بلاگ

مالیات ارز رمزنگاری شده چیا

مالیات ارز رمزنگاری شده

ارز رمزنگاری شده، ارز دیجیتال یا همان “نمایندگی دیجیتال ارزش” است که سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است نمی‌توانید آن را ببینید، آن را در دست بگیرید یا در کیف پول خود بگذارید. بیش از یک دهه است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و طی چند سال گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

ارز رمز پایه به‌جای استفاده از بانک برای ایجاد، انتقال و مبادله وجوه، از یک شبکه بلاک‌چین توزیع شده و رمزگذاری شده برای پردازش معاملات استفاده می‌کند. هیچ بانکی یا مرجع دولتی مانند ارزهای سنتی آن را کنترل نمی‌کنند؛ بنابراین، اگر در سال جاری از ارز رمز پایه استفاده کرده‌اید، چه عواملی برای ثبت مالیات خود دارید؟

آغازگر ارز رمزنگاری شده

واحدهای ارز رمزنگاری شده به‌عنوان سکه شناخته می‌شوند، حتی اگر سکه فیزیکی وجود نداشته باشد. شما سکه‌ها را در کیف پول دیجیتال ذخیره می‌کنید یا از صرافی یا کارگزاری استفاده می‌کنید . ارائه‌دهندگان اصلی این خدمات شامل Binance ، Coinbase ، Kraken و Toro هستند.

بیت‌کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود و همچنان محبوب‌ترین ارز رمزنگاری شده باقی‌مانده است، اگرچه Ethereum و Litecoin و بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده به آن پیوسته‌اند. ارز رمزنگاری شده می‌تواند برای پرداخت کالاها یا خدمات، سرمایه‌گذاری یا صرفاً برای مبادله وجوه با شخص دیگر استفاده شود.

سکه‌ها همچنین می‌توانند با ارز سنتی مبادله شوند. معاملات ارز رمزنگاری شده در یک بلاک‌چین ناشناس ثبت می‌شود که می‌توان آن را به عنوان یک دفتر عمومی دیجیتالی تصور کرد.

این شکل از پول هنوز در ابتدای راه است، بنابراین انتظار را نداشته باشید که از آن برای خرید آنلاین استفاده کنید، اگرچه برخی از فروشندگان شروع به پذیرش آن کرده‌اند. برخی از کارفرمایان نیز پرداخت حقوق کارمندان را با آن آغاز کرده‌اند.

ارزش دلار ارز رمزنگاری شده در زمان معامله به‌عنوان درآمد W-2 یا 1099 تلقی می‌شود. مکانیک استفاده از ارز رمزنگاری شده اغلب به‌سادگی اسکن کد QR یا کپی و جای‌گذاری یک شناسه طولانی است، اما آنچه در پس‌زمینه اتفاق می‌افتد بسیار بیشتر از معامله بانکی معمول شماست، زیرا معامله باید توسط بسیاری از سرورهای توزیع شده تأیید شود، به‌جای یک بانک یا صرافی.

ارز رمزنگاری شده به‌عنوان دارایی

اگر از ارز رمزنگاری شده استفاده می‌کنید، اما مالیات هیچ‌یک از سودهای خود را نمی‌پردازید، بجز پرداخت نکردن مالیات شما با مقررات IRS مطابقت ندارید که ممکن است تبعات سنگینی برایتان داشته باشد. آژانس ممکن است شما را مجازات کند مگر اینکه بتوانید “دلیل معقول” خود را اثبات کنید.

از سال 2014 ، سازمان امور مالیاتی ارز رمزنگاری شده را املاک در نظر گرفته است. مودیان مالیاتی موظف‌اند معاملات مربوط به ارز مجازی را به‌عنوان دلار آمریکا در اظهارنامه مالیاتی خود گزارش دهند،

این بدان معناست که آنها باید ارزش بازار منصفانه آن را از تاریخ معامله تعیین کنند. شما می‌توانید با تبدیل ارز مجازی به دلار آمریکا یا ارز دیگری که می‌تواند به دلار آمریکا تبدیل شود، ارزش منصفانه بازار را تعیین کنید این فرض بر این است که نرخ ارز توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین شده است.

بدیهی است که اگر قصد استفاده از ارز رمزنگاری شده را دارید، باید حسابداری دقیق انجام دهید. چندین راه‌حل حسابداری برای این کار طراحی شده است، اما QuickBooks ممکن است (با برخی از راه حل ها) برای شما خوب باشد. شما باید از ابتدا سوابق دقیق خود را ثبت کنید ، زیرا بازسازی سالهای معاملات ممکن است دشوار یا حتی غیرممکن باشد.

در واقع، سازمان امور مالیاتی نامه‌هایی را به مودیانی که در معاملات ارزهای رمزنگاری شده مشارکت داشته‌اند، به آنها اعلام کرده است که باید اظهارنامه اصلاح شده و مالیات را پس بدهند. آژانس همچنین یک خط مربوطه را از جدول 1 به فرم 1040 منتقل کرده است. 1040 اکنون این عبارت را مستقیماً در زیر بلوک اطلاعات تماس قرار داده است: سود مالی در هر ارز مجازی دارید؟ ” اگر پاسخ شما بله است، سازمان امور مالیاتی انتظار دارد که در بازگشت شما گزارش داده شود.

دارایی‌های سرمایه‌ای و ارز رمزنگاری شده

شما در برنامه D خود مالیات بر سود سرمایه را پرداخت می‌کنید (کمتر از یک سال نگهداری می‌شود و به‌عنوان درآمد عادی از مالیات دریافت می‌کنید) یا بلندمدت – اینها دقیقاً مانند سایر سود و زیان سرمایه محاسبه می‌شوند: مبلغی که برای ارز پرداخت کرده‌اید و میزان آن از آن تاریخ به بالا یا پایین رفته را محاسبه کنید. نرخ سود سرمایه برای سال مالیاتی 2020 بسته به درآمد مشمول مالیات شما می‌تواند 0 ، 15 یا 20 درصد باشد.

اگر در حال فروش املاک به‌عنوان بخشی از مشاغل یا تجارت هستید، این املاک به‌عنوان یک دارایی سرمایه‌ای محسوب نمی‌شود و به‌عنوان درآمد عادی مالیات دریافت می‌شود. این امر در مورد فروش ارز مجازی نیز صدق می‌کند. سازمان امور مالیاتی به “شخصیت” سود یا ضرر، هدف شما یا دلیل فروش شما نگاه می‌کند.

سازمان امور مالیاتی اطلاعات زیادی در مورد ارز مجازی و مالیات به صورت آنلاین در دسترس کاربران قرار داده است. برای کاوش بیشتر ، به این صفحه سوالات متداول مراجعه کنید یا اطلاعیه IRS 2014-21 را بخوانید.

Cryptocurrency و TurboTax

TurboTax تنها وب سایت تهیه مالیات است که شما را در روند ثبت فروش ارز رمزنگاری شده راهنمایی می کند. این کار را کامل و با راهنمایی های زیاد انجام می دهد.

مینی ویزارد ارز رمزنگاری شده را می‌توانید در بخش Investment Income پیدا کنید. چهار موقعیت وجود دارد که شما را ملزم به تکمیل این بخش می‌کند.

ارز رمز پایه فروخته شده

ارز رمزنگاری شده به ارز رایج مانند دلار آمریکا تبدیل شده باشد

یکی از انواع ارزهای رمزنگاری شده را با ارز دیگر مبادله کرده باشید

از ارز رمزنگاری شده برای خرید محصولات یا خدمات استفاده کرده یا آن را به‌عنوان پرداخت دریافت کرده باشید

معاملات ارز رمزنگاری شده در فرم 1099-B ، فرم 1099-K یا اظهارنامه مالیاتی که برای شما ارسال کرده است، گزارش می‌شوند. برای ارسال این فرم‌ها به صرافی‌ها نیازی نیست، بنابراین اگر از سال 2020 این فرم را ندارید تعجب نکنید. این مسئولیت شماست که پیگیری معاملات خود را انجام دهید.

شما می‌توانید این کار را با بارگیری سابقه سفارش یا معاملات خود از وب‌سایت صرافی خود به عنوان یک فایل CSV انجام دهید. اگر یک معامله‌گر مکرر هستید، باید این کار را در فواصل دوره‌ای در طول سال انجام دهید، زیرا ممکن است مبادله شما را به سه ماه داده محدود کند. همچنین می‌توانید داده‌ها را به‌صورت دستی وارد کنید.

TurboTax به شما امکان می‌دهد تا پرونده‌های CSV را از هشت سرویس ارز رمزنگاری شده Coinbase ، bitcoin.Tax ، BitTaxer ، CoinTracker ، CryptoTrader.Tax ، Robinhood ، TokenTax و ZenLedger بارگیری کنید. می‌توانید پرونده‌های خود را بکشید و رها کنید یا سیستم خود را برای آنها مرور کنید.

پس از واردکردن این داده‌ها و کلیک بر روی ادامه، خلاصه‌ای از معامله شما ظاهر می‌شود. اگر کارتان تمام شد می‌توانید معاملات بیشتری را اضافه کنید یا با بازده ادامه دهید.

خلاصه نهایی به شما می‌گوید که این سود یا زیان کوتاه‌مدت است یا بلندمدت، و اینکه آیا معامله در اظهارنامه مالیاتی شما گزارش می‌شود.

هیچ وب‌سایت مالیاتی دیگر ازاین‌قبیل ابزارهای گزارش ارز رمزنگاری شده را در اختیار شما قرار نمی‌دهد، البته می‌توانید معاملاتی را که وجه آنها به‌عنوان ارز رمز پایه در اظهارنامه مالیاتی شما است با استفاده از هر یک از آنها درج کنید. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم،

ارزش هر ارز رمزنگاری شده برای بازپرداخت مالیات شما باید به ارزش منصفانه بازار با دلار آمریکا ترجمه شود؛ بنابراین شما هر درآمد یا هزینه‌ای از ارز رمز پایه را وارد می‌کنید همان‌طور که در بازپرداخت خود هر کالای مشابه دیگری را وارد می‌کنید،

این فرم‌های مختلف IRS را درج می‌کند که در آن معاملات بر اساس چگونگی دریافت ارز رمزنگاری شده (مانند سرمایه‌گذاری، استخراج و دستمزد) انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =