بلاگ

پلوتمن ابزاری برای chia بخش اول

پلوتمن برای چیا

اهداف کشاورزی chia

 بازده واقعی چیا بر حسب سل بر متر مکعب اندازه گیری می شود. در مرکز داده ، معمولاً از این به عنوان واحد سل / رک یاد می شود. در یک دسک تاپ ، ما می خواهیم همه چیز را ساده کنیم و از یک تعداد درایو برای هر کشاورز در یک فاکتور شکل خاص استفاده کنیم.

بطور ساده تر، هر تعداد درایو را در کمترین فضای ممکن قرار می دهد. برای انتخاب HDD برای چیا ، از وسوسه قیمت خودداری کنید و از بالاترین ظرفیت موجود استفاده کنید.

 مصرف برق را به حداقل برسانید. ما می‌خواهیم که چیا تا حد ممکن از نظر انرژی کارآمد باشد، بنابراین می‌خواهیم بستر کشاورزی حمایت‌کننده، قدرت سربار کشاورز را به حداقل برساند.

  بازده برق، ما می‌خواهیم پولی که مصرف می‌کنید توسط هارددیسک‌ها و کشاورزان مصرف شود و در کارایی منبع تغذیه از تنظیم برق AC تا DC هدر نرود. در دسکتاپ، می‌توانیم نحوه ارزیابی رایانه‌های رومیزی را که از قبل برای کارایی در Bronze ، Gold و Platinum ارزیابی می‌شوند، ساده کنیم.

چیا،ارز رمزنگاری شده جدید

اگر کشاورزی خود را در خانه انجام می‌دهید، احتمالاً به آرامش کافی نیاز دارید. اگر در حال قراردادن مکان‌های مشترک، مرکز داده یا مکانی از راه دور هستید که سروصدا مسئله‌ای ندارد، این نکته را نادیده بگیرید. مبادله سروصدا معمولاً با خنک‌کننده (سرعت فن) و قدرت انجام می‌شود.

درایوها را خنک نگه دارید.HDDها وقتی در محدوده عملکرد دمای توصیه شده نگهداری شوند، ماندگاری بیشتری دارند (کمتر خراب می‌شوند). این بین HDDهای درجه مصرف‌کننده و مرکز داده متفاوت است. برای انجام این کار نیاز به جریان هوا و فن مناسب در موارد کشاورزی و همچنین نظارت با SMART است.

  اتصال میزبان. به‌طورکلی، کشاورزی یا از راه دور از طریق شبکه (NAS ، ذخیره‌سازی متصل به شبکه) یا مستقیماً به کشاورز متصل می‌شود DAS .

  افزونگی و حمله اکثر سیستم‌های ذخیره‌سازی با درنظرگرفتن ذخیره‌سازی بادوام طراحی شده‌اند و حاوی افزونگی با RAID ، کد پاک‌کردن، آینه‌سازی یا پشتیبان‌گیری هستند. این مورد در Chia موردنیاز نیست زیرا با خرابی دستگاه و هزینه فرصت استفاده از انبار اضافی در مقابل داشتن مزرعه فضایی، به‌طورکلی می‌توان انرژی و زمان ایجاد قطعات را دوباره مرتب کرد.

این ممکن است در مورد کشاورزان بسیار کوچک با قدرت طراحی محدود وجود نداشته باشد، اما اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق کاربران نیازی به استفاده از هر نوع RAID با Chia ندارند.

chia

  درایوهایی با قابلیت تعویض گرم، قابل تعویض میدانی: امکان تعویض هارددیسک بدون درنظرگرفتن آفلاین بودن سیستم (خاموش‌کردن) ، به‌طورکلی از طریق قسمت جلو یا بالای شاسی قابل‌دسترسی است.

  چرخش متناوب: هارددیسک‌ها در 10 ثانیه اول مصرف برق بسیار بیشتری (25 وات) را می‌گیرند تا روشن شوند، از چیزی به نام جریان شتاب آور. این را با 3.5-5W موردنیاز برای عملکرد بدون کار در کشاورزی در هر درایو مقایسه کنید. چرخش متناوب فقط تعداد مشخصی از درایوها را هم‌زمان می‌چرخاند تا حداکثر مصرف برق را محدود کند.

  شناسایی اسلات: هارددیسک‌ها خراب می‌شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد می‌خواهید به‌راحتی شکافی را که حاوی درایو خراب است شناسایی کنید. این کار از طریق مکان‌یابی LED انجام می‌شود.

چیا ارز رمزنگاری شده جدید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید لیست بزرگی از مبادلات تجاری وجود دارد. خبر خوب این است که ذخیره‌سازی در مراکز داده در مقیاس بزرگ مستقر شده است و در بیشتر موارد این مشکلی است که قبلاً حل شده است،

همان‌طور که می‌بینید وقتی به سمت آرایه‌های ذخیره‌سازی سازمانی، JBODهای طراحی شده می‌رویم، برای حل همه این چالش‌ها فضای جالب جایی دراین‌بین است. بسیاری از کشاورزان کوچک رومیزی نیازی به سرمایه‌گذاری در یک JBOD ندارند، اما آنها می‌خواهند از برخی گزینه‌ها برای رشد فراتر از چند درایو USB بدانند. 

کشاورزی USB

 USB برای اتصال چند درایو به دسکتاپ یا لپ‌تاپ بسیار مفید است. محفظه‌های خارجی بطور طبیعی با USB ارائه می‌شوند و بسیاری از کشاورزان نمی‌خواهند با “بیرون کشیدن” آن از محفظه، ضمانتی که برایشان بوجود آمده را باطل کنند. در محفظه‌های USB از تراشه‌های پل کم‌هزینه‌ای استفاده می‌شود که USB را به دستورات بومی SATA و SCSI (SAS) تبدیل می‌کنند. این یک مکان دیگر برای اشتباه رخ‌دادن مسائل، موارد ناسازگاری است.

در حالی که به‌طورکلی، این آداپتورهای USB که به درایوهای خارجی مجهز هستند از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار هستند، اما من آنها را برای مزارع بزرگ‌تر توصیه نمی‌کنم .SATA  در حال حاضر یک ذخیره‌سازی بسیار کم‌هزینه است. در هر درایو برای کابل‌ها. اگر فقط چند درایو را متصل می‌کنید یا می‌خواهید از سخت‌افزار موجود استفاده مجدد کنید،

به‌هیچ‌وجه از استفاده از USB نترسید. این موارد همچنین برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی بیشتر تنظیم شده بنابراین هنگام راه‌اندازی یک HDD USB جدید مراقب باشید.

همه چیز در مورد چیا، ارز رمزنگاری شده جدید.

پلوتمن چیست؟

Plotman ابزاری برای مدیریت عملیات نقشه کشی Chia است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا پارامترها را برای برنامه ریزی کارهای طرح پیکربندی کنید ، به طور معمول در یک توالی متغیر ، بی پایان ،. این مشاغل طرح را روی چندین درایو temp (-t) و مقصد (-d) بارگیری خواهد کرد.

این مرکز امکاناتی برای انتقال قطعات کامل از دستگاه نقشه کشی به ماشین کشاورزی (عملیاتی به نام “بایگانی”) را ارائه می دهد. این ابزار همچنین برخی از ابزارها را برای مشاهده پیشرفت کار، طرح ارائه می دهد و دستکاری (مانند تعلیق / ازسرگیری / کشتن) در طراحی مراحل کار را تسهیل می کند.

چیا ارز سبز

Plotman ابزاری برای مصرف برق است که ممکن است انواع خاصی از اتوماسیون رسم را آسان کند. پلوتمن یک ابزار خودکار می‌باشد که برای مبتدیان آسان‌تر است. اکیداً توصیه می‌شود قبل از استفاده از Plotman ، ابتدا تجربه اجرای کارهای طرح به‌صورت دستی را داشته باشید تا از نحوه کار نقشه و عملکرد سخت‌افزار خود مطلع شوید.

Plotman بخشی از کد اصلی Chia نیست، به طور رسمی با شبکه Chia مرتبط است. این یک نرم‌افزار آلفا است، یک اثر در حال انجام است،

برخی از جنبه‌های نحوه کار آن صرفاً تصادفات تاریخی است و آنچه در اینجا نوشته شده است ممکن است در مدت سه ماه اعمال نشود. پلوتمن در لینوکس توسعه‌یافته است اما به نظر می‌رسد که در MacOS به خوبی کار می‌کند و برخی از افراد آن را تحت WSL در ویندوز اجرا کرده‌اند. 

آموزش تمامی نکات درباره چیا(chia)

انگیزه و نحوه عملکرد Plotman

پلوتمن بر اساس چند پیش‌فرض طراحی شده است. این فرضیات ممکن است بهینه باشند یا نباشند، اما طراحی اولیه را پیش بردند.

  در مراحل مختلف رسم از منابع مختلفی استفاده می‌شود (IO دیسک، فضا، حافظه، CPU)، اما این منابع ثابت هستند. مشاغل منظم و حتی سرسام‌آور باید خواسته‌های منابع را به‌مرور ثابت کند. این امر استفاده کامل و بهینه از منابع را تسهیل می‌کند.

  نقشه‌برداری باید بر اساس زمان آماده‌شدن سخت‌افزار برای پذیرش کار و طرحی دیگر برنامه‌ریزی شود. اگرچه این ممکن است به‌سادگی یک تأخیر زمانی ثابت باشد، اما در بسیاری از موارد مطلوب است که آن را با معیارهای دیگر، از جمله تعداد کل مشاغل در حال اجرا، تعداد مشاغل در حال اجرا با یک tmp خاص آغاز شد.

جداکردن عملیات نقشه‌کشی از ذخیره قطعات در ماشین (های) کشاورزی، انعطاف‌پذیری و استحکام را فراهم می‌کند؛ بنابراین، ترسیم نقشه درایو محلی و سپس استفاده از فرایند ناهم‌زمان و قابل تنظیم برای انتقال یا “بایگانی” این طرح‌ها به مکان‌های کشاورزی مفید است.

  برای استحکام، باید وابستگی به حفظ حالت یا اتصال عمیق به کد اصلی Chia را کاهش داد .Plotman باید فاقد تابعیت باشد، فقط با داشتن دانش سیستم‌عامل در مورد مشاغل طراحی شده فعلی قادر به کار است.

Plotman برای یافتن مشاغل در حال اجرا و یافتن پرونده‌های باز آنها، جداول فرایند سیستم‌عامل و جداول پرونده‌های باز را بازرسی می‌کند. طرح‌های Plotman که با طرح Plotman آغاز شده‌اند، خروجی را به logfiles هدایت می‌کنند که به Plotman اجازه می‌دهد تا پرونده‌های logf را نیز برای تعیین پیشرفت کار بازرسی کند.

Plotman ، عملکردهای زیر را انجام می‌دهد:

  وضعیت سیستم، مشاغل فعلی، نقشه‌کشی و پیشرفت آنها را کنترل کرده و کارهای جدید طرح را با توجه به پارامترهای پیکربندی شده تخم‌ریزی کنید.

  توطئه‌های تکمیل شده را بر روی دستگاه پلاتر محلی رصد کرده و در اختیار کشاورزان از راه دور قرار دهید (اختیاری).

  نمایش وضعیت سیستم، وضعیت مشاغل فعلی، طرح و دایرکتوری‌های دما، مقصد و بایگانی

شما همچنین می‌توانید از plotman plot فقط برای اجرای تخم‌ریزی کار plot استفاده کنید. بایگانی plotman، برای اجرای بایگانی ابزارهای خط فرمان دیگری برای بازرسی و دستکاری مشاغل در حال اجرا وجود دارد.

برای اطلاعات کامل و به‌روز در مورد قابلیت‌های فرمان plotman ، از گزینه راهنمای خط فرمان داخلی، plotman –help استفاده کنید.

ارز چیا بسیار متفاوت با بیت کوین.

نصب Plotman

نصب برای لینوکس:

  Plotman فرض می‌کند که نصب عملیاتی Chia روی سیستم وجود دارد. با تایپ منبع / path / به / your / chia / install / activ محیط chia خود را فعال کنید.

سپس، Plotman را با استفاده از دستور زیر نصب کنید: > pip install –force-reinstall git + https: //github.com/ericaltendorf/ plotman @ main

Plotman به دنبال plotman.yaml در رایانه شما در یک مکان پیش‌فرض مبتنی بر سیستم‌عامل است. برای ایجاد یک پیش‌فرض plotman.yaml و نمایش مکان آن، دستور زیر را اجرا کنید:

> plotman config generate

برای فایل پیکربندی پیش‌فرض مورداستفاده به‌عنوان نقطه شروع کلیک کنید.

اکنون می‌توانید Plotman را با تایپ نسخه plotman برای تأیید نسخه آن اجرا کنید. برای آگاهی از دستورات موجود، plotman را اجرا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =