بلاگ

Plotman ابزاری برای chia بخش دوم

پلوتمن برای چیا

Plotman را می‌توان با تعدادی شرایط برای شروع مشاغل جدید تنظیم کرد. یک کار زمانی شروع می‌شود که همه شرایط ها برآورده شوند.

در سطح جهانی، می‌توانید حداکثر تعداد طرح‌های شغلی را که باید هم‌زمان اجرا شوند، و همچنین یک پارامتر مبهوت را تنظیم کنید که سرعت شروع کارهای جدید را محدود می‌کند. مشاغل حداکثر، یک روش مفید برای محدودکردن حافظه کل استفاده شده برای نقشه‌کشی Chia است. باید طوری تنظیم شود تا از شلوغ شدن هم‌زمان کارها و شروع همه کارها جلوگیری شود.

ارز چیا،استخراج با هارد دیسک

یک راه خوب برای تعیین مقدار اولیه این است که تصمیم بگیرید که درچند شغل به طور موازی کار می‌کنید، تخمین بزنید که در هنگام اجرا چه مدت طول می‌کشد (به طور موازی که احتمالاً بیشتر از زمانی است که شخص به‌تنهایی اجرا می‌شود) و تقسیم مقادیر برای تعیین فرکانس. به‌عنوان‌مثال، اگر انتظار دارید 12 شغل را به طور موازی اجرا کنید و انتظار دارید که هرکدام 8 ساعت به طول بیانجامد، اینکه 40 دقیقه یا کمی بیشتر طول بکشد منطقی خواهد بود. 

به‌ازای هر tmp ، محدودیت شغلی نیز وجود دارد. این کار باید بر اساس اندازه درایو و توان IO تنظیم شود. به‌عنوان‌مثال، یک درایو 1 ترابایت tmp می‌تواند به‌راحتی 3 کار پلکانی متراکم و احتمالاً 4 کار را در صورت لکنت قرار دهد. بااین‌حال، بسته به‌سرعت درایو،  3 کار ممکن است بسیار زیاد باشد، به‌عنوان‌مثال، ممکن است مایل باشید SATA SSD را با حداکثر دو کار اجرا کنید.

chia

تکان دادن دیس‌های tmp با پیشرفت شغلی انجام می‌شود و نه زمان انجام. آن‌ها هدف این است که نسبت به یک ساعت ثابت، نسبت به تنوع عملکرد، سیستم مقاومت بیشتری داشته باشد. پیشرفت با فاز رسم Chia (1 ، 2 ، 3 و 4) و همچنین “زیر فازها” اندازه‌گیری می‌شود. زیر فازها نام پلوتمن برای پیشرفت پلاتر Chia می‌باشد که در هر فاز به شرح زیر تعریف می‌شود:

  در فازهای 1-3 ، زیرفاز 0 شروع اولیه (به طور مختصر) است.

  در فاز 1 ، زیر فازهای 1-7 با جدول‌های محاسباتی 1 تا 7 مطابقت دارد.

در فاز 2 ، زیر فازهای 1-6 مطابق با تبلیغات منفی در جداول 7 به 2 است.

در فاز 3 ، زیر فازهای 1-6 با فشرده‌سازی جداول {1،2} تا {6،7} مطابقت دارد.

در مرحله 4 ، کل عملیات “زیرفاز 0” در نظر گرفته شده است.

در Plotman ، پیشرفت توسط فاز توصیف می‌شود: شاخص‌های زیر فاز (گاهی اوقات به‌عنوان فاز ماژور توصیف می‌شود: جزئی)،به‌عنوان‌مثال، ممکن است کاری در فاز 3: 4 نشان داده شود که با فاز 3 ، فشرده‌سازی جداول 4 و 5 مطابقت دارد.

چیا، ارز رمزنگاری شده جدید.

ایده اصلی این است که کار بعدی نباید با فشار tmp شروع شود تا زمانی که کار قبلی به مرحله خاصی از پیشرفت خود رسیده باشد.

منطقی است که بپرسیم آیا تکان‌دهنده درون tmp-dir می‌تواند توسط زمان انجام شود و آیا تکان‌دهنده جهانی می‌تواند با پیشرفت فاز انجام شود. اینها مواردی است که سازندگان پلوتمن در نظر دارند.

بایگانی

بسیاری از کاربران تصمیم می‌گیرند که عملیات بایگانی را نادیده بگیرند و مستقیماً در درایوهای کشاورزی خود نقشه بکشند. این کار بسیار عالی است؛ برای انجام این کار به‌سادگی خطوط موجود در پیکربندی بخش بایگانی را توضیح دهید.

در حال حاضر، پیکربندی صحیح بایگانی خسته‌کننده و مستعد خطا می‌باشد ما در حال بهبود آن هستیم. یک راهنما در ویکی Plotman وجود دارد که نحوه پیکربندی بایگانی را در این قسمت توصیف می‌کند: https://github.com/ericaltendorf/plotman/wiki/Archiving .

اولین باری که Plotman را اجرا می‌کنید، باید یک فایل پیکربندی ایجاد کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از plotman config generate انجام دهید. سپس می‌توانید پیکربندی را در مکان توصیف شده ویرایش کنید.

پس از پیکربندی، شما آماده شروع نقشه‌برداری هستید .plotman را به‌صورت تعاملی اجرا کنید، باید یک صفحه نمای کلی مشاهده کنید. با فرض اینکه در حال حاضر هیچ کار نقشه‌کشی در حال اجرا نیست، پلاتمن باید تشخیص دهد که ماشین آماده نقشه‌برداری و شروع کار است. تا زمانی که این دستگاه را در حال اجرا بگذارید،

chia،چیا

PLATMAN هنگامی‌که دستگاه آماده است (مطابق با پیکربندی شما) کارهای جدید طرح را شروع می‌کند. این طرح مشاغل، پس از آغاز به کار، مستقل از پلاتمن هستند و باید به پایان برسند. اگر می‌خواهید ایجاد طرح‌های جدید را موقتاً متوقف یا به طور کامل متوقف کنید، می‌توانید کلید “p” را بزنید یا به‌سادگی از plotman خارج شوید.

صفحه ” تعاملی”  plotman

هنگام اجرای تعاملی plotman ، صفحه، اطلاعات زیر را نشان می‌دهد:

خط اول وضعیت را نشان می‌دهد. وضعیت رسم نشان می‌دهد که آیا ما تازه یک طرح را شروع کرده‌ایم، یا اگر این‌گونه نیست، مثلاً زمان سرسام‌آور، آماده بودن دایرکتوری‌های tmp و غیره. وضعیت بایگانی می‌گوید آیا ما در حال بایگانی هستیم و pid rsync را فراهم می‌کند یا اینکه هیچ طرح دیگری برای بایگانی در درایوهای dst موجود نیست.

خط سوم کلید برخی از اختصارات فهرست استفاده شده کلی را فراهم می‌کند. برای دایرکتوری‌های tmp و dst ، فرض می‌کنیم که آنها یک پیشوند مشترک دارند که در اینجا محاسبه و نشان داده می‌شود، پس از آن می‌توان آنها را (در متن) با پسوند منحصربه‌فرد خود ارجاع داد.

به‌عنوان‌مثال، اگر tmp dirs / mnt / tmp / 00 ، / mnt / tmp / 01 ، / mnt / tmp / 02 و غیره داشته باشیم، در اینجا mnt / tmp را به‌عنوان پیشوند نشان می‌دهیم و سپس می‌توانیم در مورد tmp dirs 00 صحبت کنیم یا 01 و غیره دایرکتوری‌های بایگانی یکسان هستند با این تفاوت که اینها مسیرهایی در یک میزبان از راه دور هستند و از طریق ماژول rsyncd به آنها دسترسی پیدا می‌کنند.

chia

جدول بعدی اطلاعات مربوط به مشاغل فعال در زمینه نقشه‌کشی را نشان می‌دهد. اگر مشاغل زیادی دارید، ممکن است به‌اختصار بیشترین و کمترین شغل‌هایی را که اخیراً شروع شده‌اند نشان داده شود (لیست کامل از طریق وضعیت فرمان command plotment در دسترس است).

این اطلاعات مختلفی راجع به کارهای طرح از جمله شناسه طرح (8 کاراکتر اول) ، فهرست‌های مورداستفاده، زمان دیوار، مرحله طرح و زیرفاز فعلی، فضای مورداستفاده در درایو tmp ، PID و غیره نشان می‌دهد.

جداول بعدی استفاده از tmp و dst را نشان می‌دهد. جداول tmp مراحل کار نقشه‌کشی با استفاده از آنها را نشان می‌دهد و اینکه آیا آنها آماده انجام کار جدید طرح هستند یا نه. جدول dst نشان می‌دهد که چه تعداد طرح جمع شده است،

چه مقدار فضای خالی باقی‌مانده است و مراحل کارهایی که قرار است برای آنها بنویسید، و در آخر، اولویت محاسبه شده برای کار بایگانی برای انتقال نقشه‌ها می‌باشد.

جدول آخر به‌راحتی فضای خالی درایوها را در ماشین برداشت از راه دور / کشاورز پیکربندی شده به‌عنوان مقصد بایگانی نشان می‌دهد. این اطلاعات از طریق df over ssh بدست می‌آیند، بنابراین برای کارکردن شما نیاز به ssh بدون رمز عبور دارید که برای برداشت‌کننده از راه دور / کشاورز تنظیم شده است.

سرانجام، بخش آخر گزارش فعالیت‌های انجام شده را نشان می‌دهد، یعنی شامل کارهای طرح و بایگانی آغاز شده است، این بخشی از ابزار تعاملی است که مناسب می‌باشد. هیچ سابقه دائمی از این خطوط فرمان اجرا شده وجود ندارد، بنابراین اگر جلسه جدید plotman تعاملی را شروع کنید، این گزارش خالی است.

آموزش چیا،chia

Plotman  با استفاده از خط فرمان

Plotman چند ابزار خط فرمان را ارائه می‌دهد:

وضعیت، لیستی از مشاغل طراحی فعلی فعال را نشان می‌دهد.

جزئیات، جزئیات یک کار نقشه‌کشی در حال حاضر فعال را نشان می‌دهد، مانند آرگومان‌ها و محل پرونده ورود به سیستم.

تعلیق، تعلیق یک کار نقشه‌کشی.

رزومه، ازسرگیری یک کار طراحی معلق.

kill ، یک کار نقشه‌کشی را بکشید و پرونده‌های موقت آن را پاک کنید (حذف کنید).

دستوراتی که مشاغل را دست‌کاری می‌کنند، پیشوندی بر روی شناسه طرح را به‌عنوان یک آرگومان در نظر می‌گیرند – رشته شش‌گوش که منحصربه‌فرد طرح ایجاد شده را مشخص می‌کند. پیشوند 8 کاراکتر شناسه طرح در ابزار Plotman نمایش داده می‌شود، اما هنگام صدور دستور می‌توانید از هر پیشوند شناسایی منحصربه‌فرد استفاده کنید.

ابزارهای خط فرمان عملیات اسکریپت‌نویسی را که ممکن است در شرایط غیرمعمول مفید باشد، تسهیل می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر یک درایو temp / tmp / 03 دارید که به طور خطرناکی پر می‌شود، ممکن است بخواهید تمام مشاغل را روی آن انجام دهید:

پس از آن می‌توانید شغلی را که در شرف اتمام است از سر بگیرید یا کاری را که تازه شروع کرده‌اید بکشید.

همه چیز در مورد chia

تجزیه‌وتحلیل Plotman

اجرای تجزیه‌وتحلیل plotman روی مجموعه‌ای از پرونده‌های ورود به سیستم محاسبه و آماری را در مورد زمان صرف شده در هر مرحله نشان می‌دهد. این تحلیل نسبتاً ابتدایی است، اما روشی سریع و راحت برای بررسی عملکرد مجموعه خاصی از مشاغل است.

Plotman در مک و ویندوز

Plotman اساساً در Linxu و برای آن توسعه‌یافته است، اما باید در Mac کار کند، و افراد زیادی موفق به اجرای آن تحت WSL زیر سیستم Windows برای Linux در ویندوز شدند. اگر به مشکلی برخوردید، در انجمن‌های گفتگو بررسی کنید. احتمالاً افراد دیگری هستند که احتمالاً قبلاً آنها را دیده و حل کرده‌اند. 

چالش‌ها و مسائل؟

Plotman به طور کامل توسط داوطلبانی که مشاغل روزانه دارند توسعه داده می‌شود، بنابراین ما هیچ تضمینی برای پشتیبانی نمی‌دهیم. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا کمک کنیم، اما درعین‌حال سعی داریم مکانیزم‌هایی را برای افراد جامعه برای کمک به یکدیگر ایجاد کنیم.

Devs با استفاده از پلاتمن

اگر از Plotman استفاده کرده‌اید، می‌توانید راهنمایی‌های خود را به ما ارسال کنید.

آینده پلوتمن

Plotman کار خود را با مجموعه‌ای از اسکریپت‌ها آغاز کرد که به‌سختی کار می‌کردند تا ماشین‌های یک شخص را طراحی کنند. ما هنوز به‌آرامی در حال کار روی موضوعاتی سطحی تا اساسی هستیم که قدرت و سهولت استفاده از پلوتمن را محدود می‌کند و در برخی موارد، صرفاً تصادفات تاریخی در اوایل توسعه پلوتمن هستند که جای بازنگری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =