیم که دارای خصوصیاتی باشد که می‌خواستیم با شبکه جدید خود تجسم پیدا کنیم. تیم اسمی می‌خواست که کوتاه و تأثیرگذار باشد. همه سرگرم انتخاب اسم بودند که به یک الگوی رفتاری غریب مرتبط باشد. این‌گونه بود که شبکه چیا متولد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =